kızlarrr ruh durumunuz nasıl alıştınız mı?

goncalove emine

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2007
83
0
kızlaaar slm nasılsınız ara sıra girip bakıyorum nete fırsat buldukça tabiki.ruh durmunuz nasıl çok merak ediyorum.ben çok kötüyümde bir türlü adapte olmadım.küçük meleğimi çok seviyorum tabikide kendim bi garip.aralıksız uyumak istiyorum.mesela bu uykusuzluk hali beni mafediyor.çok titiz bi inasandım temizlik yapamıyorum.yemek yapamıyorum.hızlı yemektende bi hoş oldum bizim kız yemek saatinde ayakta.zaten uykumuzuda bi düzene sokamadık.yani anlıyacağınız bi garip oldum canım çok sıkılıyor.kendimide çok çirkin şişko patates gibi hissediyorum eşimin artık beni beğenmediğini düşünüyorum.anlıyacağınız kendimi çok kötü hissediyorum.tabiki bunlara en büyük etkende kendi annemlerin ve kayınvalidemlerini bize uzak oturması yani çok sık görüşemiyoruz.oturduğumuz yer sessiz sakin in cin top atıyor çarşı bile yok komşuluk hiç yok.akşama kadar evin içinde kızımla başbaşayız...sıkıntıdan ölüyorum.ne olur sizde durumunuzu benimle paylaşın çatlamak üzereyimmm....kafamçokkarıştı

arkadasım senı okurken kendımı gorur gıbı oldum.aynı seylerı bende yasıyorum.artık bır sabahta kendım uykumu almıs olarak uyanmak ıstıyorum.yemek yerken ne yedıgımı bıle anlamadan kostura kostura yıyorum.esımle aram bozuk.ev desen her yer her yerde ıcım ıcımı yıyor aklım evı toparlamakta ama ne mumkun.bende cok bunaldım sanırım depresyondayım.benım bebegım cok gazlı ve huysuz sureklı kucakta ve bagırıyor.bazen gozum onu bıle gormuyor sınırden.eger evde kımse yoksa ne yemek yıyebılıyorum nede tuvalete gıdebılıyorum.sıkıntıdan esıme bagırır oldum.

Sanırım herkez aynı dertten muzdarip :teselli: annelerimizin kıymetini şimdi daha iyi anlıyoruz dimi kızlar =)

Kayınvalidem ile yaşıyoruz ama inanın evde birinin olması size çokda + kazandırmıyor çok acil işiniz olduğunda bebeğinizle ilgilenecek biri var bunu biliyorsunuz :çok üzgünüm:

2. ayımız bitecek birkaç gün sonra ama hala kendime gelebilmiş değilim kendimi 10 yaş ileri gitmiş gibi hissediyorum ne giysem yakışmıor hoş üzerime olan tek bir kıyafetim bile yok yaa orası çok ayrı bir konu her gördüğüm giysiyede dibim düşüyor sanki içine girebilecekmişim gibi 3. aya girmeyi bekliyorum bende spor yapıcam azar azar dikişlerime zarar vermeden laelaelaelaelae

merhaba arkadaslar sonucta hepimiz ayni seyleri yasiyoruz yani yalniz degiliz ilk haftalar bende cok kötüydüm hic bir sey yapamiyordum bende cok titiz oldugum icin kizim uyudukca evi temizliyordum hatta bir gün kahvaltidan baska hic bir sey yememistim daha dogrusu unutmusum bebekle ilgilenip temizlik yapmaktan aksama dogru basim dönmeye baslamisti tansiyon firlamis tabiki hastaneye gittim hemen doktorlar yatip dinlenmemi bebek uyudukca benimde uyumami söylediler ve cok sitres yapmisim.....yani alismak biraz zaman istiyor simdi biraz rahatladim kizim gündüzleri huysuz olsa bile aksam 9 bucuk oldumu kendi kendine uyuyor gece 1 yada 2 defa aciktigi icin uyaniyor ama sabah 6 da kurulu saat gibi kalkiyor biraz onunla oynuyorum sonra tekrar uyuyor bende islerimi onun uykusuna göre ayarlamaya calisiyorum.vakit buldukca burada dolasiyorum cunkü benimde cevremde cok arkadasim yok.depresyona girip kendinizi yipratmayin yalniz degiliz bebegi olan herkes bizim yasadiklarimizi yasiyor sikintilarimizi paylasalimki burada hayattan zevk alir hale gelelim demi .....

