Kolomen nedir yardimci olur musunuz

Rojin ela

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2023
248
106
26
Arkadaşlar merhaba ben 15 aydır evliyim hiç korunmadık eşimle bir türlü çocuğumuz olmadı eşimde bende hastaneye gittik bugün gittiğimde kan ve hormon testlerime baktı doktor sonuclarimin temiz yumurtlamamim iyi olduğunu söyledi ve kolomen ve folik asit verdi . Yanliz ben kolomen nedir bilmiyorum yardımcı olur musunuz

Gelişmesi gerekiyo demek ki verdi. Doktora sorsaydınız madem sorun yok niye veriyorsunuz diye. Sorun yok ama gebelikte elde edilmiyor sa destek tedaviye ilaca basvuruyoruz prosedür böyle. İnsanlar hiç problem yokken tüp bebek yaptiriyo ama demiyorlar e bende kocamdan problem yok ne alaka diye.

İlacın ne olduğunu sordun bende ilacın ne ise yaradığını söyledim sonra e bana niye verdi sorun yok diyosun. Yahu belki ufak bi soru gördü ama söyleyip seni strese sokmak istemedi ilaçla destekleme gereği duydu ki prosedür böyledir hap kullanırsın olmaz ignr kullanırsın olmaz asilama yaptirirsin olmaz en son tüp e kadar gidersin. Yol budur. Sen doktor ilacı niye verdi diye burada sorguluyosun. Doktora soracaksın 1. 2.si ise doktora gitsen ve bi sey yapmadan yollasa niye böyle oldu niye bi sey yapmiyo diye içini yiceksin. Sorun yok deyip hic bi destek vermesemiydi yani.

Canım benimde sorunum yok Banada klomen verdi 5 gün kullandım vesayre işte süreci yasayacaksın zaten suanda 10 haftalık gebeyim merak etme iyi bi ilaç gebe kalırsın inaallah

Canım benim klomen yumurtaları sağlıklı ve daha kaliteli bir hale getirip döllenmeyi gerçekleştirmek için verilen bir ilaç, zaten bunu sadece adet donemindeyken yumurta büyümeye başladığı zaman verir Dr onu da 5 gün kullanırsın hepi topu. Eğer o ay döllenme olmazsa yine bir sonraki adette atiyosun yumurtaları. Folik asit de gebelik için günlük alman gereken 400 microgram folat ihtiyacını karşılaman için verir Dr ve bu da sağlıklı bebekler dünyaya getirmek için gerekiyor. Bunlari ben de kullandım, hatta Dr klomene vücudun çok güzel cevap vermiş 3 tane yumurta büyümüs dedi ama o ay hamile kalamadım ne hikmetse kafanda bir stres sıkıntı varsa önce bunlardan kurtul, onlar varken hiçbir şey sağlıklı gelişmiyor. Ben bir sınav surecindeyken denedik bebisi ama kafa rahat olmayınca olmuyor.. Hatta Dr bana o kadar streslisin ki spermler sen kendini kastığın için rahme ulaşamadan tüplerin içinde sıkışıp ölüyor dedi.. Hiçbir şeyi kafana takma, düşünme gerisi gelir.. Sağlıkla bebişine kavuşman temennisiyle

Merhaba öncelikle ilacın ismi Klomen Klomen ilacını adetin 3 veya 5 günü sadece 5 gün kullanılıyor günde 1 tablet .

Bu ilacı kullandıktan sonra yumurtalıkları uyarır geliştirir ve yumurtlama yaptırır. Bu ilacı kullanacaksanız mutlaka eşinizle zamanında ilişkide bulunmanız gerekir bi kaç gün üst üste veya gün aşırı , ovulasyon testiyle yumurtlama ve çatlama olup olmadığını takip edebilirsiniz.

eğer eşiniz bir seyehate yada iş yüzünden fırsat bulamayacaksa ilacı kullanmayın bi sonraki adet zamanı kullanın. Bu çok önemli yoksa boşuna yumurta geliştireceksiniz bu ilacın amacı zaten hamile kalmayı kolaylaştırmak.

Klomen böyle bir ilaç işte canım. Ben çok kullandım bizimde şuan çocuğumuz yok ama herkesin farklı faktörleri var farklı rahatızlıkları vardır bazısınında sebepsiz çocuğu olmaz alta bi rahatsızlık bulunmaz bazen Buda stresse bağlı olabilir. Şansını deneyebilirsin tabi ki umarım işe yarar doktora bir daha gittiğinizde her şeyi detaylı sorun öğrenin doktorunuz sizin durumunuza göre ilaç verir ve yorumda bulunur burda yazan herkesin durumu farklıdır bunu unutmamalısın.. herşey nasip kısmet bu hayatta

Kuzu gunde 2 kullanan da var misal ben :)) yanlis yonlendirme yapmayalim

Kuzu gunde 2 kullanan da var misal ben :)) yanlis yonlendirme yapmayalim
Canım yumurtlaması iyi ve normal olduğunu yazmış ona dayanarak 1 dedim bide ben klomen 7-8 kez kullandım üstüne başka tedaviler uyguladım .. bilgisiz olsam asla yönlendirme yapmam 1 tablet 50mg içeriyor uyarabilecek dozda 5 günde. Ama tabi yumurtalar dirençliyse bazı hastalara 2 tablet verebilir doktor. Fakat bu hanım efendi bazı şeyleri doktora sormadan çıkmış ordan 2 tablet al da diyemezdim

Evet haklısın bir sorun yok deyince pek düşmedim üstüne açıkçası doktor dediğin gibi adetin 3 üncü günü başlayıp 5 gün boyunca bir tablet olarak söyledi

BEbegim ben de 2 adet kullandim ama adetlerim duzenliydi baya yumurtlamam da normaldi ama bir yumurtluyordum bi yumurtlamiyordum

Insallah kuzum sen nasilsin takip.ediyordum o donemde nisan ayinda seni
Teşekkür ederim canım aynı ben tedavi felan görmüyorum artık şuan çalışmaya karar verdim kafamı dağıtmak istiyorum daha doğrusu biraz bu bebek düşüncesinden soğudum hala istiyorum ama bi yandan da doğru zaman değil nasip kısmet yapacak bir şey yok zamanı gelince olur olmazsa da Tıp ilerledi yaptırırız napalım ..

Sen de polikistik vardi dimi kuzum en iyi dogru karar ise baslamak kafan dagilijca pat diye oluyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…