klomen tedavisi

diyetisyen34

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2024
45
13
27
Merhaba ben aranıza yeni katıldım
2 yıldır evliyim 6 aydır çocuk istiyoruz ama olmadı bende doktora gittim benim ve eşimin bütün testleri yapıldı hiç bir problem yok her şey yolunda adetimin 3. Günü doktor klomen verdi (ama kafama oturmayan bir şey var sıkıntı yoksa neden ilaç kullanıyorum) ilişki takvimi hazırladı 13 ünde kontrolüm var bu süreçten geçen var mı

Benim de sıkıntı yoktu ama yumurta gelişimi için veriyolar, belki de yeterli boyuta gelmeden çatlıyodu benim de bilmiyorum

Canım yaşın kaç? 6 ay deneme süresi 35 yaş üstüne verilir. 35 ın altındaysan 1 sene denenmesi gerekiyor. Herşeyiniz de normalmiş üstelik

Eşimde bende 27 yaşındayız bizle beraber çocuk isteyen herkes teker teker hamile kaldı öyle olunca strese girdim neden olmuyor diye
Muhtemelen sen strese girdiğinden Doktor'un hızlı yol almak için böyle bir yola girdi kuzum. Normalde 1 senedir deneme süresi.

1. Yumurta takibi yapılır; yumurtam kendiliğinden gelişiyor mu çatlıyor mu ona bakılır
2. İlaçlı yumurta takibi yapılır, klomen femara gibi ilaçlarla yumurtanın gelişmesi desteklenir, doktor ihtiyaç duyarsa çatlatma iğnesi verir. 36 saat sonra ilişki önerir.
3. Yumurta takibi işe yaramazsa aşılamaya geçilir. Bu esnada hsg çekilir
4. Aşılama da olmazsa tüp bebek tedavisine geçilir.

Ben defalarca klomen femara tedavisi gördüm, 4 aşılama oldum ancak 2. Tüp bebek denememde hamile kalabildim. Benim durumum daha farklı seninkinden, en basitinden benim yaşım 36. Ben örnek değilim yani sana ☺

Femara ve klomenle hamile kalan çok çok kişi var, hatta çoğul gebelik bile olabiliyor. İçini ferah tut. 6 ay senin gibi genç biri için çok kısa bir süre hiç moralini bozma canım. İnşallah en kısa zamanda bebeğine kavuşursun canım.

Galiba stres yaptığım için olmadı inşallah ilaç işe yarar

Bugün kontrole gittim sağda 5 yumurta vardı bir tanesi 26 mm çok güzel dedi doktor soldakiler küçüktü çatlatma iğnesi verdi bugün oldum ben şimdiden çok heyecanlıyım nasıl bekliyicem

Çatlama iğnesi yaptırdın mı benim 36 saat geçti ama ne ağrı ne de akıntı var yaa inşallah olur o kadar çok kafama takıyorum ki neden olmuyor diye
Olur merak etme ben dün kontrole gittiğimde hala çatlamamış bi ymurta vardı hepsi bi anda olmuyo demekki

Merhaba bizde aynı şekilde 6 aydır çocuk istiyoruz, benim de doktorum klomen tedavisi uyguladı yetmemiş dedi gonal f 450 verdi onu da kullandım daha sonra gittiğimde kist olmuş dedi ama 3-4 yumurta daha gelişmiş bir kaç gün ilişki olsun sonra olmasın çoğul gebelik olabilir dedi . Benim normalde adetlerim hep düzenliydi ne zaman tedaviye başladım o zaman her şey sarpasardı. 1 kimyasal gebelik yaşadığım içinde progestan fitil vermişti. Bugün test günümdü, yine betam çıkmadı. Ve diğer söylediği yumurtalarında kist olduğunu düşünmekteyim. Hafif hafif karnım ağrıyor. Ve kendim de ovülasyon testi yaptığımda o 3 yumurta da çatlamadı hiç bi zaman çift koyu çizgi olmadı. Bence gerçekten klomen tedavisi bi yerden yaparken bi yerden bozuyor. Çok üzgünüm. Gerçekten bu süreç çok yorucu. Umarım sizin gönlünüzce olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…