Kollarda bacaklarda güçsüzlük segirmeler ….

fundayucel

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2024
17
0
31
Kızlar bundan 2ay önce eşimle kavga ettik çok bagırdım sinirden orda kulagımın arkasında degişik bir gerilme olmuşdu sonra hiç bişey olmamış gibi hayata devam ettim ama 1ay snra baş dönmesi odaklanamama sorunu yaşadm boynumn orda gerginlik oluşdu. Şimdide vücudumda segirmeler kol bacak güçsüzlügü agrılar oluyor baş dönmesiyle gittigimde bana antideprasan verdi fizik tedavye gittm boynunda kas kısalması olmuş dedi kollarmda güçsüzlük var dedm vitaminler verdi gönderdi 4dündede özele gitmişdim bunları kullan bakalm dedi ozaman daha segirmlerm yoktu şimdi fakülteden aldım araştırma hastanesi gidicem ama korkuyorum als fln ckıcak diye sadece dertleşmek için fikirlernizi almak için açdım burayı 2tane cocgum var ve bana cok baglılar hergünüm zehir oluyor düşünmekden

Ama segirmelerim var oyüzden korkıyorum ne olduysa o kavgadan sonra oldu baş dönmem geçdi ama kol güçsüzlügü ve bacak güçsüzlügü başladı :KK43: boynumun orda kas kısalıgı olmuş o bozmuş olablrmi kas sistemini bilmiyorum

Kızlar bundan 2ay önce eşimle kavga ettik çok bagırdım sinirden orda kulagımın arkasında degişik bir gerilme olmuşdu sonra hiç bişey olmamış gibi hayata devam ettim ama 1ay snra baş dönmesi odaklanamama sorunu yaşadm boynumn orda gerginlik oluşdu. Şimdide vücudumda segirmeler kol bacak güçsüzlügü agrılar oluyor baş dönmesiyle gittigimde bana antideprasan verdi fizik tedavye gittm boynunda kas kısalması olmuş dedi kollarmda güçsüzlük var dedm vitaminler verdi gönderdi 4dündede özele gitmişdim bunları kullan bakalm dedi ozaman daha segirmlerm yoktu şimdi fakülteden aldım araştırma hastanesi gidicem ama korkuyorum als fln ckıcak diye sadece dertleşmek için fikirlernizi almak için açdım burayı 2tane cocgum var ve bana cok baglılar hergünüm zehir oluyor düşünmekden
Öncelikle şimdiden boşa stres yapmayın. İmkanınız varsa hemen bi yüzmeye yazılın tüm vucut kaslarınız güçlensin. Yaşadığınız tamamen strese bağlıda olabilir, magnezyum,dvit eksikliğine bağlıda. Kaslarda güçsüzlükle ilgili ileri test istersiniz içiniz rahat eder. İnternete bakmayın hiç

Öncelikle şimdiden boşa stres yapmayın. İmkanınız varsa hemen bi yüzmeye yazılın tüm vucut kaslarınız güçlensin. Yaşadığınız tamamen strese bağlıda olabilir, magnezyum,dvit eksikliğine bağlıda. Kaslarda güçsüzlükle ilgili ileri test istersiniz içiniz rahat eder. İnternete bakmayın hiç
Aslında fiziktedavici birhaftalık serum devit3 damla magnezyum ilacı verdi ilaçlar bitmedi ama serumlar bitti b12igneside 3kere vuruldum 3tane kaldı şuan çok enerjik olmam lazımken önce segirmeyle başladı sonra güçsüzlükle devam etti randevuma 1ay var emg mr testleri yaptırcam kollardaki güçsüzlük bacaklardada olunca segirmelerfe devam ediyor oyüzden korkuyorum

Geçmiş olsun, boyun fıtığı şikayetim ile benzer şikayetleriniz var. Fizik tedavi uzmanı görse iyi olur.
Bir de sakin kalmaya, stres yapmamaya çalışın. Stresin vücuda etkileri ağrı vb.sekilde oluyor.

