Klomen kullanıp hamile kalanlar ya da kullanmaya devam edenler

MAYSİMİRNA CIM....dün gece ben çıktım sen yazmışsın...hem de çok olumlu belirtiler sıralamışsın....şimdi girdim eve....yazını gördüm...şu an sitede olamayabilirsin...canım...KLOMEN olsun GONAPHENE olsun az çok --------diğer konularda arkadaşlarım daha tecrübelidir ama----------------------tecrübeliyim.....bak hayatım,gerçekten işe yaradığı zaman yani YUMURTALAR üzerinde bu söylediğin belirtiler çok doğru....hepsi ama hepsi için geçerli.tek sorunumuz döllenebilmesi için belki DR...umuzunverdiği ya da vereceği ÇATLATMA İĞNELERİ yada bazılarına doğal beklemeyi tercih edebilir...DOĞRU YOLDASIN CANIM...MORALLİ OL...STRES YOK...

kırmızıbeyazcım canımya biliyorum o yüzden özellikle sordum çünkü kullananlara söylüyorum genelde yanetki yok diyor,korktum bende çok sağol cevabın için,ağzından bal damlıyor,gerçekten umut, destek oldun bana :1hug:
çünkü bendeki de kolay kolay aşılacak bir yumurtlama tembelliği değil sanırım yarın sabahta gidicem doktora biraz stres yapmıştım,ikimiz içinde herkes içinde güzel şeyler olacak inş sende inan ve pesetme tamam mı canıma.s.

Kızlar bugün çatlatma iğnemin 12. günüydü, sabah yaptığım testte önce çift çizgi görüp sevinmiştim sonra çizgi kaybolunca şaşırmıştım. Az önce de adetim başladı. Bu kadar stres bana fazla geldi. İnanın oturup sinirimden ağladım. Bu ay doktora gittiğim için çok ümitlenmiştim. Hepimizin hakkında en hayırlısı olsun.

neşecim üzüldüm her ay böyle işte umutlanıyoruz sonra üzülüyoruz,ama bu son değil,bir de kaderimiz nasılsa,ne zaman bebişimizi kucağımıza alacaksak bunu değiştiremeyiz,hepimizin hakkında hayırlısı,bir de yinede adet görmene sakın üzülme,ben 5 ay adet göremediğimi,bütün günümü çıkarmaktan lavaboda geçirip,yerleşme kanaması dahil her belirtiyi yaşadığım,hiçbir adet söktürücünün işe yaramadığı tam 5 ay,55 günde bir olan adetler,okadar zaman kaybettikki...
ben ilk zamanlar çok ağlıyordum negatif çıkınca sonra yeter bari adet olayım diye ağladığım daha çok zaman oldu,o yüzden herşeyin hayırlısı canım...

nesemese üzülme canım benim hepimiz aynı durumdayız.ben regl olduktan sonra(bi ton ağladıktan sonra tabi)kendimi teselli etmeye çalışıyorum.demek ki uygun kromozanlarda yumurta değildi.belki önümüzdeki ay yumurtamla gebe kalırsam daha akıllı bi çocuğum olacak yada zaten balık burcu olmasın da koç olsun gibi tuhaf şeylerle teselli olmaya çalışıyorum.olabiliyo muyum,tartışılır.ama yaşamaya devam etmek için olmak durumundayız.
maysimirna ,gelince yazar mısın doktor ne dedi?bir de bu yan etkiler hakkında ne yorum yaptı merak ettim de. sağlıcakla kalın

ben geldim kızlar doktordannnnnnn,sudenaz,kırmızıbeyaz,fusfulu ve diğerleri ordamısınız

neyse okuyanda hamile haberi verecek sanar beni:eek:
oysaki ben, nerdeyse bir yıldır hiçbir adet söktürücü ve tedaviye cevap vermeyen yumurtlama tembelliğimden,doktorun yumurtalıkların normalden küçük,belkide aylardır hiç yumurtlamadın,zarın ince gibi bir sürü sorun sıralamasından ve sevk kağıdımın üzerine infertilite yazıp bana dönüp deniycez bakalım bir de klomeni deniycez olmazsa tüp bebeği yada oraki ilaçlara geçicez demesinden okadar korkmuştum ama

-onca yanetkinin aylardır çalışmayan yumurtalıklarımdan olduğunu
-hem sağ hemde sol yumurtalığımında en sonunda çalıştığını
-ve 2 tane yumurtamın oluştuğunu(biri 13,5 biri 14,5 mmmiş:nazar: )söylediği için çoooook mutluyummmmmmm...
doktor birde yumurta yerine kese görse napardım bilmiyorum,:roflol:
olsun bana 1 yıllık stres ve umutsuzluğa bu haberde çok iyi geldi o yüzden,sadece şükrediyorum ve içinde kendimle birlikte hepimiz için dua ediyorum...

