kızlarrr ruh durumunuz nasıl alıştınız mı?

bizimde 2. ayımız doldu benim de ilk ayım problemli geçti . Bir an anne olmaya hazır değilmişim gibi bile hissettim , acaba daha mı sonra doğursaydım bile dedim içimden .... Yemin ediyorum bunları düşündüğüme inanamıyordum... üzerime aşırı bir sinir gelmişti sanki evrim geçirmişim gibi olmuştum herşeyi fazlasıyla negatif düşünmeye başlamıştım . Doğumumdan önce annemin yanına gelmiştim bana baksın ilgilensin diye , nafile annem geçmişte yaşadığı bazı sıkıntıları yüzünden psikolojik olarak rahatsızlandı tedavi görmeye başladı bir anda hayattan elini eteğini çekti Allah kimseyi böyle bir rahatsızlıkla karşılaştırmasın çok zor bir durum ( Hem kendime hem bebeğime hemde anneme baktım ev işi - yemek temizlik ... ama çok şükür 1 ayın sonunda bebeğim bana bende ona alıştım .. ama nedendir bilmiyorum kendimi yaşlanmış hissediyorum

gecmıs olsun canım umarım annende ıyılesmıstır.senınle bebıslerımızın arasında 4 gun var benımde 28 mart.ben hala kendımı anne gıbı hıssedemıyorum.kendıme cok kızıyorum ama hıslerımı degıstıremıyorum.bende annelık duyguları gelısmemıs galıba

arkadaslar hepinize cooooook tesekkurler
haklısınız korkularla yasamak insnaın yasam kalitesini dusuruyor bunlari yenmem lazım
benım de ev hep dagınık aksam topluorum sabah kalkıoruz yine dagılıo
camasır yıkamanın haddi hesabı yok
yakındada ise baslıcam hadi hayirlisi bakalımmm
sanırım bunları hissetmemiz cok normal ama insan yine de ya nie boyle hissediyorum diyor!
sevgilerrr

kızlar sinirden patlamak üzareyim birileriyle paylaşmam lazım bu saatte yazıyorum düşünmekten uykum kaçtı
dün kayınvaldeme gittik beni sinir etti önce tutturdu günde bi kere mama versen ne olur diye ilk doğum yaptığımda fazla sütüm yoktu mama takviyesi yaptık şimdi ise oğlum çok huysuzlandığında veriyorum o zaman bile içim gidiyo o katkılı şeyi yiyor diye
hergün bi kere vermeliymişim ne olcakmış ki Kötü Kazen bi tanıdık var mama fabrikasında çalışıyo sanki sdc mama veriyomuşum gibi bi sürü getirmiş onlar ziyan olmasın diye söylüyor herhalde
birde sen bu çocukla hiç konuşmuyorsun oğlum annen senle konuşmuyor mu boşver akşam baban gelince konuşur diyo hepten sinirlerimi zıplatıyo sanki sürekli kendimi savunmam lazım Çok üzgünüm çoook
buda yetmiyormuş gibi eşimde dahil olmak üzere çocuğu sürekli hırpalayarak seviyolar ben dokunmaya kıyamıyorum onlar nerdeyse dövecekler Kötü Kazen neymiş benim gibi çıt kırıldım olmasınmış ve bu sdc kayınveldemin düşüncesi değil bütün akrabaları aynı şeyi söylüyo "bi kaç aya geçsin şöle ele avuca gelsin de o zaman tam pataklancak olacakmış" oğlumu nasıl korucam bunlardan ya :uhm:
çok uzun oldu ama son bişey daha var ben çok titizleniyorum aman hasta olmasın üşütmesin diye eşimde sürekli sanki kendi 4 5 çocuk büyütmüş gibi her söylediğime muhalefet ediyo ben yanlış biliyomuşum çocuk mikropta almalıymış daha 2 aylık bebeğin mikrop alınca ne olacağını biliyorum hastanelik oluyolar sonrada en ufacık şeyden hasta oluyolar bunu bir türlü anlatamıyorum çok bunaldım ya

a.s.ah canim benim seni anlayabiliyorum sen bosver herkesin ne dedigini konussunlar duymak istemedigin seyler bir kulagindan girsin digerinden ciksin annelik pisikolojisi iste ben ilk zamanlar biri kucagimdan alinca sanki bir sey olacak zannediyordum kizima zamanla alistim ama tabiki hirpalamakta yanlis bebegi mesela benim kizim atip tutmayi hoplatmayi seviyor ama öpülmektende cok sikiliyor yazik onlara yaa annenin karninda rahatlar ama disari cikinca bir sürü acayip seyle karsilasiyorlar.sende tepkini belli et biraz hirpalamalarina izin verme öyle cocugun canini acitarak seveceklerse hic sevmesinler daha iyi....benim esimde öyle ben kizimin üstünü örtsem yada cam acikken kapart desem hemen basliyor diyorum senkactane büyüttünde biliyorsun diye? ama onlar anne degiller anlayamazlar canim annelik baska bir sey :teselli:üzme tatli canini öptüm minik enesi:asigim:

Son düzenleme:
alizecim
gercekten annelik farkli babalar pek anlamıyor!canım onlari degistiremessin kayınvaldenleri yani!en iisi takmamaya calis biliorum zor ama napalım baska turlu cekılmez

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…