Geçmiş olsun, boyun fıtığı şikayetim ile benzer şikayetleriniz var. Fizik tedavi uzmanı görse iyi olur.
Bir de sakin kalmaya, stres yapmamaya çalışın. Stresin vücuda etkileri ağrı vb.sekilde oluyor.
Dilerim öyledir fıtıga bile ragzıyım artk sadece boynuma eliyle dokundugunda kas kısalması olmuş ödem var dedi 3gün fiziktedaviye gittim mr falan cekmedi böyle içden yanma tarzında olyor kollarımda sonra agrı olyor güçsüzlük olyor bacaklardada segirme güçsüzlük segirmeler vücudumn heryerinde dolaşıyor sendedemi bu tarz. bilmiyorum 1ay nasıl beklicem tekrar özele gitsem emg mr fiyatları cok tutarmı fiyatı bilen varmı malum kirada oturan biriyim ailenin tek kızı oldugum için ailemden destek geliyor ona güveniyorum ama çok pahalıysa gidemem

Aslında fiziktedavici birhaftalık serum devit3 damla magnezyum ilacı verdi ilaçlar bitmedi ama serumlar bitti b12igneside 3kere vuruldum 3tane kaldı şuan çok enerjik olmam lazımken önce segirmeyle başladı sonra güçsüzlükle devam etti randevuma 1ay var emg mr testleri yaptırcam kollardaki güçsüzlük bacaklardada olunca segirmelerfe devam ediyor oyüzden korkuyorum
Bacaklarınızın neresi güçsüz tam olarak komple mi baldırda mı

Komple bacaklarım ellerim kollarm güçsüzleşiyo gece kollarımı yana acıp uyuyorum yorulmasın diye şimdide ayagımn altnda içden elektiriklenme oldu hatta anneme elle bak dedm ama dışardan belli olmyor elektiriklenme gibimi desem bızbız geliyo gidiyor hergün farklı şeyler olmya başladı artık🥺 gece yatarkende hafif agrı tarzında sol bacagım kalçamdan başlıyıp agrıyodu sızlyodu içden öyle uyudum

Komple bacaklarım ellerim kollarm güçsüzleşiyo gece kollarımı yana acıp uyuyorum yorulmasın diye şimdide ayagımn altnda içden elektiriklenme oldu hatta anneme elle bak dedm ama dışardan belli olmyor elektiriklenme gibimi desem bızbız geliyo gidiyor hergün farklı şeyler olmya başladı artık🥺 gece yatarkende hafif agrı tarzında sol bacagım kalçamdan başlıyıp agrıyodu sızlyodu içden öyle uyudum
Somatizasyon yaşıyorsunuz psikolojik. Ben de benzerini yaşıyorum

Dün emzirmeyi üzülerek kesip artık kas gevşetici başladım, lustral ın dozunu arttırdım. Arada xanax ile destekliyorum.

Sizde belirtiler nedir ne gibi şeyler yaşıyosunuz
Benim çok uzun hikaye. Doğumdan kısa bir süre önce kardeşim ağır depresyona bağlı psikotik atak geçirdi çok saçma şeyler yaptı o dönem çok anksiyete yaşadım doğum sonrası ama yine idare ettim. Sonrasında eşimle sıkıntılarımı oldu içime atıp konuşamıyordum. En son çene eklemimdeki disk kaydıktan sonra mr sonuçlarını göstermekten dönerken sol dizimde kontrol kaybı başladı. O gün önemsemedim ama ertesi gün tekrar olunca paniğe girdim. Son birkaç gündür sol tarafımın üstüne yatmıştım( 2 yıl önce enjeksiyona bağlı ağrı kalmıştı üstüne yatınca dedim kesin sinirim ezildi ondan) birden sol ayağıma kadar siyatik ağrısı girmeye başladı, 4-5 gün sonra sağ bacağa geçti aynısı. Aşırı panik başladı ben de tüm doktor arkadaşlarımı arıyorum bel fıtığı olabilirsin dediler acile gittim bel fıtığı olabilir denince benim şiddetli bel ağrım ve bacaklarım tutmaz oldu mr sonucu temiz gelince ağrı filan kalmadı. Beyin mr çektirdim ve kan tetkiki verdim normal geldi. Daha ileri tetkike de gitmedim psikolojik diye düşünerek. Bacağımdaki güç kaybı 1 ay sonra kasılmalara döndü sol bacağım daha çok olmak üzere sürekli kasılı gibiydi artık kaslarım zarar görecek diye paniğe girdim esneme hareketleri yapmaya başladım. Geceleri de huzursuz bacak gibi başladı. Emzirdiğim için lustral 25 başladım sadece 2 gün iyi geldi sonra etkisi yetmedi psikoterapi de başladım. Artık dayanamadım dün emzirmeyi kesip lustral ı arttırdım xanax ekledim ve kas gevşetici alıyorum biraz iyi geldi.

Lutfen arastirma hastanesinde emg girer misiniz ertelemeden. Gecmis olsun

X