Klomen .

Nur_1335

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2019
1.029
412
24
Kızlar bişey danışmak istiyorum.2.5 yıldır gebelik düşünüyoruz ama olmuyor. En son zaten düşük yapmıştım . tahlillerime baktırdım. TSH hormonum çok çalışiyormus .ilaç tedavisine başladık boğazımda nodul çıktı . ameliyatlik değilmiş kontrole gideceğim zaman TSH tahlili yaptirdim .sonucum hala aynı 0 doktorum bir ay daha kullan dedi ilacı sonuç alamqzsak endokrine yönlendirecegini söyledi .şimdi ben gebelik düşünüyorm klomen kullanmak istiyorum. Doktor kontrolünde olması gerek biliyorum ama dayanamdim işte. Şimdi ilacda kullanıyorum ya birşey olur mu. Adett dışında kullanıla bilir mii .acaba .daha kullanmadım tereddüteyim. Yardımcı olursanız sevinirim .

Önce tedavinizi olun, hamile kalsanız, tsh sıkıntılı çıksa ne olacak?

Doktor kontrolü olmadan klomen bence kullanmayın, sıkıntı olabilir. Yumurtalıklarınız fazla uyarılabilir veya kist yapabilir. Tiroid değerlerinizi düzeltmeden hele böyle ilaçlar vs kullanmayın. Ve endokrine hemen gidin

Ay sonu sonuca göre yonlenririlicem bende hemen kullanmak istemiyorum ilacda kullanıyorum ya o yüzden ovulasttesti takibi yapıyorum şuan

Evet doktorum düşünme dedi zaten çocuk düsuk olabilir diye sadece bilgi almak istiyorum hemen başlamaya çekiniyorum zaten. Sadece ovulasttesti takip ediyorum ay sonuna kadar bakım yumurtlamq olucak mu

Klomen kullanırken doktor belli aralıklarla çağırıp muayene ediyor, hatta yanlış hatırlamıyorsam hayatımız boyunca maksimum 6 kere kullanabiliyormuşuz. O yüzden doktor kontrolsüz kullanmayın derim. Allah gönlünüze göre versin inşallah

Hiç kullanmadım sadece 2.5 yıl olmadı sadece bir tane kızım var kardeş düşünüyorz ama insan nedenini öğrenmek istiyor sadece TSH duzeltirsem olacağına inanıyorum çünkü Mayıs ayında kendiliğinden adet oldum normalde olmazdım .

Yok, 6 kere diye belirtmemin sebebi ağır olmasıydı.
Olur inşallah, tsh sıkıntısı olan arkadaşım tsh kontrolü için gittiğinde hamile olduğunu öğrenmişti. Onunki nasıldı bilmiyorum ama çok şaşırmışlardı. O da gebelik için önce onu tedavi ettiriyordu o dönem, doğru düşünüyorsunuz.

Klomen kullanırken eğer yumurta çatlamazsa kiste dönüşüyor, o zaman da doğum kontrol hapı veriyor doktorlar.

Ay sonu sonuca göre yonlenririlicem bende hemen kullanmak istemiyorum ilacda kullanıyorum ya o yüzden ovulasttesti takibi yapıyorum şuan
Tsh hormonunuz düzene girmeden gebe kalırsanız bebeğinize zararı olabilir. Benim de tiroidlerim yavaş çalışıyor düzeltene kadar doktorum korun dedi ve öyle yaptım.

Anladm demek istediğinizi olmayınca doktorum beni rahim filmine yonlendirmisti. Ama gitemedim sağlık ocağına gittim bütün tahlillerimi yaptırmak için zehirli troid olduğunu öğrendim demki troidden olmuyormus. Ozamann tedavimi bitiririm doktor kontrolünde olmak daha güvenilir teşekkür ederim sağolun

Tsh hormonunuz düzene girmeden gebe kalırsanız bebeğinize zararı olabilir. Benim de tiroidlerim yavaş çalışıyor düzeltene kadar doktorum korun dedi ve öyle yaptım.
Evet öyleymiş zarar veriyormus gercekden tedaviden sonra başlarım bende o zaman teşekkür ederim sağolun

Siz rahim filmine de gidin. Benim tek tüpüm tıkalı, kimyasal gebelik yaşadığımda gittiğim özel hastanedeki doktor sadece kan tahlillerime bakıp klomen ve çatlatma iğnesi vermişti. Boşu boşuna kullanmış olmama mı yanayım, doktorun “hamile kalman için hiçbir engel yok” demesi üzerine heveslenip hayal kırıklığı yaşamama mı.

Klomenden sonra rahim filmi istedi ama ben tekrar gitmedim ona artık, öncesinde istemesi gerekiyordu bana göre. Madem niyetine girmişsiniz, en azından kafanız rahat olur “acaba şöyle mi? Böyle mi?” diye düşünmezsiniz

Her doktor bir değil işte herkes kendine göre birşey diyor yapıyor olmadı klomenden önce filim çekilirim. Şizede çok geçmiş olsun. Rabbim yardımcınız olsun . sizinde kucağınızi boş birakmasn

Her doktor bir değil işte herkes kendine göre birşey diyor yapıyor olmadı klomenden önce filim çekilirim. Şizede çok geçmiş olsun. Rabbim yardımcınız olsun . sizinde kucağınızi boş birakmasn

Maalesef öyle, iyisine denk gelmek lazım. Benim tüp bebekle ikizlerim oldu çok şükür, rabbim isteyene nasip etsin inşallah

Merhaba bende tiroid hastasıyım ama yavaş çalışıyor hap alıyorum , adet dışında klomen kullanmayın adet döngünüzü bozar sonuçta yumurtlamayı filanda öne çekmiş oluyorsunuz bu ilaçlar yumurtaları geliştirir sonrasında yumurtlama yaptırır adet zamanında yumurtalar geliştiği için ozaman içilir bu haplar ve ağrıların olabilir mutlaka kontrol altında kullanın ve klomen istemeyin Femara isteyin klomen hiç etkili bir ilaç değil klomen öyküsü olan biri olarak diyorum 3 yıllık evliyim 3 bitcek 4 e doğru gidiyoruz 7 kez klomen kullanmışlığım var .. tabi sizin kararınız ama doktorunuzu dinleyin önce tiroid sorunu çözün ilaçlarla hızlı çözülen bişey aslında 2-3 ayda düzene giriyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…