klomen + çatlatma iğnesi derken...

Happy Meal

Rabb'im sana emanetiz.
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2013
2.156
1.185
kızlar hepinize merhaba...
gecen ay sigortam başlar başlamaz dr a gittim.
hormon testleriniz filan herşeyiniz güzel ama dedi hiç progesteron bakılmamış dedi.

21.gun gel progesteron bakalım dedi. gittim verdim sonuç 21. gunde 0.3
çok düşük dedi demekki yumurtan çatlamamış dedi.
geç çatlıyor da olabilir atlamıyor da olabilir. yumurta takibine başlayalım dedi.

nisanın 7sinde ilk adet günümde gittim. yumurtalıklara baktı karından ultrasonla ve adetimin 5-9 gunleri kullanmak üzere gunde 1 doz klomen yazdı.
11.gunu gel dedi. bunu bu kadar detaylı anlatıyorum belki birimize bi fikir olur diye.
neyse kızlar ben 11.gun gittim normalde 11. gunde 16mm olması gereken yumurtalar, bende 4-5 tane oluşmuş fakat 5-6mm de kalmışlar. ilaç yetersiz kalmış dedi doktorum vajinal ultrasonla bakarak.

bidahaki ay 2 ya da gunde 3 e çıkarırız bu ay umut vadeden yumurta göremedim dedi.
peki şimdi süreç ne olacak dedim. sen 20.gununde bi daha gel dedi madem çalışıosun hafta sonuna denk getirelim dedi.
ben 26 nisan da adetimin 20 gununde tekrar gittim. karından bakalım seni yormayalım hiç ben gelişmiş olacağını düşünmüyorum çunku dedi.

neyse baktı filan dedi ki biz vajinal bakalım gelişme olmuş çunku dedi. bi sevindim filan.
vajinal ultrasonla baktı dedi ki 2 yumurtan gelişmiş dedi onlar da 14mm olmuşlar dedi. o gun cts idi. dedi ki şu an bu yumurtalarla hamile kalma sansın %15 ama eğer çatlatma iğnesi yaparsak %25e çkar sansın yapalım mı dedi.

dedim dr hanım tabi yapalım. tmm o zaman dedi sen yarın yani 27 nisan pazar gunu 11:30 da iğneni yaptır dedi.
ovitrelle mi öle bişey yazdı ama dedi bu ilaç pahalı dedi.
77tl miş bi de bunun muadili var dedi pregnyl o 10tl dedi onu bulursan onu al değilse bunu her yerde bulursun dedi.
bütün eczaneleri soruşturup pregnyl buldum.

ama bana 2 doz verdi. bi pregnly de bi toz bi soliyon varmış. bana dedi ki 2 kutu al 2 toz bi solisyon karıştırılıp vurdur. tamam dedim.
ve dedi iğneden tam 36 saat sonra yani pzt gece 23:30 da ilişki olsun. salı ilişki olsun. çarşamba ilişki olsun.
perşembeyi boş geçirin cuma yine ilişki olsun derken gun aşırı devam edin dedi.

eğer dedi adetin gecikirse idrar testi yap, pozitif çıkarsa ana baktır gel. eğer dedi adet görürsen 3. gununde gel yumurtaların durumuna bakalım,
kiste donuşurse önce onları eritelim daha sonra yeniden klomen e başayalım yeni dönem başlatalım dedi.

kist varken klomen kullanılmıyor dedi. eğer bu ay gebelik oluşmazsa o zaman eşinin spermogram testini yenileriz çunku üzerinden 1 yıl geçmiş değerler değişmiş olabilir dedi.
bu ay aşılama yapalım demiyorum çunku eşinin değerleri normal gözüküyor gerek görmüyorum dedi.

tmm dedim çıktım ama mutluluktan uçuyorum kızlar bi görün :) neyse eşimi aradım durumu anlattım filan derken pzr gunu iğnemi vuruldum. pzt doktorun dediği saatte ilişki oldu.
dun de oldu.
bugun de inşallah olacak.

öyle yani bu arada sanırım iğnenin etkisi pzt salı gunu kasıklarımda çatlayacak kadar şişkinlik ve gaz vardı bi da kabızlık.
onu da iğneye bağlıyorum. dün hafif akıntı hafif batmalar filan. 36 saat sonra olan ilişkinin sabahı ateş tablomda bi değişiklik yoktu.
sanıyorum yumurta yeterli buyukluge ulaşmadığı için o gun çatlamadı.

ama bu sabah uyandığımda ölçtüğüm ateşimde gördüm ki 0.2 derece bir artış olmuş. topiğin ilk sayfasındaki tablomdan görebilirsiniz.
sanırım bu durumda çatlama dün sabah 7 ile bu sabah 7 arasında bi saatte oldu.
hayırlısı olsun inşallah. ve bu abahtan itibaren de o şişkinliğim ve gazım geçti.