eköseoğlu canım naber.dünkü yazını yeni gördüm.misafir vardı internete giremedim.uzun zamandır yazıları okuyorum ama yazmıyordum.adet olduktan sonra canım hiçbirşey istemiyor.bu aralar çalışmalara devam.senin durumun ne adetine kaç gün var.inşallah bu ay hamile kalırsın

oysaki ben, nerdeyse bir yıldır hiçbir adet söktürücü ve tedaviye cevap vermeyen yumurtlama tembelliğimden,doktorun yumurtalıkların normalden küçük,belkide aylardır hiç yumurtlamadın,zarın ince gibi bir sürü sorun sıralamasından ve sevk kağıdımın üzerine infertilite yazıp bana dönüp deniycez bakalım bir de klomeni deniycez olmazsa tüp bebeği yada oraki ilaçlara geçicez demesinden okadar korkmuştum ama

-ve 2 tane yumurtamın oluştuğunu(biri 13,5 biri 14,5 mmmiş:nazar: )söylediği için çoooook mutluyummmmmmm...
olsun bana 1 yıllık stres ve umutsuzluğa bu haberde çok iyi geldi o yüzden,sadece şükrediyorum ve içinde kendimle birlikte hepimiz için dua ediyorum...

canım çok sevindim senin adınaa. hadi inş en kısa zamanda sende gebiş olursunn.. hadi hayılrııs olsunn..:dance:

aaa çok güzel canım ya...bi kaç güne dahada büyürler....senin adına sevindim valla....çok zor bi durum seninki...ama olsun sonda güzel şeyler olmaya başlamış...inşallah en kısa zamanda o keseyide görür dr. un a.s.

armağan,sudenaz çok sağolun kızlar sudenazcım inş. sende daha iyi haberlerle geleceksin,haber ver mutlaka...
armağancım yoksa sen gebişmisin:roflol:

bu arada sudenaz ben mutluluktan sormayı unuttum ilişki günlerini sor mutlaka,belki de senin yumurtaların daha büyüktür inş,kendi kendine çatlıycaktır iğnesiz..
beni pzartesi sabahı tekrar çağırdı,20mm bizim için yeterli dedi,bakalım inşallah büyümeye devam ederler,iğne için erken dedi,böyle birkaç gün bakıcaz,kendisi gelişirse iğneye gerek kalmaz dedi,bakalım hayırlısı...

armağan,sudenaz çok sağolun kızlar sudenazcım inş. sende daha iyi haberlerle geleceksin,haber ver mutlaka...
armağancım yoksa sen gebişmisin:roflol:

canım yok ben gebiş dilim.. ben dış gebelik yaşadım 6 ay öncee.sağ tüpüm alındı.. sadece sol tüpüm var:KK43:benim bir kızım var .. ikici için uğraşıyom:KK43:ama artık benim ümidim tükendi nedense.. ama sizlerin haberlerini aldıkça kendim gibi mutlu oluyorumm..ne yapalım nasip neyse o..inş sizlerin iyi haberleirni alırım en kısa zamandaa inşşş aminnn:)

bu arada sudenaz ben mutluluktan sormayı unuttum ilişki günlerini sor mutlaka,belki de senin yumurtaların daha büyüktür inş,kendi kendine çatlıycaktır iğnesiz..
beni pzartesi sabahı tekrar çağırdı,20mm bizim için yeterli dedi,bakalım inşallah büyümeye devam ederler,iğne için erken dedi,böyle birkaç gün bakıcaz,kendisi gelişirse iğneye gerek kalmaz dedi,bakalım hayırlısı...

canım benim iğnesiz olcağını sanmıyorum..iğneyi aldırtdı bana..giderken götürcem her ihtimale karşılık...şimdi iğnesizde olur diye düşünseydi aldırmazdı herhalde diyorum...bakalım gidip göracezzzz....çok heyecanlıyım..ilk defa baktırcam yumurtacıklarıma. :sm_cool: :sm_cool:

canım yok ben gebiş dilim.. ben dış gebelik yaşadım 6 ay öncee.sağ tüpüm alındı.. sadece sol tüpüm var:KK43:benim bir kızım var .. ikici için uğraşıyom:KK43:ama artık benim ümidim tükendi nedense.. ama sizlerin haberlerini aldıkça kendim gibi mutlu oluyorumm..ne yapalım nasip neyse o..inş sizlerin iyi haberleirni alırım en kısa zamandaa inşşş aminnn:)

bak şimdi pataklarım seni :mymeka:

ne demek umutlarım tükendi...senden çok daha kötü durumda olanlar bile hamiş kalıyor...bak böyle dersen üzersin beni :çok üzgünüm:
dediğin gibi nasip işi...valla bu nasip soruna falan bakmıyo..zamanı geldimi hiç olmayackalar bile hamiş kalıyor...

