Doğuma Hazırlık Kolay Doğum reçeteleri

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Nesli

Guru
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2008
2.510
2
1980 lerden kalma eski bir şifalı bitkiler ansiklopedisine göz atarken şunlara rastladım kuzuşlar - benden paylaşması- aynen aktarıyorum :)

Kolay doğum yapmak için; üzüntüsüz bir hayat sürmeye, her zaman mutlu olmaya, iyi beslenmeye gayret edilir. Gebeliğin ilk 3 ayında da mümkün olduğu kadar çok dinlenmek gerekir. Uzun süre ayakta durmaktan kaçınılmalıdır.Her gün, hiç olmazsa 15-20 dakika temiz havada yürümek çok faydalıdır. Bu arada kötü alışkanlıkları da kesinlikle terk etmek şarttır.
Doğumun kolay olması için aşağıdaki reçeteler uygulanabilir:

• 250 gr çam fıstığının kabukları soyulduktan sonra, iyice dövülür. Yemeklerden sonra, birer çorba kaşığı yenir.

• 4 bardak suya; 2 çorba kaşığı çemen konur. Kaynatılp süzülür. Günde 3 su bardağı içilir.
  • 10 bardak suya; yarım kilo soyulmuş ve doğarnmış ayva ve 1 tatlı kaşığı keten tohumu konur. Kaynatılıp süzülür. Günde 3 kere, birer su bardağı -1 tatlı kaşığı bal konup- içilir.

• 4 bardak suya; 1 avuç dereotu ve 1 avuç kuru papatya çiçeği konur. Yarım saat kaynatılır. Suyun üstüne toplanan yağ alınıp bir şişeye doldurulur. Hamileliğin 36. haftasından itibaren, bu yağla bel ve avret bölgesi yağlanır.

• Bol bol kavun yemek de çok faydalıdır.

bu da ispatı :) yalnız sol alttaki tarifi yazmadım içim elvermedi kazayağı tavukayağı merhem falan :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…