Klomen kullanan ve sperm normal morfoloji değerlerinden anlayan var mı?

kivircikbimuhendis

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2015
34
12
29
Arkadaşlar selam, 2 yıllık evliyiz. 1 yıldır korunmuyoruz ancak yumurtlama dönemine dikkat ederej 4 aydır bebek istiyoruz. Henüz gebelik oluşmadı. Eşim spermiogram ve kruger testi verdi. Spermiogramda herşey normal ancak krugerde normal morfoloji yüzde 7, baş anomalisi yüzde 85 çıktı. Ben kadın doğumda muayene oldum. Normal gözüküyor herşey. Doktor bu ay klomen başlattı bu şekilde bebek deneyeceğiz. Eşinde bu durumu yaşayan ve çözen, bebek sahibi olan var mı? Umutsuzluğa kapılıyorum

Morfoloji çok iyi bence ama baş anomalisi anormal gibi

Merhaba 6 senelik evliyim çok klomen kullandım morfoloji yüksek bana göre 4 kez den fazla test verdik biz bu sürede tekrar ürolojiyle görüşmek gerekiyor, benim bildiğim morfoloji en az % 4 olursa döllemeye yeterli ama diğer değerleri de önemli sadece morfoloji ile bitmiyo ileri hareket geri hareket yerinde hareket felan var ileri hareketi düşükse zaten ulaşması gereken yere gitmiyor demek spermler bu anlama geliyor. Şöyle düşünün misal veriyorum spermler düşük diyelim siz hamile kalmaya çalışıyorsunuz ve canlılık çok az spermin yumurtaya ulaşmadan az canlı ve hareketli olan spermler zaten 24 saate ulaşmadan ölüyor .. ama sizin testte zaten 85 çıkmış normal görünüyor yani yeterli doğurganlık için. % 40 kadar normal onun altında olan değerler doğurganlık için yetersiz. Siz yine de eşinize fındık ceviz felan verin muz yesin ve pekmez sizde vitaminler kullanın bu süre de ikinizde sağlıklı beslenin, tabaklarınız hep sağlıklı olsun hergün bi avuç sebze bi avuç birtane meyve yiyin , bol su için ve yürüyüşler yapın. Hareket halinde olmak ta yumurtaları aktif hale getirir. Biz ürolojiye gittiğimizde spermlerin hareketliliği canlılığı için düzenli cinsel ilişki önerdi başka türlü canlı tutamayız veya arttıramayız demişti

- düzenli ilişki 2 günde bir

- sağlıklı beslenme ve egzersiz

-sigara alkol bırakılmalı.

- vitaminler içilmeli.

Bizim testlerimiz çok kötüydü ama ben eşime hep pekmez yedirdim ve her akşam tv karşısında oturunca ona muzlu bitter çikolatalı tabak hazırlıyordum üstüne fındık felan koyuyordum tatlı niyetine yerdi ve sadece 1,5 ay sağlıklı beslenerek %30-40 iyileşme görüldü hareketlilikte sperm azlığı Çok zor tedavi ediliyor ama canlılık toparlanabiliyor.

Polikistik over sizde varsa ben klomen size önermiyorum. Onun dışında bol şans diliyorum en kısa zamanda olur inşallah

bu arada hayır benim çocuğum yok henüz. Çok soranlar oluyor benim için bu mevzu en az bi kaç sene daha kapandı aşırı yıprandım ve çocuk dışında dışarıda başka şeylerde var iç dünyamda çocukta çocuk diye çok ağladım çok çektim artık rafa kaldırdık

Çok detaylı ve güzel anlatımınız için çok teşekkür ediyorum öncelikle

Eşimin sperm sayısı ileri hareketliliği falan iyi geldi, doktor iyi durumda dedi. Morfoloji yüzde 7 olduğu için emin olamamıştık sadece.

E vitamini kullanmaya başladık eşime. Keçiboynuzu özü başladık. Fındık fıstık ceviz gibi kuruyemişler yemeye başladı düzenli olarak. Ben de folik asit balık yağı kullanıyorum. Beslenmemize dikkat ediyoruz ancak hareketsiz bir çalışma hayatımız var bu nedenle çok spor yapabildiğimizi söyleyemem. Buna da dikkat edicem.

Klomen ilk kullanışım, daha önce tecrübe etmedim nasıl bir sonuç verecek hiç bilmiyorum. Ancak polikistik overim yok çok şükür. Salı günü 14. Günüm ve doktor yumurtaları kontrol etmek için muayeneye çağırdı. İnşallah hepimiz hayırlı ve doğru zamanda güzel haberler alırız

Hadi bakalım hayırlı haberlerle inşallah , doktor sorun yok demiş e sizde zaten pko yokmuş ozaman denemeye değer neden olmasın. Hareketsiz bir meslekte çalışmanız engel olmasın akşam yemeklerinden sonra yada sabah kahvaltıdan 50 dk önce hareket etmek aşırı kalori yakıyor veya yemeklerden sonra böyle yavaş yavaş el ele tutuşarak flört ederek yürüyüş yapın .. inanın bana bu işin asıl kösteği stress üzüntü düşündükçe beden kabul etmiyor gebeliği .. kendinizi hatırlatın sonuc olumlu olumsuz merak ettim nasıl gidicek tedaviniz inşallah gönlünüze göre olur bazı kadınlar için uzun yol oluyor kimisi hemen hamile kalabiliyor bazen hiç bir neden yokken bile olabiliyor :) hayırlısı herşeyin , herşeyin vakti var

Aynen öyle herşeyin bir vakti saati var dediklerinize dikkat edicem, haberdar edicem gelişmelerden de çok teşekkür ediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…