canım aynı dert bendede var bende kilo almaya devam ediyorum uykuya hasretim yemekleri hızla yemekten bıktım kocamla basbas oturup tv bile izleyemiyoruz ama herseye ragmen anne olmak cok güzel kızımı cok seviyorum yalnız seninle tek farkımız ben kızımla basbas kalamamaktan sikayetciyim kayınvaldemlerle cok yakın oturuyoeruz kızımı sevmeye geliyorlar bende bundan bıkmıs durumdaım ah keske uzakta olsakta arada bir gelseler sevmeye diyorum yani bu konuda sana cok özendim canım

bu arada benimde evim cok dagınık devamlı toplamaya calıstıgdimım halde hiç düzelmiyor demekki artık böyle olacak stres yapmamaya karar ver

canim benim kendini sikma lütfen bende esimin beni begenmedigini düsünmedi degilim bazen sebepsiz yere kiskanclik yapiyorum aslinda bize öyle geliyor kendine güven bence hem anne olup hemde güzel bir kadin oldugunu bu durumun gecici oldugunu unutma böyle düsündükce hem kendini üzecek hemde esini....bende bazen sikilmiyorum desem yalan olur alisiyoruz evde iki kisi olmaya canin ne isterse onu yapmaya sonradan bir bebegin sorumlulugu agir geliyor tabiki ama gececek her sey sikilma hem yaz buraya her gün zamanin oldukca ben her gün giriyorum siteye sikintilarimizi paylasiriz ......

kızlar ALLAH yardımcınız olsun canlarım bizde geçtik sizin yolunuzdan bende gecen senenin mart annesiyim... o günlerimi düşündükçe ruh aleminde gibiymişim gibi geliyor bende yavrumu kendim büyüttüm.. ama büyüyecekler daha tatlı olacaklar... uyuyor oğlum simdi birazdan uyanınca gezmeye gidicez:)) o zor günler geçti.. sizinde gececek.. birde benimkinin 4.5 ay yoğun koliği vardı hiç susmaz hep ağlardı.. eşimle artık görüşmek istemiyordum iyice bunalıma girmiştim... hep sinirimizi onlardan çıkarır oluyoruz.. ama şimdi kocişle aram süper:) artık bebeğimde büyüdü beni güldürmek için espri bile yapıyor.. yani çoook güzel eğlenceli günler sizleri bekliyor bunları düşünüp mutlu olun az kaldı önümüzdeki yaza bebişlerinizle elele sokaklarda yürüyeceksiniz güle oynaya...

Ay kızlar iyiki de bu foruma girmişim, herkesle aynı şeyleri yaşadığını bilmek rahatlattı beni. benim de 58 günlük bi oğlum var, aynı şeylerden muzdaribim. Bi de 6 hafta erken geldi, ben ölümden döndüm, 1 ay hastanede yatmak zorunda kaldım falan derken her şey üst üste geldi. Nasıl bunaldım anlatamam. Ben biraz şanslıyım gerçi, kayınvalidemler üst katta oturuyorlar. görümcemler falan çok ii insanlar. Bunalınca gel buraya koy, sen çık gez biraz stres at, hem rahatlarsın hem de özlersin diyorlar, Çok ii geliyor valla. Allah hepimizin yardımcısı olsun, onlarla geçireceğimiz güzler günler için katlanıcaz. Ne demişler beklenen gün gelcekse çekilen çile kutsaldır.
herkese ii geceler

arkadaşlar paylaşımınız için çok teşekkür ederim.nasıl rahatladım anlatamam.kızımla el elle gezceğimiz günler gelcek mi çok merak ediyorum.beni çok bunaltıyor.tabiki bunlara en büyük etken benim sabırsız biri olmam.ne deyim umarım geçer.

