Kızlık zarı

Kızlık zarının yapısal bütünlüğü bozulduğunda-ilk cinsel ilişkide- kan gelmezse bu ne demek oluyor?
Eskilerin tabiriyle kusurlu, önceden başkasıyla birlikte olmuş demek mi oluyo
Ben yakında evlenicem çok korkuyorum kan gelmezse diye
yani kan gelmezse kendini kusurlu olarak mı göreceksin gerçekten ne tuhaf bir düşünce yapısı bu

Kızlık zarının yapısal bütünlüğü bozulduğunda-ilk cinsel ilişkide- kan gelmezse bu ne demek oluyor?
Neden korkuyorsunuz?

bazı insanların kanaması olmuyor zar yapısı itibarıyle bazıların ise oluyor yani bunu düşünüp kendinizi strese sokmamalısınız velev ki kan gelmedi sizin kusurlu olup olmadıgınızı belirleyemez, aynı şekilde baskasıyla birlikte olmanız da göstermez…
Biliyorum haklısınız. Ben baskası ile birlikte olmadığımı söyledim olur da kan gelmezse soru işareti oluşsun istemiyorum karşı tarafta

Biliyorum haklısınız. Ben baskası ile birlikte olmadığımı söyledim olur da kan gelmezse soru işareti oluşsun istemiyorum karşı tarafta
bence yersiz bir kaygı yaşıyorsunuz bir zarla evleneceginiz adamın kafasında soru işareti olacaksa ne kadar sağlıklı bir ömür geçirirsiniz birlikte bilemiyorum..

Kizlik zari denilen yapi oyle gozumuzde canlanan ve orayi tamamen kapamis bir zar seklinde degil, zaten icimiz acik bizim. Orada perde gibi bir zar yok. Adet kanamalarimizi atamazdik perdemiz olsaydi. O ince dar girisin etrafinda kucuk kucuk yapilar var, kimisinde cok sık kimisinde cok az, bu yuzden ilk birlesmedeki kan miktari kisiden kisiye gore degisim gosterir. Kimi gunlerce kanar kiminde 2 damla gelir biter. Siz eger ilk birlesme oncesinde yeteri kadar kayganliga ulasirsaniz o dar gecit bir miktar genisler ve penisin o kucuk zar parcalarina degmesi bir miktar zorlasir, hic temas etmeyedebilir, bu da ilk etapta kanin gelmedigi seklinde yorumlanir. Boyle bi sey yasarsaniz bile gerilmeyin, size guvenen sizi seven biriyle evlendiginizden emin olun. O gecenin sizde travma yaratmasina izin vermeyin.

haklısınız teşekkürler.
Ben de heyecanlıyım bu ilk tecrübe için.
Kan gelmezse korkusu neden oluyor bilmem

Şimdi sana şöyle bir cevap vereceğim;

Evet her ne kadar yıl 2023 olsa da,her ne kadar modern bir çağda yaşasak da (veya öyle zannetsek de) bu kızlık zarı olayı hala önemli bazı insanlar için.
Sizin kimseyle ilişkiniz olmamıştır elbette.
Tabi ki doğru söylüyorsunuzdur ama bu kızlık zarına o kadar anlam yükleniyor ki adı bile itici “kızlık” zarı 🤨 maalesef kan gelmediğinde dünyanın en dürüst insanı da olsanız akıllarda bir soru işareti kalır.
Aslında burada mesele karşı tarafın size ne kadar itibar ettiğidir. Evet kanama olmama ihtimali de var tabi düşük de olsa. Ama karşı taraf size ne kadar güveniyor önemli olan bu. Hadi biz kızlarda kızlık zarı var hani şu çok önemli olan bekaret belirtisi.. peki ya erkekler ?
Olur da sizden kanama gelmezse, siz ona aynı soruyu sorun. Senin hiç ilişkin oldu mu ? diye. Ben doktora gidip zarımı esnek mi değil mi ispatlarım. Ama sen neyini ispatlayacaksın ? Erkeklerde var mı bekaret testi ? Napacak sana yeminler edecek inan diye. İşte aynı yemini sen edeceksin inansın diye. Biliyorum kimsenin kimseye kendini ispatlamaya mecburiyeti yok ama bazen kaybetme korkusundan saçmalayabiliyoruz. Resti çekmek mümkün olmuyor zaafımız olanlara karşı.
Neyse çok uzattım.
Merak etme az da olsa kanama olur. Bunları hiç aklına getirme. Çok uç noktalar.
Herşeyden önemli olan karşılıklı güven.
Kanama bir kez oluyor ama aynı kişiyle ömür geçiriyoruz. Sonrası çok daha önemli.

