Kocam İçin Yardım Lütfen :(

GaraCivciv

Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2015
190
171
Selamlar arkadaşlar.. Yıllardır takip ettiğim KK'ya sonunda kalıcı olarak kaydolup ilk iletimi yazmanın gururuyla selamlıyorum sizi :KK53:

Bizim şiddetli bir kilo problemimiz var. Şöyle ki :

Eşim son yıllarda kilo almaya başlamıştı. Zaten kalıplı, iri yapılı bir adamdı. Bu yıl evlendik ve masa başı bir işte çalışıyor.
Evle iş yeri çok yakın olduğu için gidip gelirken hiç efor sarf etmiyor.
Yoğun çalıştığı için yemek sonrası yürüyüş gibi bir şansı olmuyor.
Yine iş saatleri sebebiyle akşam yemeklerimizi geç yemek durumunda kalıyoruz. Yemek yemeyi, özellikle akşam atıştırmalarını çok seven bir çiftiz haliyle adamcağız kilolarından rahatsız olmaya başladı. Hem psikolojik olarak hem de sağlık yönünden...
Diyetisyen için ikna edemedim kendisini ve size danışmak istedim. Bizimle benzer kaderi yaşayan varsa bir el atar mısınız nasıl erir o göbek nasıl kendini mutlu hisseder benim adamım?
:KK61:

aksam yemeklerindeekmegi azaltarak veya ekmek yemeyi keserek ise baslayabilirsiniz. en azindan ilk 1 hafta sadece aksam yemeklerindeki ekmegi kesseniz bile cok farkedecektir, erkek bunyesi böyle seylere hemen tepki veriyor cünkü. sonraki hafta yemeklerde sebze ve protein miktarinin arttirip karbonhidrat oranini düsürüsünüz, 2. haftada bu sekilde gecer (tamamen pilav makarnayi kesin demiyorum sadece daha az pisirin yarisar tabak düssün atiyorum ksi basi :), 3. hafta hergün pilav veya makarna yiyorsaniz aksam yemeginde 2 günde 1 e indirin bunu. 4. hafta aksam atistirmalarini azaltin, 5. hafta aksam atistirmalari birer gün meyve olarak olarak yapin abur cubur yerine. bu sayede yavas yavas aliskanliklari degistirip kalici sonuclar elde edebilirsiniz :)

Pilavı bile ekmekle yiyen insanlar olarak şu anda korku duysam da :)) teşekkür ediyorum tavsiyeleriniz için bi yerden başlamak lazım uygulamaya çalışacağım :)

İlk başta ekmeği kesmelisiniz. Tamamen kesmeseniz de en aza indirmelisiniz. Ekmek yerine porsiyonları büyütün. Mesela 1 ekmek yemek yerine iki tabak sebze yemeği yiyin 2 dilim ekmekle. Geç vakitlerde atıştırmalık çerez vs şeyleri kısıtlayın kendinize. Akşam iş yorgunluğundan dolayı ve şuan kış havaların soğuk olmasından dolayı evinize tavsiyem bir koşu bandı alın. Akşamları en azından 30 dakika yürüyün koşu bandında. Sabah kahvaltılarınızı tam ve eksiksiz yapın. Öğlen akşam yemeklerinde ekmeği kısmalısınız. Hızlı olmaz ama en azından yavaş ve sağlıklı kilo verebilirsiniz.

X