kızlarrr çok acil yardım lütfen

SaskinAnne

Zeynep'im... babasının süsü annesinin ömrü...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2011
7.754
8.268
41
bugün akıntım geldi sanırım ovulasyon günüm ne zaman ilişkiye girmeliyim ben

canım son 3 adet tarihini hatırlıyorsan nete heseplayıcıdan öğrenebilirisin ben o şekilde hamile kaldım

canım hep düzenli olurdu bu ay gecikti o yüzden hesaplayamıyorum :KK43:(
En mantıklısı ya ovulasyon takip testlerinden kullanmak yada bir adet bitiminden diğer adet başlangıcına kadar gün aşırı ilişkide bulunmak başka türlü akıntı takibiyle yumurtanın çatladığı zamanı tuturmak düşük ihtimal....

En mantıklısı ya ovulasyon takip testlerinden kullanmak yada bir adet bitiminden diğer adet başlangıcına kadar gün aşırı ilişkide bulunmak başka türlü akıntı takibiyle yumurtanın çatladığı zamanı tuturmak düşük ihtimal....

grip olmuştum acaba antibiyotiktenmi akıntım var anlamadım :KK43:(

Benim bildigime göre, ilk regl gününden itibaren 12-14 üncü gün hamile kala bilmenin en iyi zamani.
Yani ovulasyon oldugu zaman heralde ?

[SUP][/SUP]
Ayrica bende hamile kalmak istiyorum, ve bende su an antibiotik kullaniyorum, bu ara hamile kalmakda ne kadar dogruki acaba ?

Ay ne zormus bu hamile kala bilme isi ya:KK43:(((

grip olmuştum acaba antibiyotiktenmi akıntım var anlamadım :KK43:(

Akıntı üşütmedende kaynaklanabilir.Bende önceden yumurtlama günümü akıntının şekilne göre takip ederdim ama dr. da yumurta takibi yaptırdığım zmaanlarda farkettimki bazen dr. bugün yumurta çatlamış mutlaka ilişkide bulun dediği zamanlarda hiç akıntım olmayabiliyordu.Yani akıntıyla yumurtlama zamanı takibi sizi yanıltabilir.Gün hesebıda yanıltabiliyor.Dediğim gibi ya ovulasyon takip testleri var onlardan almalısınız yada bir adet bitiminden diğer adet başlangıcına kadar gün aşırı ilişkide bulunmalısınız.Doğal yoldan gebe kalma şansını arttırmak için:KK34:

Nekadar zamandır istiyorsunuz? Hiç dr.a gittinizmi?Ve kaç yaşındasınız?

[SUP][/SUP]
Ayrica bende hamile kalmak istiyorum, ve bende su an antibiotik kullaniyorum, bu ara hamile kalmakda ne kadar dogruki acaba ?

Ay ne zormus bu hamile kala bilme isi ya:KK43:(((

canım ben reglımın ılk gununu 1.gun kabul ettım 14-15 ve 16.gün ilişkiye girdik ayrıca ilişki
sonrası ayaklarımı kaldırarak spermlerın boşalmasını önledim ve o ay hemen hamile kaldım.
bunu doktor tavsıyesı ıle yaptım.bizde işe yaradı istersen birde sen dene :KK9:

Akıntı üşütmedende kaynaklanabilir.Bende önceden yumurtlama günümü akıntının şekilne göre takip ederdim ama dr. da yumurta takibi yaptırdığım zmaanlarda farkettimki bazen dr. bugün yumurta çatlamış mutlaka ilişkide bulun dediği zamanlarda hiç akıntım olmayabiliyordu.Yani akıntıyla yumurtlama zamanı takibi sizi yanıltabilir.Gün hesebıda yanıltabiliyor.Dediğim gibi ya ovulasyon takip testleri var onlardan almalısınız yada bir adet bitiminden diğer adet başlangıcına kadar gün aşırı ilişkide bulunmalısınız.Doğal yoldan gebe kalma şansını arttırmak için:KK34:

Nekadar zamandır istiyorsunuz? Hiç dr.a gittinizmi?Ve kaç yaşındasınız?

canım 2 aydır düşünüyoruz doktora gitmedim bu konuda hiç

canım ben reglımın ılk gununu 1.gun kabul ettım 14-15 ve 16.gün ilişkiye girdik ayrıca ilişki
sonrası ayaklarımı kaldırarak spermlerın boşalmasını önledim ve o ay hemen hamile kaldım.

