Klomen-Famera Kullananlar Bu Ay(Temmuz-Ağustos) Birlikte Takip Edelim

eandb

Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2023
128
36
33
Kızlar selam,

Ben 1 Şubatta bebeğimin kalbi durması sonucu kürtaj oldum.

2,5 yıllık evliyim. Korunmamamıza rağmen sadece 1 kere gebe kalabildim ve o da maalesef 9 haftalık sonlandı :KK43:

Daha sonra kist oluşumu vs derken Şubattan bu yana yine gebelik oluşmadı.

Amh: 0.22 diğer tüm hormonlar normal, eştede sıkıntı yok.

Ama yumurta rezervim az olduğu için ve yeterli büyüklüğe ulaşmadan atıldığı için gebelik gerçekleşmiyor.

Cumartesi günü doktorum Klomen verdi Pazartesi başla ve günde 2 adet sabah akşam al dedi.

Dün başladım.Haftaya Pazartesi gel iğne yapalım çatlatalım dedi.Salı müsait olduğum için salı gideceğim.

Bugün 2. günüm.

Sizlerde Klomen kullanan var mı ? Kist oluşumu yapıyor diyorlar bu doğru mu ?

merhaba bende bu ay klomen kullandım adetimin 12. günü 13mm olmustu büyüklüğü. cumartesi ilşki olsun dedi.simdi 17.günü bugün doktor baktı ama yumurtayı göremedik catlamıs dedi. ama ovulasyon testiylede baktım ben pozitifi göremedim nasıl catladı anlamadım. beklemedeyim .insallah şifa olsun sizin için.hayırlı olsun

merhaba bende bu ay klomen kullandım adetimin 12. günü 13mm olmustu büyüklüğü. cumartesi ilşki olsun dedi.simdi 17.günü bugün doktor baktı ama yumurtayı göremedik catlamıs dedi. ama ovulasyon testiylede baktım ben pozitifi göremedim nasıl catladı anlamadım. beklemedeyim .insallah şifa olsun sizin için.hayırlı olsun
Yeterli büyüklüğe ulaşmadığı için mi görünmedi acaba testte 😓 Ben de takip edeceğim ovulasyon testi alıp. Peki ilacın yan etkisi vs oldu mu?

Yeterli büyüklüğe ulaşmadığı için mi görünmedi acaba testte 😓 Ben de takip edeceğim ovulasyon testi alıp. Peki ilacın yan etkisi vs oldu mu?
hayır bir yan etki görmedim işte onu bilemedim belki yeterli büyümeyip catladı. ultrasonda yumurta vardı ama bugün yoktu.testler negatif.anlamadım.

Kızlar selam,

2,5 yıllık evliyim. Korunmamamıza rağmen sadece 1 kere gebe kalabildim ve o da maalesef 9 haftalık sonlandı :KK43:

Ama yumurta rezervim az olduğu için ve yeterli büyüklüğe ulaşmadan atıldığı için gebelik gerçekleşmiyor.

Cumartesi günü doktorum Klomen verdi Pazartesi başla ve günde 2 adet sabah akşam al dedi.

Dün başladım.Haftaya Pazartesi gel iğne yapalım çatlatalım dedi.Salı müsait olduğum için salı gideceğim.

Bugün 2. günüm.

Merhaba, bu ay zeynep kamil hastanesinde klomenle tedavi olmaya başladım. çatlatma iğnesi vurulmadım. yumurtam kendiliğiden çatladı. bende kist oluşumu olmadı. doktorum kendiliğinden çatlarsa eğer, iğne vermeyeceğim demişti. günleri değerlendirdik. beklemedeyim :)

Merhaba, bu ay zeynep kamil hastanesinde klomenle tedavi olmaya başladım. çatlatma iğnesi vurulmadım. yumurtam kendiliğiden çatladı. bende kist oluşumu olmadı. doktorum kendiliğinden çatlarsa eğer, iğne vermeyeceğim demişti. günleri değerlendirdik. beklemedeyim :)
Sizin adınıza çok sevindim ay hadi inşallah güzel haberler alırsınız 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Peki günde kaç kullanıyorsunuz? Sabah 1 Akşam 1 benim

merhaba kac mm ulastı .bide kac mm oldugunda ilişki önerdi hayırlısı olsun hayırlısıda bebek olsun insallah

