Klomen kullanıp hamile kalanlar ya da kullanmaya devam edenler

bende klomen kullananlardanım 1 denememde olmadı bu ay 2.denemem ilacım şuan bitti 4 gün dinlenmem gerekiyormuş ondan sonra çalışmalara başlanacak:eek: herşeyin hayırlısı insan ilaç kullanınca sanki daha çok düşünüyor acaba olacakmı,oldumu,yaa olmazsa kafamçokkarıştı

merhaba sevda çiçeğim bende bugün klomene başladım gunde 1 tane 5 gun 12.gunu tekrar çağırdı afedersın bıraz ayıp olucak ama merak edıyorum bu hap bıttıkten sonra 12.gune kadar ılışkıye gırmekmi gerekiyor girmemekmi doktorum bana bişey demedi aydınlatırsan sevinirim(bıraz cahılce ama kusura bakma)

slm arkadaslar... bende klomen tedavisine basladım bu ay..yarın doktora gidicem adetimin 10.günü yumurtalık takibi yapıcak işte ona göre catlatıcı iğne vurcak sonrasıı bize kalıyormuş...inş. olur bi bebişim yaa...kafayı yedim artık

slm arkadaslar... bende klomen tedavisine basladım bu ay..yarın doktora gidicem adetimin 10.günü yumurtalık takibi yapıcak işte ona göre catlatıcı iğne vurcak sonrasıı bize kalıyormuş...inş. olur bi bebişim yaa...kafayı yedim artık

merhaba vigora bende perşembe günü gıdıcem yarın doktordan gelınce neler oldunu banada anlatırsan sevınırım canım herşeyin hayırlısı olsun inşallah bebeğin olur bu ay allah yardımcın olsun iyi bayramlar
:teytey:

merhaba sevda çiçeğim bende bugün klomene başladım gunde 1 tane 5 gun 12.gunu tekrar çağırdı afedersın bıraz ayıp olucak ama merak edıyorum bu hap bıttıkten sonra 12.gune kadar ılışkıye gırmekmi gerekiyor girmemekmi doktorum bana bişey demedi aydınlatırsan sevinirim(bıraz cahılce ama kusura bakma)

biz bilmediklerimizi paylaşmak için burdayız, klomen yumurtalıkları güçlendiren bir haptır normalde olduğu gibi yine 12-14- ve 16, günlerde gün aşırı ilişki şart, bunlar yumurtlama günleridir, bu günler dışında hamile kalanların sayısı çok az, o az ihtimali sanırım biz yakalayamıycaz, neyse bende bu ay klomen kullandım, çarşamba kontrolüm var inşallah bu ay yumurtalıklar gelişmiştir.

slm cnm ben gittim doktora...yumurtlama herşey gayet iii herşey çok normal..ama eşimin spermiogramı bozuk çıktı ondan kalamamışım ...tedavi görcekk işte.varikosel olma ihtimali var ama belli diiil hebnüz ürolog görcek önce.yani bnm iş bi sene daa uzar........

Merhaba arkadaşlar bende ilk defa yazıyorum.
Okuduğum kadarıyla benimle aynı kaderi paylaşan birçok arkadaş var.Bizimde bu ay 16.ayımız bir türlü bebeğimiz olmuyor.Gitmediğim doktor kalmadı.Çatlatma iğnesi oldum 2 ay önce çok umutlanmıştım ama yine hüsran oldu her ay olduğu gibi.Şimdi 3 aydan beri klomen ilacını kullanıyorum inşallah bu ay olur diye ümit ediyorum.Ve benim gibi ALLAH tan bebek dileyen herkese en kısa zamanda anne olmayı nasip eder.

slm cnm ben gittim doktora...yumurtlama herşey gayet iii herşey çok normal..ama eşimin spermiogramı bozuk çıktı ondan kalamamışım ...tedavi görcekk işte.varikosel olma ihtimali var ama belli diiil hebnüz ürolog görcek önce.yani bnm iş bi sene daa uzar........