ne kadarlık hamilesin

canım bende ilk kızımda çok zor hamile kalmıştım çoğu yöntemi bilmiyordum şuan 2. gebeliğim en son 4 nisanda adet olmuştum hesaplıyıcılara bakarak ilişkiye girdik eşimle 13 nisan ve 17 nisanda sabah ezanından sonra bu yöntemide teyzem söylemişti hem vücud sıcaklığı yüksek oluyor bide yatarsan hiç kalmadan tutar umarım biz 10. gün ve 14. günde ilişkide bulunmuşuz bide size bir önerim var ilişki öncesi cinsel oraganlarınızı su haricinde hiç birsey sürmeyin eşinde sende ıslak mendilde dahil çünkü spermlerin ölmesine neden oluyormuş duyduğuma göre biraz açık yazdım ama yardımcı olmak için inşallah en yakın zamanda hamile kalırsınız

canım bende ilk kızımda çok zor hamile kalmıştım çoğu yöntemi bilmiyordum şuan 2. gebeliğim en son 4 nisanda adet olmuştum hesaplıyıcılara bakarak ilişkiye girdik eşimle 13 nisan ve 17 nisanda sabah ezanından sonra bu yöntemide teyzem söylemişti hem vücud sıcaklığı yüksek oluyor bide yatarsan hiç kalmadan tutar umarım biz 10. gün ve 14. günde ilişkide bulunmuşuz bide size bir önerim var ilişki öncesi cinsel oraganlarınızı su haricinde hiç birsey sürmeyin eşinde sende ıslak mendilde dahil çünkü spermlerin ölmesine neden oluyormuş duyduğuma göre biraz açık yazdım ama yardımcı olmak için inşallah en yakın zamanda hamile kalırsınız

sabah ezanından sonra öylemi

canım 2 aydır düşünüyoruz doktora gitmedim bu konuda hiç

Daha yeniymiş inşllah olur şimdiden olmayacak diye kendinizi sıkıntıya sokmayın.Hatta bence 5-6 ay hiç düşünmeden kendi haline bırakın gün hesaplamayın.İnşallah doğal yoldan hamile kalırsınız.6 ay içinde bir sonuca ulaşamazsanız sonrasında sırası ile yapılması gereken tahlilleri vakit aybetmeden yaparsınız.Ama şuan hiç kafaya takmayın streste çok etkili gebe kalamamakta.İnşallah rabbim aratmadan verir.Tüm evlat sahibi olmak isteyenlere hayırlı sağlıklı evlatlar nasip eder.Bizde 3 yıldır istiyoruz bir sorun yok fakat vakti zamanı var demekki...

evet canım ben ilk duyduğumda çok gülmüştüm ne alaka diye ilişkiden sonra baynın en az 1 saat yatması gerekiyor ben ilişkiden sonra yarım saat yatıp hemen abdest almaya kalkardım istememize rağmen 9 ay bebeğimiz olmayınca teyzemle konuşurken teyzem söylemişti ve kızımda hiç inanmasamda tutmuştu bu kızımdada ekim ekim 2010 da başlamıştık bebek için çalışmalara ocak ayına kadar tutmayınca ara verdik nisan ayında yine bu yöntemi hatırladım ve o ay hamile kaldım sen ne kadarlık evlisin canım

Evet bende 12-14 biliyorum demekki 16 inci güne kadar, bende bu ay öyle yaptim, bakalim artik kismet.

ama su an -antibiotik iciyorum pek saglikli olurmu acaba ? Sanmiyorum ya, ama hamile kalmakda okadar zorki.

Evet bende 12-14 biliyorum demekki 16 inci güne kadar, bende bu ay öyle yaptim, bakalim artik kismet.

ama su an -antibiotik iciyorum pek saglikli olurmu acaba ? Sanmiyorum ya, ama hamile kalmakda okadar zorki.

kızlar size bir tavsiye. adet tarihinizin 10. günü jinekoloğa gidin ve ultrasonda yumurtalarınızı kontrol ettirin. doktor size yumurta varsa eğer, boyutuna bakarak çatlama gününü söyleyebiliyo. söylediği günlerde çalışma yaparsanız hamile kalma şansınız daha da artar bence. çünkü her kadında yumurtlama dönemi aynı olmayabiliyo. yumurtanız o dönemde henüz oluşmamışsa çalışmanız boşa gidebilir ve çalışma yapmanız gereken günleri kaçırabilirsiniz.

yaaaaaaa bende bu ay 14-15-17 de ilişki oldu.. 1 tanesinde yarım saat durup kalktım 2 tanesinde sabaha kdr yattım:)ama bu 3 günde kalmam diyorum çünkü bi önceki ay ovulasyon zamanı daha çok çalışma yapmıştım..yazını okuyunca umutlandım sani:)

X