Bende çatlatma iğnesi olmadım geçen perşembe adetin 12. Gününde 13 mm olmuştu. Cumartesi ilişki olsun dedi. Bugün yani 5 gün sonra kontrole gittim yumurta yoktu çatlamış dedi ama ben bir belirti hissetmedim ve o günler ovulasyon testi de yaptım böyle negatifti .ovulasyonmu doğru doktormu bilemedim

Eklentiler

• Polish_20240716_210132646.jpg
    Polish_20240716_210132646.jpg
    117,2 KB · Görüntüleme: 52
Merhaba bende 5 gün klomen kullandım, 12 temmuzda 20-23 mm ve 12 mm üç yumurta göründü ve çatlatma iğnesi vurduldu. Bakalı hayırlısı Allah hepimize nasip etsin.

5 bgub klomen ve 12 temmmuzda çatlatma iğnesi
Öğlen 12.30 da iğne
Ctesi 13.00 ilişki 13.30 ilişki (24 saat sonra)
Pazar 02.00 ilişki (38 saat sonra ilişki)
Pazar 21.55 ilişki ( 55 saat sonra ilişki)

merhaba kac mm ulastı .bide kac mm oldugunda ilişki önerdi hayırlısı olsun hayırlısıda bebek olsun insallah

Canım 8 temmuzda yumurtam 19 mm idi. Doktor değerlendir dedi ama saat veya gün vermedi. 10 temmuzda yeniden gel, yumurtan kendiliginden çatladı mi bakalim dedi. O güne kadar her gün değerlendir dedi. 10 temmuz sabah 9 da doktora gittim. Yumurtan çatlamış dedi. Zaten bende 9 temmuz bitip, 10 temmuzun ilk saatlerinde yatağa yattığında ağrı yaşamıştım bel kasık ağrısı. Catladigini anlamistim:)

Merhaba bende 5 gün klomen kullandım, 12 temmuzda 20-23 mm ve 12 mm üç yumurta göründü ve çatlatma iğnesi vurduldu. Bakalı hayırlısı Allah hepimize nasip etsin.
Benim bir adet yumurtam büyüdü. 8 temmuzda 19 mm olan yumurta 9 temmuzda 21 mm olup çatladı muhtemelen. Çünkü yumurta günde 2 mm buyur genelde. Insallah isterseniz şayet ikiz gebelik olsun:)

Bende çatlatma iğnesi olmadım geçen perşembe adetin 12. Gününde 13 mm olmuştu. Cumartesi ilişki olsun dedi. Bugün yani 5 gün sonra kontrole gittim yumurta yoktu çatlamış dedi ama ben bir belirti hissetmedim ve o günler ovulasyon testi de yaptım böyle negatifti .ovulasyonmu doğru doktormu bilemedim
Ben başka bir hastanede letu isimli hap ile yumurtlama takibi yaptırdım. Aynı anda ovulasyon da yaptığım halde yumurtlamayi göremedim ovuluasyon testinde. Muhtemelen hemen büyüdü ve çatladı. Sizinde öyle olmuştur. Ben ilk defa klomenle yumurtlama takibi yaptırdım. Bunda ovuluasyonda pik gördüm. Değerlendirdik. Ama genelde ovuluasyondan once yapılan ilişki daha değerli. Bir tane sperm ve bir tane yumurta yeter bir can icin. Yeter ki Rabbim ol desin. İçini karartma üzme. Kendini yıpratma. Hersey çok güzel olacak, ummadığın anda sürprizle seni bulacak :)

Kızlar selam,

Bugün 2. günüm.

Selamlar, bende bu ay 5 gün kullandım normalde yumurtam çatlıyor ama doktorum ideal bir boyutta çatlatma önerdi. Öncesinde yumurta kalitesi için takviye kullandım bir ay, bu ay da klomen+çatlatma vuruldum 17mm olunca. Bugün 5. Günüm iğne gününü saymıyorum

Selamlar, bende bu ay 5 gün kullandım normalde yumurtam çatlıyor ama doktorum ideal bir boyutta çatlatma önerdi. Öncesinde yumurta kalitesi için takviye kullandım bir ay, bu ay da klomen+çatlatma vuruldum 17mm olunca. Bugün 5. Günüm iğne gününü saymıyorum
genelde yumurtalama gününden ( çatlatma değil yumurtlama ) 14 gün sonra test yapmamızı söylerler.

X