Klomen kullananlar???

sternoklavikular

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2023
1.034
-302
27
Merhaba arkadaşlar yeni evliyim hafif pkos lu olduğum için direk tedaviye başlamak istedim doktorum klomen verdi dün bitti bugün kontrole gittim haftaya tekrar çağırdı ben bugun çatlama olduğunu falan duyacağımı düşünüyordum ama öyle olmadı bu normal mi sizi de Bi kaç kez takibe çağırdı mi

Evet kontrole çağırıyor yumurta takibi yapıyor çünkü. Çatlatma yumurta geliştiğinde oluyor o yüzden hemen veremez yumurtan belirli bir mm ye ulaştığında verir kendiliğinden çatlamazsa

Evet kontrole çağırıyor yumurta takibi yapıyor çünkü. Çatlatma yumurta geliştiğinde oluyor o yüzden hemen veremez yumurtan belirli bir mm ye ulaştığında verir kendiliğinden çatlamazsa
Anladım ben daha önce konu kaçanları okumuştum ilaç bittikten sonra hemen catladigini doktorun ilişki önerdiğini yazmışlardı acaba bende mi sorun var diye düşündüm

Anladım ben daha önce konu kaçanları okumuştum ilaç bittikten sonra hemen catladigini doktorun ilişki önerdiğini yazmışlardı acaba bende mi sorun var diye düşündüm
Yok canım ama klomene başlandığı gibi doktor gün aşırı ilişki öneriyo zaten. Sonrasında çatladığında da tarih veriyor kesin olsun diye. Bende klomeb kullandım ama yumurtam kendisi çatladı çatlatma iğnesi olmadım

Adet oldun 5 gün içiyorsun klomen genelde 1 tane tablet günde oluyor ama herkesin yumurtalık durumuna göre değişiyor, ilacı içtin bitti 1 hafta içinde yumurtlama oluyor zaten sonra da çatlıyor klomenin tek kötü yanı kist yapması kendim 7-8 defa kullandım. Bence doktorunuz bir dahakine femara versin madem iyilik yapacak iyi olan bir ilaç tercihi olmalıydı. Hala ısrarla bu doktorların klomen vermesine şaşıyorum kendim pkosluyum 5 sene oldu hala ilk gebelik yok ortada :) ve ısrarla da hala klomen kullan diyen doktorlar oldu şaka gibi .. klomen ne yapıyor biliyormusun gülüm yumurtalarını geliştiriyor ama kalitesiz olan yumurtaları kocaman yapıyor sonra çoğu sönüyor kendi kendine hamile kalan var klomenle ama onlar çatlama iğnesiyle destek verdiği için şans artıyor. Şimdi sana iğne bile vermemiş bom boş bir ilaç vermiş ben tecrübeme dayanarak diyorum .. sana seninde öyle olcak demiyorum bende olmadı belki sende tutundu inşallah da olur ama klomen çok kalitesiz bir ilaç zaman kaybı resmen..

Igne falan vermedi aynen aman bilmiyorum bakalım hafayada giderim ondan sonra bırakırım zaten uğraşamam böyle git gel git gel

Ya hayırlı olsun sen niçin kullanmıştnki
Ben sade yarısını kullanmıştım bir pakedin hepsini kullandırmadı doktorum yumurta kalitesini arttırmak için vermişti ama ben biraz kullandığıma pişman oldum. Bu ilaç genelde kist yapabiliyormuş biliyordum ama gebelikte olcağını düşünmemiştim diğer yumurtam kiste dönüşmüş mesela. Doktor sıkıntı olmaz belirli bir zaman sonra kaybolup gidiyor dedi ama başlarda çok ağrı çektim şimdi çok şükür bir ağrısı yok

Igne falan vermedi aynen aman bilmiyorum bakalım hafayada giderim ondan sonra bırakırım zaten uğraşamam böyle git gel git gel
Walla bu işler öyle git gel anca biyere varıyorsun :) düzgün bir doktor şart iyi doktor.. git de Femara denemek istiyorum daha iyi olduğunu duydum felan .. bu durumlar aşama aşama ilerliyor ilaç sonra ilaç + iğne sonra aşılama en son tüp bebek hepsinin belli bi aşaması belli sayıda denemesi var canım yemene içmene dikkat et pko varsa eğer şeker hamur varsa kes kilo varsa ver eşinde sağlıklı beslensin sigara alkol içmeyin..

Aslında ben direk tüp bebek tedavisi yaptırmak istiyorum onu isteye bağlı yaptıramazamiyim

İnş benimde ilk kullanmamda olur gebelik

Merhaba bende 24 kasımda klomen kullandım 5 gün beni doktor kontrole falan çağırmadı ben kendim ovulason ile takip ettim 4 aralık yumurtlama 5 aralık çatlama oldu. Şimdi regl zamanını bekliyorum bakalım hayırlısı olsun hakkımızda 2 gündür kasık ve hafif refl ağrım var. Sizde durum nedir snuç aldınız mı ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…