ümidini kaybetme canım inşallah en kısa zamanda bebeklerimize kavuşuruz,perşembe bende gıdıcem yumurtalıklarıma bakıcak her gıdışimde ayrı bir heyecan yaşıyorum ultrasonlamı bakıyor yumurtalıklara muayene ıle alttanmı bakıyo benım 2.gıdışımde merak edıyorum bıraz fazlada utangaçımda ondan soruyorum.:asigim:

biz bilmediklerimizi paylaşmak için burdayız, klomen yumurtalıkları güçlendiren bir haptır normalde olduğu gibi yine 12-14- ve 16, günlerde gün aşırı ilişki şart, bunlar yumurtlama günleridir, bu günler dışında hamile kalanların sayısı çok az, o az ihtimali sanırım biz yakalayamıycaz, neyse bende bu ay klomen kullandım, çarşamba kontrolüm var inşallah bu ay yumurtalıklar gelişmiştir.

bılgılerın için saol canım sen nekadar zamandır bebek istiyosun?inşallah yumurtalıkların gelişmiştir arkadaşım dualarım hepinizle....

ben de aranıza yeni katıldım arkadaşlar.zaten sadece buradaki insanlar birbirlrini gerçekten anlıyorlar.Ben de 3 ay klomen kullandım,doktorlar yumurta gelişimimin normal olduğunu söylediler,yumurta takibini oldum ama hep negatif bu ay aşılama olacaktım hsg çektirelim dedik sağ tüp tıkalı çıktı.laparoskopi olsam mı diye düşünüyorum.:1no2:

doktoruna danış veya çok iyi bir doktor bul.tüpler açıldıktan sonra daha çabuk hamile lkalırsın

bılgılerın için saol canım sen nekadar zamandır bebek istiyosun?inşallah yumurtalıkların gelişmiştir arkadaşım dualarım hepinizle....

benim bir kızım var ama 2. için yaklaşık 15-16 aydır uğraşıyoruz, bugün dr. gittim yumurtalarım gelişmiş, 24 mm olmuş, hamile kalmak için ideal boyut, inşallah bu ay olur.

benim bir kızım var ama 2. için yaklaşık 15-16 aydır uğraşıyoruz, bugün dr. gittim yumurtalarım gelişmiş, 24 mm olmuş, hamile kalmak için ideal boyut, inşallah bu ay olur.
olsun canım takma kafana sen gene bize göre daha şanslısın hiç değilse bitane yanında dünyalar tatlısı bir melek var onun için insan herşeye katlanıyor inşallah 2.side en kısa zamanda olur bende bugün gittim herşey normal cumartesi yine gidicem herşeyin hayırlısı sabırla beklicez başka çare yok.......

olsun canım takma kafana sen gene bize göre daha şanslısın hiç değilse bitane yanında dünyalar tatlısı bir melek var onun için insan herşeye katlanıyor inşallah 2.side en kısa zamanda olur bende bugün gittim herşey normal cumartesi yine gidicem herşeyin hayırlısı sabırla beklicez başka çare yok.......

ilk adet günüm psikolojim bozuluyor ama sonra alışıyor insan bir daha ki ay diyorsun mecburen bu 15 aydır böyle inşallah artık son bulur, yinede herşeyin hayırlısı olsun heppimiz için, Allah önce olmayanlara sonra isteyen herkeze versin.

inşallah canım bende 1 yıldır uğraşıyorum insanın psikolojisi bozuluyor,beklemek çok zor geliyor.İnşallah en kısa zamanda bebişlerimiz olur.bu ay b-hcg testi yaptırıcam bakıyım hamişmiyim değilmiyim en azından çabuk öğrenirimde sonradan hayal kırıklığına uğramam.benneyaptımki

ayşe çağlacım,aşılama yaptırmışmıydın hiç?bide şimdi ben b-hcg yi ne zaman yaptırmalıyım son adet tarihim 21 di yani şimdi yaptırsam sonuç çıkarmı acaba?