Şimdi sana şöyle bir cevap vereceğim;

Evet her ne kadar yıl 2023 olsa da,her ne kadar modern bir çağda yaşasak da (veya öyle zannetsek de) bu kızlık zarı olayı hala önemli bazı insanlar için.
Sizin kimseyle ilişkiniz olmamıştır elbette.
Tabi ki doğru söylüyorsunuzdur ama bu kızlık zarına o kadar anlam yükleniyor ki adı bile itici “kızlık” zarı 🤨 maalesef kan gelmediğinde dünyanın en dürüst insanı da olsanız akıllarda bir soru işareti kalır.
Aslında burada mesele karşı tarafın size ne kadar itibar ettiğidir. Evet kanama olmama ihtimali de var tabi düşük de olsa. Ama karşı taraf size ne kadar güveniyor önemli olan bu. Hadi biz kızlarda kızlık zarı var hani şu çok önemli olan bekaret belirtisi.. peki ya erkekler ?
Olur da sizden kanama gelmezse, siz ona aynı soruyu sorun. Senin hiç ilişkin oldu mu ? diye. Ben doktora gidip zarımı esnek mi değil mi ispatlarım. Ama sen neyini ispatlayacaksın ? Erkeklerde var mı bekaret testi ? Napacak sana yeminler edecek inan diye. İşte aynı yemini sen edeceksin inansın diye. Biliyorum kimsenin kimseye kendini ispatlamaya mecburiyeti yok ama bazen kaybetme korkusundan saçmalayabiliyoruz. Resti çekmek mümkün olmuyor zaafımız olanlara karşı.
Neyse çok uzattım.
Merak etme az da olsa kanama olur. Bunları hiç aklına getirme. Çok uç noktalar.
Herşeyden önemli olan karşılıklı güven.
Kanama bir kez oluyor ama aynı kişiyle ömür geçiriyoruz. Sonrası çok daha önemli.
Bazı izlediğim videolarda kanama olmaması da olasıymış.

Zamanında bir olay başıma gelmişti. Ben bunu hep kendim yaptım diye yazdım ama yanlış biriyle yanlış şeyler yaşadım.
Yakınlaştık ve bana hunharca davrandı. Elini orama sokmadı ve cinsel birliktelik olmadı. Ama biraz sert dokundu ama asla içime bişi girmedi. Sert okşadı diyebilirim.
Adetimin son zamanıydı ama kahverengi geliyordu kan gelmiyordu. Olaydan sonra Ben de daha sonrasında saatler sonra kendimi temizlediğimde ufak bi parça kan geldiğini gördüm.
Psikolojim alt üst oldu. Ben cinsel birliktelik bile gerçekleşmeden bozuldum sandım. Kendisiylede bi daha görüşmedim bana ben bişi yapmadım o öyle kolay bozulan bişi değil dedi ama ben psikolojik olarak mahvoldum

Zamanında bir olay başıma gelmişti. Ben bunu hep kendim yaptım diye yazdım ama yanlış biriyle yanlış şeyler yaşadım.
Yakınlaştık ve bana hunharca davrandı. Elini orama sokmadı ve cinsel birliktelik olmadı. Ama biraz sert dokundu ama asla içime bişi girmedi. Sert okşadı diyebilirim.
Adetimin son zamanıydı ama kahverengi geliyordu kan gelmiyordu. Olaydan sonra Ben de daha sonrasında saatler sonra kendimi temizlediğimde ufak bi parça kan geldiğini gördüm.
Psikolojim alt üst oldu. Ben cinsel birliktelik bile gerçekleşmeden bozuldum sandım. Kendisiylede bi daha görüşmedim bana ben bişi yapmadım o öyle kolay bozulan bişi değil dedi ama ben psikolojik olarak mahvoldum
Evet değil
Tamamen birleşmeden sonra bile 2-3 gün lekelenme oluyor. Öyle bastırmayla olacak iş değil.

X