bak şimdi pataklarım seni :mymeka:

ne demek umutlarım tükendi...senden çok daha kötü durumda olanlar bile hamiş kalıyor...bak böyle dersen üzersin beni :çok üzgünüm:
dediğin gibi nasip işi...valla bu nasip soruna falan bakmıyo..zamanı geldimi hiç olmayackalar bile hamiş kalıyor...

doğru diyorsun canım.. nasip zaten.. ama artık o eski heyecanım inanki kalmadı..zaten zamana bıraktım.. hayırlısıı biizm için neyse o.. heyecan yok artık belki ondan ümidim yok dedim. kızma canım yaa:))Allah büyük ondan asla ümit kesilmezz..sırnaşık şey

o zaman sana göre bir hikayem var armağan,benim pesetmemin tek nedeni bu hikaye,
benim en iyi arkadaşım kankam yani evlendikten sonra hemen hamile kaldı,ne yapacaklarını bilemediler,aldırsakmı falan diye,sonra kanamayla birgece götürdük hastaneye ve dışgebelikmiş tüpü patlamış,ameliyatla o tüpüde tamamen aldılar,aylarca ağladı,2 yıl olmadı,sonra eşinde de sorun çıktı,eşi ameliyat oldu,sperm sonuçları iyi değildi,eşiyle uğraşırken bi kontrolde hsg yapalım sana tekrar dedi doktoru,diğer tüpü de tıkalı çıktı,istanbul ve heryerde kaç tane doktor gezdiler,bütün doktorlar tüp bebek bile çok zor diyordu,sonra birgün biz gaza geldik hadi doktor değiştirelim dedik birlikte gittik doktora,herşeyi gösterdi,anlattı biz yine tüp bebek diycek diye beklerken,hadi dedi birde klomen falan deniyelim,sonra aşılama,tüp bebek bakarız...
ve o arkadaşım bütün bunlara rağmen şimdi bütün doktorların mucize dediği minik prensesini Allahım inş bir ay sonra sağlıkla kucağına alacak...:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
bunun gibi çok hikaye okuyoruz buralarda,ama o benim en iyi arkadaşım her yaşadığını gördüm,bebek zaten mucize Allah istediğinde olan bir mucize,beklemek,sabretmek lazım...

maysimirna,sevindim canım benim.yumurtaya can veren allahım keseyi de oluşturur neden oluşturmasın di mi?:)bana iğne vermedi.bugün 18. gün.umarım birbirimize mucize haberlerimizi veririz.
armağanım deme öyle ya.allah istedikten sonra hersey olur.hepinizi öpüyorum

fusfulu çok sağol canım inşallah sen bizden önde gidiyorsun hadi bakalım inşallah sen yolumuzu açarsın bizde ardından geliriz:1hug:

bugünde yuttum klomen.iii artık hapları yuta yuta kutu bittiğinde hemen gidip alayımda yeniden yutmaya devam edesim geliyor..o kadar alışmışım...

kırmızıbeyaz ben seni bekliyordum senin tecrübene ihtiyacım var yazdıklarımı okudunmu bugün doktora gittiğimle ilgili,okumadıysan bi okusana sana zahmet...
ama sen bugün niye biraz umutsuzsun,öyle deme arkadaşım bir aysa bir ay bin aysa bin ay uğraşıcaz hep birlikte...:1hug:

sağol canım.. evet. dediğin gibi mucize herşeyy..bakaım nasipte varsa elbet olur.. ama ne biliyim.. kendimi yarım bir kadın olarak hissediyorum. herkesin yani çoğunluğun diyim iki tarafta sağlam her ay şasnları var.. benim malesefki tek taraf.:KK43:bilmiyorum bazen bir daha anne olamıycam gibi me geliyor maesef:KK43:ama Allah büyük ve dediğin gibi bebekde bir mucizee.. nasip etmişse elbet olur.. saol canım ilgin için.. muckkss[/COLOR][/B]:))Şeniz

X