Kekler - Pastalar Klasik muffin(resimli)

Princess of Rain

♥ ♥ My Little Princess♥ ♥
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2008
3.749
3
ilk kez yapmama ragmen cok guzel oldu.tarif icin portakal agacina tesekkurler.

140gr toz şeker
250gr kekun

yerine normal unda kulanabilirsiniz ama elenmis olsun.

1 tatlı kaşığı
karbonat
1 paket şekerli vanilin
85gr tereyağı, eritilip, ılıtılmış
2 yumurta, çırpılmış
200ml süt

fırını 200C'ye getirin. 12lik muffin kalıbına kağıt serin. (benim muffin kalibim yoktu onun yerine 3 erli muffin kalip kagidina doktum resimde goruldugu gibi fakat alti iyi pismeye bilir bu durumda onun icin biraz daha firinda bekletin uzereleri yanmadan)
geniş bir kapta şeker, kekun, karbonat ve vanilyayı karıştırın.
yağ, yumurta ve sütü ayrı bir kapta karıştırın.
sıvı karışımı unlu karışıma ekleyin ve tel yardımıyla karıştırın. (fazla karıştırırsanız muffinler kabarmaz.)
muffinlerinize istediğiniz ilaveleri yapın (ben limon rendesi ve suyuyla hindistan cevizi gibi farklı alternatiflerle yaptım.)
karışımı kaşıka kalıplara dökün. fırında 15-18 dakika pişirin. pişince fırın telinin üzerinde soğutun.

Ellerine sağlık gülüm muffin her zaman favorimdir
istediğimiz gibi süsleyip renklendirebiliyoruz..
bu tarifi denemiştim,tadı çok güzel..

muffine bayılırım... denemek ıstıyorum ama rejımdeyımde.. abonelıklerıme eklıyorum... ellerine saglık.. a.s.

delikafadulden muffin
çok seviyorum ellerine sağlık hayatım çok güzel görünüyorlarcokacimcoook

Ellerine sağlık gülüm muffin her zaman favorimdir
istediğimiz gibi süsleyip renklendirebiliyoruz..
bu tarifi denemiştim,tadı çok güzel..

evet canim gercekten guzel bir kek cesidi ben ilk defa yaptigim icin ne susleyebildim nede renklerdirdim sadece deneme amacl iyapmistim ama bundan sonra seninkiler gibi suslulerinide yapicam inssallah tatlim

ayrica kizlar begenmenize sevindim afiyet olsuncokacimcoook

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…