ama hafif hafif bazen sol bazen sağ tarafımda sızlamalar hissediyorum.
psikolojik de olabilir bilmiyorum. inşallah bunlar iyiye delalettir.
bir fikri olan varsa ve benimle paylaşırsa çok sevinirim. 10 mayıs gibi idrar testi yapmayı planlıyorum.

sabredebilir miyim bilmiyorum aslında ama iğnenin etkisi olarak (içinde HCG olduğndan) erken test yapıldığında pozitif çıkıp yanıltabiliyormuş.
Rabb'im insallah emeklerimizi isteklerimizi karşılıksız bırakmasın. umarım bu mesajım bi çoğumuza ışık tutar.
bende fikirlerinizi beklerim hani :) hepinizi seviyorum. sağlıcakla kalın.

Son düzenleme:
canım hiç paragrafla ayırmadığın için okumak çok zor oldu ama okudum sonunda.
iğneden sonra 10 gün yalancı gebelik belirtileri yaşarsın hatta bu dönemde kan veya idrar testi yaparsan gebelik olduğunu görürsün bunun sebebini zaten kendinde yazmışsın iğnedeki bhcg den kaynaklanıyor.

bende 1 defa bu iğneyi kullandım ve bana doktorum iğneden sonra 12. gün kanda baktırabilirsin 10 gün yalancı gebelik devam eder iğnenin vücuttan atılması 10 günü bulur demişti.

inşallah bebeğin seninledir bu ay. Fazla stres yapma çok güzel günlerde başlamışsın bu işe inşallah rabbim bu mübarek günlerin hürmetine verir meleğini.

İNŞALLAH CANIM İNŞALLAH. YAZDIĞINI OKUDUKTAN SONRA SATIR ATLAYARAK DÜZELTTİM SENİN GİBİ BAŞKA SIKINTI ÇEKEN OLMASIN DİYE, RABB'İM İSTEYEN KİMSEYE ARATMASIN İNŞALLAH. DEDİĞİN GİBİ ÇALIŞMALAR BİTTİ BUGUN KANDİL. rABB'İM HAKKIMIZDA HAYIRLISINI GÖSTERSİN.

ben iğneden sonra gerçekten çıkarmı diye 10. gün test yapmıştım
o çift çizgiyi görünce yalan olduğunu bildiğim halde sevinçten havalara uçmuştum
demek böyle bişey oluyor bu duygu diye
ama bende tutmadı
zaten bize doktor 36. saat tek ilişki demişti ve ben o saati kaçırmıştım
unutmuştum iğneyi

şimdi iğnesiz devam ediyorum
bugün yumurtlama günüm
adetim bittiğinden beri hergün deniyoruz sadece dün değerlendirmedik salı akşam oldu çarşamba boş geçtik bu sabah tekrar oldu
bende düşünüyorum bu geceyide değerlendirsemmi diye

o değilde bebek yapalım derken hergün suyun içinde yosun tutacağız diye korkuyorum

ay canım değerlendir tabi dr baksana iğne üstüne üstüste 3 gün ilişki diyor :)

kızlar günaydın
cumamız mübarek olsun inşallah.
pazar gunu çatlatma iğnesi oldum ve salı gunu yumurtam çatladı bugun cuma.

http://www.fertilityfriend.com/home/454f13

ateşim yukselerek gidiyor ki tablomdan görebilirsiniz. sağ kasığımda dun ve bugun belirgin şekilde bıçak saplanmalarım var.
girmesiyle çıkması bir oluyor ağrının 1 sn filan sürüyor ama bazen 1 saat arayla bazen 1 dakikada 4-5 kez oluyor.

kendimi mi dinliyorum acaba diyorum ama hiç aklımda yokken olunca heh diyorum bak yine oldu.
sizce bu çatlatma iğnesinin (pregnyl) yan etkisi olabilir mi? hamilelikle ilgili olabilir mi?

ben gebelik durumuyla ilgili böyle bir belirti için erken oldugunu düşünüyoru çunku. fikri olan var mı? yani hemen salı gunku çatlamayla yumurta döllendiyse 4 gun sonraki bu batmalar olabilir mi?

hepinizi seviyorum.3 aylarımız hayırlar getirsin.

