Kokusunu Merak Ettiğimiz Parfümler

Mascara

like a chalk outline
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2009
18.527
3.908
Merhaba arkadaşlar,
Bir parfüm sever olarak böyle bir konunun faydalı olabileceğini düşündüm. Şişesini görüp vurulduğumuz ama kokusu hakkında bir fikrimizin olmadığı parfümleri burada paylaşalım. Kullanan veya denemiş birileri de gelip merakımızı bir nebzede olsa azaltsın.

En azından mağazaya gidip denemeden önce bir fikir denemiş oluruz. Ya da hiç koklamadan internetten satın almak istiyorsak, bu koku kör alışa ne kadar uygun onu öğrenmiş oluruz.

İlk olarak başlıyorum. Just cavalli isimli harika şişeli bu parfümün kokusunu çok merak ediyorum. Kullanan arkadaşlar yorumlarsa çok sevinirim. Eğer kör alışa uygunsa internetten almayı da düşünebilirim. Fiyatı da uygun. Mizuda 130 küsürdü.

Bugün kokusunu merak ettiğim parfümlerden bazılarını deneme fırsatım oldu. Yorumlarımı paylaşmak istiyorum
Önce elie saab le parfüm denedim. Bana tatlı bir çiçek kokusu geldi. 20li yaşlarda olan kendime yakıştıramadım. Olgun kadın kokusu bence bu parfüm. Fresh kokular sevenlere uygun değil. Ama kesinlikle şık ve kendini fark ettiren bir kokusu var.

Roberto Cavalli
Bunu tester kağıdına sıkmıştım. İyi ki tenime sıkmamışım. içinde benim bayıldığım pink pepper notası var ama kesinlikle onu alamadım.Ek olarak vanilya yasemin badem ve tonka fasulyesi varmış. İçeriğinden de anlayabileceğiniz üzere kışlık, ağır bir kokusu var bununda. Tarzım değildi, sevemedim.

Just Cavalli
Buna ba-yıl-dım. Harika bir çiçek kokusu,ama kesinlikle fresh değil. Hem masum hem altan kendini hissettiren bir çekiciliği var. İlk sıktığınızda biraz sert gelebilir sonradan mukemmel bir kremsiliğe bürünüyor. Çok ama çok sevdim. Elimde bu tarz çok koku var. Özellikle noa ile burberry body intensi bitirince satın alacağım.

Bugün merak edip denediğim parfümler arasında bu kokuda vardı. Roses De Chloe. Bunun signature olan versiyonunu çok severek kullanıyorum. Yalnız bu koku onun kadar etkilemedi beni. Adından da anlayacağınız üzere baskın olan koku gül. Gül notası baskın olarak hissedilmesine rağmen parfümün içeriği epey zengin. Başlangıçta bergamot limon ve liçi yer alıyor. Orta notalarında siyah kuş üzümü, sedir,gül,şeftali,elma alt notalarında misk amber ve odunsu notalar var. Bu kadar notanın içinde benim tek alabildiğim koku gül kokusu.

Fresh, yaz ve bahar aylarına uygun güzel bir koku. Ama bu kadar. Özelliksiz bir koku bana göre. İlerde belki kullanırım.

Givenchy dahlia noir
Bu koku hakkında bilgisi olan var mı? Notaları tam benim tarzım. Pudralı ve odunsu koku sınıfına giriyormuş.

orjinali manyak kokuyor bence almalısın dpdeki sanki olmamış gibi ama bana sorarsan kör alışa direk roberto cavalli derim normalini yani bulamadım mizuda bulsam hemen alcam

givenchy hot couture
bu koku hakkında yorumlara ihtiyacım var. Kışlık bir koku arıyorum. - Janna - özellikle sen biliyorsundur diye tahmin ediyorum :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…