kolalti rengim

Bir_kadin

kardelen
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2009
2.090
32
43
Merhaba arkadasar, bana yardimci olacak arkadaslara simdiden cok tesekkur ederim. Benim gibi ayni sorunlari yasayanlar varmi acaba bilemiyorm (umarim yoktur)
beyaz tenliyim ve kol altlarim kahverengiye calan bir reng tonunda
yazlari kolsuz giymek mayo giymek hayal oldu bana mafoldumben

rengini nasil acabilirim kopuklu sabun ve jiletle tras oluyorum:kedi:

bence bu problem jilet kullandığın için olabilir.ağda yapmayı denesen...

arkadaslar oncelikle jiletin bu karaliga sebep oldugunu soyleyeyim, erkeklerin yuzunede dikkat edersen genelde tras oldukları bolgeler diger alanlara gore renk olarak daha koyumsudur. Oncelikle jiletten kurtul, agda veya epilasyon aletine yonel, daha sonrada piyasada leke veya cilt rengi acici urunler var onlardan dene, tuz ve limon yoluyla karalıklarını beyazlatan arkadaslarimda oldu istersen deneyebilirsin, iyi sanslar!

ben igneli epilasyon oldum .oradaki killari bitirdim cocuk teni gibiydi ama bir sure koltuk altina surulen slip ler var ondan kullandim.ve karartmaya basladi.eger kullaniyorsan kullanmayi birak istersen..Bende karartiya sebep o oldu cunku

benim de kol altım kahverengiydi hatta iki metre uzaktan hiç tüy olmamasına rağmen sanki bir aydır dokunmuyomuşum gibi görünüyordu o tamamen tüy kökünün renginden kaynaklanıyo şimdi lazer epilasyona başladım rengi yavaş yavaş açılıyo tamam hala bebek gibi değil ama eskiye nazaran çok daha açıldı rengi... yani jiletten vazgeç köklerini zayıflatan bi yöntem bul farkı görürsün:KK66:

evet kesinlikle ilk olarak jileti bırak ağdaya başla.açık renkli insanlarda ağda da karaltı yapıyo ama onun açık tenlerde cilt hassas olduğu için çürümeden kaynaklandığını düşünüyorum.sen jileti bırak farkı göreceksin guclubacismile

limon ve tuz ile ovun hemencecik beyaazlıyor. ayak topukları içinde aynı şey geçerli tavsiye ederim. ben bundan kesin sonuç aldığım için kararmayın önleyen kremler kullanmadım.

canım benim jiletin etkisi belki vardır evet ama asıl neden o değil.pigment koyuluğu var send muhtemelen.bendede aynı dert var ve jilet falan kullanmıyorum.doktora gitmelisin.ex-pigment isminde bir krem var o geçiriyo ben kullanmıştım sabah akşam sürüyorsun ama terlediğin an o renk şeklinde terin oluyo ve benim bir çok bluzum bozulmuştu o yüzden ve bende bırakmıştım yazın kullanmak gerekiyor sanırım.doktora gitmelisin opuyorumnanaktan

cnm sen jileti bırak öncelikle!!yoksa hem daha kötü olucak rengi hem de tüylerin daha sert çıkacak.ben buğday tenliyim.çok eskiden zorda kalınca jileet kullanıyodum sonra sire başladım ama baktım ki kol altım hafif kararmaya başladı.sir ağdadan da vazgeçtim şimdi normal ağda yapıyorum ve limon tuz sürüyorum rengi normale döndü .şimdi lazere başlayacağım.sanırım o zaman daha iyi olacak.:21:

bende de ayni sorun var ama jilet kullanmiyorum , hatta faydasi olurmu diye lazerle killari aldirdim.. sadece 4 seans gittigim halde bütün tüylerim gitti sadece 2-3 tane tek tük var.. ama yinede koyu renk duruyo ve hafifce acildigini hissetsem bile hala o koyuluk var :KK43: .. bi kac krem denedim ama faydasini görmedigim icin biraktim.. bi arkadasimda limonu tavsiye etti.. bi denemekte fayda var bence..

kolaltı kararmasına neden olan unsurlar:alkollü deolar,kuruluk,aşırı terleme,birde nasıl vücudunuza,cildinize bakım yapıyorsanız koltuk altlarınızada yapın,örneğin vücut peelıngı yaparken koltuk altınızı unutmayın.

bende de ayni sorun var ama jilet kullanmiyorum , hatta faydasi olurmu diye lazerle killari aldirdim.. sadece 4 seans gittigim halde bütün tüylerim gitti sadece 2-3 tane tek tük var.. ama yinede koyu renk duruyo ve hafifce acildigini hissetsem bile hala o koyuluk var :KK43: .. bi kac krem denedim ama faydasini görmedigim icin biraktim.. bi arkadasimda limonu tavsiye etti.. bi denemekte fayda var bence..

elma shekeri,1.si bi sorum olucak burdaki topikle alakasız ama lazere gittin hangi lazeri yaptırdın ?ve koltuk altında koku oldu mu?bende yaptıracağım ama kafam çok karışık.ayrıca renk için her hafta banyoda kese yapı tuz ve limon sürersen açılır die düşünüyorum rengi cnm :KK61:

slm kızlar tekrar ben,
buğday tenliyim ve kol altımda sanırım sir ağdadan dolayı oluşan kararma mevcuttu.sir ağdayı bırakıp normale geçtim baktım olmuyo uğraşmaktan daral geliyo lazere başladım.lazeride güzellik merkezinde değil dermatolog kliniğinde yaptırıyorum.dematoloğuma sordum o da bana locaid kremini önerdi.devvlette karşılyormuş aldım yalnız kortizon kremi bu o yüzden sdece 5 gün kullacanğım ilk dün gece srüdüm sabah kalktım annem bile şaşırdı :O
renginde bi nebze açılma vardı.bence kendi kafanızdan formüller bulmak yerine bir uzmana başvurun :79: darısı size

Bence kimsenin bi fikri yok ağzı olan konuşuyor :KK34:

Ben kendimi bildim bileli sir ağda ile aldırırım koltuk altımı ama aynı arkadaşın sorunundan bende de var rengi çok koyu koltuk altımın
Yani jiletle bi alakası yok hanımlarrr :KK34:

X