çok erken bunları yaşamak için artık paranoyak oluyoruz bnde çok yaşadım bunları benmde çarşamba günü aşılamam oldu bekle şimdi 12 gün geçermi?rabbim mubarek günü olanlarından eylesin hepimize hayırlı evlat nasıp eylesin...

amin canım inş.
senin bide açılamaysa eğer şansın benden daha fazla demektir.
Rabb'im yuzumuze gülsün inşallah.

amin canım inş.
senin bide açılamaysa eğer şansın benden daha fazla demektir.
Rabb'im yuzumuze gülsün inşallah.

ya sana bişey deyimmi ben tüp bebek yaptırdım tutmadı aşılamada tuttu düştü şimdi yeniden yaptrıdım hayırlısı... benim siz gibi arkadaşım var tedavide tanıştığımız gitmediği hastane harcamadığı para kalmadı hepside en lüks yerler tüp bebek hiç biri tutmadı 5 kere denedi...çarşamba günü aradı misafirimiz var dedi hadi canım dedim ve kendiliğinden kaldı rabbim bizlerede nasip etsin doktorlar vesile hayırlsını versin o yüzden hiç hevesini kırma olcak de olsun haber ver inş tutar...

inşallah canım dularına beni de kat :)

yok canım adet oldum dun, yarın işte 3. gunu bakalım gidicem dr a kiste donuşen yoksa klomen denizcez 1 ay daha ya da iğne bakalım bu ay aşılama istiyorum artık.

Anladım "happymeal, post: 36625883, member: 478747"]yok canım adet oldum dun, yarın işte 3. gunu bakalım gidicem dr a kiste donuşen yoksa klomen denizcez 1 ay daha ya da iğne bakalım bu ay aşılama istiyorum artık.[/QUOTE]
Anladim cnm hayırlısı pahalimi iğne bu ay bende deneyecegim adetin 14 de adeti bekliyorum

dün adetimin 3. gunuydu. dr a gittim.
bu ay artık kısmetse aşılama istiyorum dedim. tabi öyle yaparz dedi. peki iğneyle mi klomenle mi dedim. iğnelere o kadar para verecek olduktan sonra ben seni direk tüp bebeğe yonlendiririm dedi. raporla ucuz olmuyor mu deyince de rapor almak öyle kolay deil eskisi gibi o yüzden klomenle denicez gibi bişeyler söyledi. sonra ultrasonla bi baktı ki gecen aydan 16mm kiste dönüşmüş bir yumurta var, o erimeden bu ay bişey yapamıcaz bi dahaki adetinin 3. gunu gel yine dedi. adetimin 16. gunu başlayıp 10 gun boyunca kullanacağım progestan die bi ilaç yazdı çıktım geldim. bu ay da boş geçiyor anlayacağın. hakkımızda hayırlısı. eşim de artık sabah kalkınca ateş ölçmemi yasakladı yeter artık kendini üzüyor ve yıpratıyorsun kendini dinledikçe dedi. kaldırdı ateş ölçeri ortadan. dr takip edecek zaten bi sonraki ay yumurtanı sen bari kafanı karıştırma dedi. öyle yani

mehabala lütfen bana yadmcı olun adetımın 3 günü klolmene basladım ve 24 agıstosta catlatma gnesı vuruldum 25 26 27 taıhlerı aasında doktorum ılıskı verdı 9 eylule kadar adet olmadysan gel ded fakat ben 7 eylulde gıtım beta hcg testı yapıldı ve 13,25 cıktı doktorum zamandan 2 gun once yapıldı 9 da gel tekrar yapalım dedı bugunde yaptıdım 17,66 yukselmıs doktoum az yukselmıs dedı cuma gene kan veıcem sizce neden bu sekıl az yukselıyordur dıs gebelık yada erken hamılelkoldugu ıcınmı bu sekılde delırıcem lutfen aydımcı olun doktorum olumlu yada olumsuz bı sey demedı lütfen aydımcı olun

merhaba ben 2 yıllık evliyim 17-18 ay yasmin kullandım marttan beri korunmayı bıraktık ilk ay adetim 10gün gecikti sonraki ay 7 gün falan derken enson şuan 36. günde adet oldum ilk gecikdiğim ay dr kist gördü over kist adet olamadığın için olmuş dedi 3- 4 ay sonra tekrar gel bakalım dedi gittim kistler hala duruo tamda yumurtalıkların üstünde adetimin 2. günü ve 21. günü hormon testleri istedi . tekrar ultrasyon cekıldım ultrasyon dr. yumurtaların sert catlama olmuo kendını yumurtalıklardan atamıo sanırım o yuzden orada birikip kist oluşturmuş dedi. kadın dgum dr. daha görmedi kan sonuclarım cıksın ole gidicem bakalım.
kızlar var mı böle bir durum yasayan sonucu ne tedavisi ne 2 gündğr canım çok sıkkın

Canim oncelikle gcmis olsun, dilerim en kisa zamanda bebegine kavusursun, internetten saracoglunun sogan kurunu arastirir mjsin faydali olacagina inaniyoum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…