Selam bayanlar, bu ay da hamile kalabilmem hayal oldu herhalde. Klomeni kullandım 7 gün doktora gitmem gerekiyor. Eğer yumurtalarım iyi ise gerekli olan tek şey eşim. Ama eşim yurt dışında ve cuma günü gelicek. Buda benim moralimi çok bozuyor. Çatlatma iğnesi yaptırmasam acaba kendiliğnden çatlar mı eşimin geldiği dönemde. Biiliyorum biraz saçma ama yinede sorucam doktora. Allah yardımcımız olsun...

merhaba benim bu ayda tutmamış.bugün yine adet oldum. 3. gün tekrar klomene başlayacağım. günde 3 tane. geçen ay bir tane yumurtam olusmuş 26 mm. ne güzel umutlanmıştım ilacın dozunu arttırdık 2, 3 tane yumurta olur diye ama 1 tane oldu oda tutmadı. 2 ay kullandım 1 ay kullanmadım sonra yine 2 ay kullandım. şimdi dinlenip dinlenmemek konusunda kararsızım.üst üste her ay kullanmak zararlı olurmu diye tereddütteyim. birde doktorumun şubatta tayini çıkacakmış yani bu son ayım olabilir onunla. üst üste aylarca kullanan varmı aranızda. 3, 4 ay.
:uhm::uhm::uhm:

merhaba benim bu ayda tutmamış.bugün yine adet oldum. 3. gün tekrar klomene başlayacağım. günde 3 tane. geçen ay bir tane yumurtam olusmuş 26 mm. ne güzel umutlanmıştım ilacın dozunu arttırdık 2, 3 tane yumurta olur diye ama 1 tane oldu oda tutmadı. 2 ay kullandım 1 ay kullanmadım sonra yine 2 ay kullandım. şimdi dinlenip dinlenmemek konusunda kararsızım.üst üste her ay kullanmak zararlı olurmu diye tereddütteyim. birde doktorumun şubatta tayini çıkacakmış yani bu son ayım olabilir onunla. üst üste aylarca kullanan varmı aranızda. 3, 4 ay.
:uhm::uhm::uhm:

canım bende kullandım klomen geçen ay 3.ayımdı şuan beklemedeyim 21 inde adet olmam lazım (tabi inşallah olmam:)bana doktorum bu ay da kalamazsan ara vericez dedi vücudu dinlendirmek açısından yani,en fazla 3 ay kullanmalısın dedi.ama bakıyorum çoğu kişi 5-6 ay kullanıyo nasıl oluyo bende anlamadım.sende yumurtlamayla ilgili bir problem var sanırım dimi.benim bir sorunum yoktu hatta bende 5 tane yumurta oluşmuştu bu ay 2 tanesinin çok iyi olduğunu söylemişti dr.ilaç baya etkili olmuş sende dedi.inşallah hamileyimdir yaaaa.bence iyice bi öğren sonra iç ilacıa.s.

ayşe çağlacım,aşılama yaptırmışmıydın hiç?bide şimdi ben b-hcg yi ne zaman yaptırmalıyım son adet tarihim 21 di yani şimdi yaptırsam sonuç çıkarmı acaba?

ben hiç aşılama yaptırmadım, gerek görmedi herhalde dr.um, kızıma klomeni kullandığım ilk ay hamile kalmıştım, bu ay yine kullandım çok umutluydum ama olmadı dün adet oldum morel sıfır psikolojim tamemen bozuldu, bir daha uğraşmıycam dedim eşime ama o bu ayda deniyelim diyor, kendide sperm güclendirici hap kullanacak ama ne kullanması gerektiğini bilmiyoruz, senin bu konuyla ilgili fikrin farmı, klomeni erkeklerde kullanabiliyormuş dr. danışıp ikimizde kullanabiliriz belkide bu ay, artık kısmet, olursa olur olmazsa vaz geçicem artık, inan psikolojim acayip bozuldu, durup durup ağlıyorum, yumurtlama takibi, adet takibi derken geçti 18 ay yeter artık, ben çok yoruldum, çok sıkıldım, olmazsa olmaz deyip bir kenara çekilmek istiyorum, çok şükür Allahıma bir kızım var, Allah kızıma ömür versin o hep benimle olsun, tabi gönül isterdi birde kardeş olsun.senağlama

X