Klomen ve ovitrelle kullananlar

Piyanistkiz

Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2023
200
155
27
Merhaba arkadaşlar, 1 buçuk yıllık evliyiz hiç korunmadık istiyorduk bebek sahibi olmayı. İlk olarak hormon tedavisi gördüm. Geçen ay başarısız Klomen deneyimim oldu günde 2 kere içmiştim doktorum büyümemiş ilaç dozu yetersiz bi sonraki adette 3 defa içeceksin günde dedi ilaçlar bittikten sonra gittim tekrar doktora dün 11 temmuz da çatlama iğnesini vurdum. Doktorum akşam 22.00 da vur dedi o şekilde yaptım. İlişki tarihi olarakta 13-14-15-17 tarihlerini verdi. Ama yorumlarda vs bakarken 36 saatte ilişki olması gerek diye gördüm. Benim eşim 6 da geliyor işten 36 saat hesaplamasına göre sabah 10 a tekamül ediyor. Bu konuda sürecin nasıl olduğuna dair bilgi verirmisiniz 36 saat geçtiğinde çatlamayı kaçırıyormuyuz anlamadım ben

Bizim Dr 24 saat sonra dedi. Herkes 36 saat diyor ama ben öyle uygun görmüyorum dedi 24 saat sonra bir gün arayla birliktelik oldu.ilk deneme de hamilelik oldu çok şükür. Ben de günde 3 defa kullandım 5 gün boyunca. iğneyi de kendisi yaptı sağ üst bacak on taraftan. İğnenin 13.g7nu testte silik çizgi çıktı 2 gün geçince kan verdim kanda da çıktı. Sabah işe gitmeden birliktelik olsun diye tavsiye edebilirim. Dr dediği 36 saat sonra çatlar 24 saat canlı kalır yumurtanın. Hesabi sen yapacaksın

Yaa çok sevindim hamile kalmanıza. Sizde pcos varmıydı benğmki başlangıç seviyesindeymiş. Birde kaç mm di yumurtanız. Benim sağda 18mm solda 19 mm iki tane yumurtam varmış

Yaa çok sevindim hamile kalmanıza. Sizde pcos varmıydı benğmki başlangıç seviyesindeymiş. Birde kaç mm di yumurtanız. Benim sağda 18mm solda 19 mm iki tane yumurtam varmış
Pcos yokdu canım bende 8byasin danogkum var sezaryenle doğdu. Zaman için de ya da sonradan da olabilir dedi Dr sezaryen kesisin de açılma olmuş bu sebepten dolayı hamile kalamıyormusum meğer 4 5 ay denedik çünkü. İleri ultrason cihazlariyla goruĺuyor ve bazı Dr lar bu ihtimali barindirmiyormus meğer. İstmosel de deniliyor. Ayrıca iki de polip varmış histeroskopi oldum bu sebeplerden dolayı mart ayin da. Ama histeroskopiden sonra da lekelenme bitmedi ilişki sonrasi hep kanama oldu. Dr benim bünyenin geç iyileştiğini zamana ihtiyacım oldugunu soyledinjep çünkü rahim gercekten düzelmisti patoloji temiz çıktı yara vs yok. Herneyse mart ayından beri korunmadik ama olmadı lekelenmelerim devam ettiği için olmadı. Sonra yasmin kullanmak zorunda kaldım hem sağda hem solda kist vardı adet gorurken kist yogasi yaptim. Benden büyükçe bir et parcasi düştü diyebilirim. Adet bitince tekrar muayeneye gittim kistler de gitmişti lekelenmelerim de bitti. Qma yoganin faydası da oldu düşen parçayla resmen tamamen iyilestigimi anladim adetin 5.gunu klomene basladim 5.gun yumurtalar gorundu qma yeterli boyutta değildi 8 9 yumurta vardi 5 gün sonra tekrar yumurta takibi için gittim 4 solda 4 sağda toplam 8 yumurta vardi. 18 ve 22 mm ölçülerinde bu yumurtalar bir de 15mm vardi en küçüğü. Drum bu ölçülerinde yeterli diyip catlatma iğnesini yaptı 12 haziranda 13 15 17 haziran da birliktelik oldu. İğnenin 13. Günü gebelik testi pozitif cikti. Surecim böyle belki benle aynı durumda olan birinin isine yarar yazdıklarım bu arada ben Tokatta tedavi oldum Prof. DR Fazlı Demirturk bu süreci birlikte aştık. Allah ondan razı olsun mükemmel bir hekim.

allah kimsenin kucağını boş bırakmasın, çok ciddi insanın psikolojisi bozuluyor. 1 buçuk yıldır ne zaman adetim gecikse hep umutlanıyordum. 4-5 aydır doktora gidiyorum bende ilk olarak hormon tedavisiyle başladık çünkü son dönemlerde sürekli Adetimde gecikmeler oluyodu. Kilo vermemi de söyledi doktorum. İlk olarak pcos değildim ufak ufak kistler var ama onlar normal demişti daha sonradan pcos dedi. Birde ben iğneden sonra testin pozitif çıkabileceğini duydum 13. Günden sonra mı gerçek sonuç çıkıyor? Sizin o şekilde olmuş sanırım

Bu arada siz 24 saat dediğiniz için işimi şansa bırakmadan 24 saatide değerlendirdim inşallah bu ay tutar

Bu arada siz 24 saat dediğiniz için işimi şansa bırakmadan 24 saatide değerlendirdim inşallah bu ay tutar
İnşallah tutar canim 10. Günde biter iğne etkisi diyorlar. Her bünye de farklı olabilir 13. Günü benim adet gününe denk geliyordu bi taraftan da. Adetin 2 gün de geçmesini bekleyip kan verdim netleşti canım o zaman.

Ağrı yaptımı iğne, benim bugün kasıklarım sanki yerinden çıkıcak gibi ayakta duramıyorum resmen, batma oluyor

hayirli haberlerle gel inşallah Meryem süresini suya oku 9 gün boyunca ic ablam böyle demişti. Yaptim Bende

Merhaba istmosel olduğunuzda düzensiz kanamalar var mıydı? Benim reglim çok sorunlu, düzenli oluyor ama kan gelmiyor su gibi bir akıntı oluyor, çok az kan oluyor. Kontrole gittim istmosel çıktı ama doğumdan önceki düşüklerimde de bu sorun olmuştu o zaman sezaryen yoktu sonuçta. İstmosel böyle bir şeye neden oluyor mu sizce?

Adet kanaması bitse bile 2 3 gün lekelenme swklin de devam ediyordu kahverengi ya da daha açık renkte. Hamile kalmama da engel oldugunu öğrendik histeroskopi sonrasi hamile kaldım ama maalesef devam etmedi. Sezeryan haricinde dw istmosel e neden olan bir durum var mı bilmiyorum. Nedenini Dr söylemedi mi size.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…