arkadaslar aynı seyleri ben de yasıyorum ama birde ustune saırım sıkıntımdan kaynaklanan evhamlarım eklendi,
keneden korkuyorum,depremden korkuyorum,hep aklıma kotu seyler geliyor, dusunmemeye calisiyorum olmuyorcok bunaldım
bana moral verin nolurr

canim endiselenmek normal ama cok ileriside sakincali bence bende cok asiri kafamda binbir türlü felaketler düsünürdüm sonra ögrendimki bunlar seytanin vesvesesi aklina böyle seyler gelince hemen bir ayetel kürsi oku yada dua et ben öyle yaparim hayatta olacak hic bir seye engel olamayiz ama tabiki tedbir bizden taktir Allah´tan öyle kötü seyler düsünme güzel seyleri aklina getir kendine iyi bak oldumu:teselli:

2.Ayı dolduracağız ama benim oğlum hala her saat başı emiyor bazen kollarım çok şiddetli ağrıyor sizin gibi sıkıntılarım var ama kendimi şöyle tesselli ediyorum bir saat sonra yine oğluma sarılıcam onu kucağıma alıcam hiç birşey bundan daha değerli değil...

Canım hayat süprizlerle dolu.Her yeni gelen gün yeni başlangıçları yada yeni bitişleriyle geliyor.Acılar insan varoldukça olucaktır.Ama bunları düşünerek yaşayamazsın bunlar senin yaşamının kalitesini düşürür.Anı yaşa bu anı bebeğini kollarına aldığında onun sıcaklığını ve onun hayatına kattığı zenginliği enerjiyi.Bir çikolata at ağzına ve tadının ne kadar güzel olduğunu düşün düşüncelerini sen yönlendirirsin korkularını sen yaratırsın onlar sen istediğin için varlar.Ayrıca korkularındada korma bunun bile tadını çıkar insanlar heyacan korku için kaç paralar harcıyorlar sen korkularının tadını çıkardığın zaman korkuların kalmıyacak zaten.Anı yaşa derler ya çok doğru bence...

aynı dertler bendede vardı kızlar taki bebeğim 2. ayını doldurana kadar suan 2.5 aylık 15 gündür masallah cok rahatız yani ilk hallerine göre 15 gün önce aynen dediniz gibi wc ye gitmeyi bırakın kafamı kasımaya vaktim yoktu sitrs bunalım önüne gelene satasma ne ararsanız deli gibiydim bebeklerimiz rahatsızlığı yoksa eğer düzenli oluyo herseyi bizimkinin gaz problemi var di onu da cözdüm 15 gündür yemek yapıyorum temizlik yapıyorum misafir ağırlıyorum allaha sükür düzene girdi SİZLERE TAVSİYEM GECELERİ HARİÇ GÜNDÜZ MUTLAKA BEBEĞİNİZİN EMDİKTEN SONRA GAZINI CIKARTIN ..GECE UYKU ARASINDA CIKARTMAYIN CÜNKÜ UYKUSU DAĞILIR VE UYUMAZ SİZİDE UYUTMAZ AYRICA KESİNLİKLE GECE ALTINI DEĞİŞTİRMEYİN BEN BU HATAYI COK YAPMIŞTIM HİÇ UYKUM YOKTU GECE UYKUSUNA GECİŞ SAATİNİ BİLİRSİNİ OZAMAN DEĞİŞTİRİN VE SABAH NE ZAMAN TAMAMEN UYANMIŞSA O ZAMAN ALIN.ASLINDA BEZİ UZUN TUTMAK İY DEİL AMA BİZLERİN SAĞLIĞI GİDER... BU COK ÖNEMLİ MUTLAKA BEBEĞİNİZİN ALTINI DEĞİŞTİRİRKEN HEP YAPIN BACAKLARINI KARNINA DOĞRU HAFİF BASTIRIP 20-30 SANİYE O SEKİLDE BEKLEYİN BUNU Bİ KACKERE TEKRARLAYIN GÖRÜCEKSİNİZ PIRT PIRT OSURUCAK VE SONRA GÜLÜCÜKLER SACICAK EMZİRİN MIŞIL MIŞIL UYKUYA DALICAK BEN 15 GÜNDÜR YAPIYORUM VE COK RAHATIM .bakın bunu gündüz yapın bebeğiniz tam 2 saat hiç ağlamadan uyanık durucak...arada önüne gecip orada oldunuzu hissettirinki sıkılmasın :)ve onunla mutlaka konusun.günde 2-3 kere bebeğinizi kucağınıza alıp evi turlayın hosuna gider..benim tosun gece 10 da uyuyor 1 de uyanıyor .tekrar uyuyo 5te sonra 1 saatte bir uyanıyo 8 e kadar..(büyük harfle yazdım kızmayın önemli konu cünkü :)))

Son düzenleme:
senın ne guzel gaz problemın erken bıtmıs bızımde 2.ayımızın dolmasına 4 gun var umarım bızımkıde gecer.suan cok gazlı cunku.tek basına yatırıp ısımı yapamıyorum henuz bıraktıgım gıbı basıyor yaygarayı

keri34 dedim gibi bacaklarını karnına hafif bastır bekle bunu her bez değiştirisinde yap görüceksin gazını atmaya baslıcak ve bebeğin rahatlıcak karnıda toksa öle kendi kendine oyalanır

bende çok bunaldım dört duvar arasında durmaktan. evde oturmaktan depresyona gircem doğumdan önceki son ay erken doğum riski vardı o yüzden evden çıkamıyordum sürekli yatıyodum şimdide yanlız başıma dışarı çıkamıyorum 5. katta oturuyoruz ve bebek arabası almadık daha. ev sürekli dağınık ve eşim bu konuda söylenip duruyo o söylendikçe daha çok moralim bozuluyo bazen parmağımı bile kaldırmak istemiyor canım yemek yemek bile istemiyo sütüm olsun da oğlum aç kalmasın diye yiyorum genelde. zaten çok kilo aldım doğumda sonra hiç veremedim desem yeridir kendimi çok çirkin şişko patates gibi hissediyom kocaman bi göbeğim var kendime olan güvenimi yitirdim
eşimde kursa başladı işyeri gönderiyo sabah çıkıyo gece geliyo annemde her zaman gelemiyo iyice yanlız kaldım haftasonları ben dışarı çıkmak istiyom eşimse dinlenmek istiyo o yüzden fazla çıkmıyoz
oğlumunda gaz problemi var gece gazını çıkarmadan yatırsam 5 dakka sonra başlıyo ağlamaya uykusuz kalınca sabrımda azalıyo ne yapcam bilmiyom moralim çok bozuk sürekli somurtuyorum

allah yardımcın olsun canım.valla herkesın derdı aynı demekkı hepımızın evlerı dagınık,evde yemek yok,cocuklar gazlı.ben cok sabırsızım bırde bazen bebısın aglamasına uykusuzlugunda etkısıyle cok sınırlenıyorum.hepımızın sınırlerı yıpranmıs umarım yakın zamanda hepsı yoluna gırer hayatlarımızda

arkadaşlar ben de doğumdan sonraki ilk 1 ay çok kötüydüm.yaşadığım lohusa depresyonuymuş. 40ım biter bitmez solugu kuaförde aldım. kiloların çoğundan da kurtulmuş oldugum için kıyafetlerimin genelini giyebiliyorum. manikürsüz, fönsüz makyajsız durmuyorum. müthiş iyi geldi. depresyon da gitti. kızımla iyiyiz. inşallah sizler de bir an önce bu ruh halinden kurtulursunuz. ben oyle kurtuldum:)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…