kızlarrr aciillllll "anestezik farkındalık""

gokce13

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2010
65
0
kızlar anestezi filmini izlemisseniz bilirsiniz hastayı uyutuyolar kıpırdayamıyo konusamıyo ama herseyi duyuyo hissediyo bu türkiyede 30 bin kiside görülüyomus her yıl. ve görülme ihtimali 700 kiside 1 mis.
sizcede çok yüksek bi oran değil mi siz ne düsünüyosunz??:uhm:

yok cnm öle bşy imkansız..seni makinaya baglıyorlar istedigin kdr kıpırdamasan bile kap atısından seninnnn yapılan işlemlere tepki verdiigni anlar narkozun dozunu yükseltirler...korkmaaaaaa yanii :KK66:

-Siz bana bişey mi verdiniz?
-eveeet
en son cümlem buydu ameliyata girmeden önce ve hiçbişey duymadım evet diyen kimdiyse artık en son onun evet demesini duydum ve anında uyumuşum :KK70:

olabilirliği ihtimal ama olabilir de Allah korusun yarabbim discovery channel de izlemiştim böyle bişi ameliyatta herşeyi duyanlar anlatıyolar dı falan çok etkilenmiştim :Saruboceq:

olabilir yaa 700 de 1 çok yüksk ama artık saatler kaldıııııııı bunu düsünmek için çok geç umarım öyle bisey olmazzz :KK43:

Oranlara inanma bence o kadar, demirden korksak trene binmezdik zemuszemus coook guzel olcak burunlarimiz onu dusun :)) ben de pazartesi ameliyat oluyorum cok stresliydim ama yerini su an rahatliga birakti :)) cikan sesleri duysam da sorun degil :))

olabilir yaa 700 de 1 çok yüksk ama artık saatler kaldıııııııı bunu düsünmek için çok geç umarım öyle bisey olmazzz :KK43:

hayatım boyunca 20den fazla kez anastezi aldım..20 desek 35 de 1 e çıkar ihtimal...:) Üstelik oğlumun doğumu ve burun ameliyatımı saymazsak pekde iç açıcı konular değildi :))
Yanılmıyorsam yarın ameliyat olacaktın..Boşver böyle düşünceleri at kafandan....:nazar: Güzel şeyler düşün....Altı üstü uyuyup uyanacaksın..Her gece yaptığın gibi.....
Kalktığında hayatında yepyeni bir sayfa başlıyacak...Aynaya her baktığında daha keyifli olacaksın...Hata işi şımarıklığa vurup eski halleri unutup yeni burnuşunda kusurlar arıyacaksın..

Ben yeniden valizimi toplamaya dönüyorum....Uçak yolculuğunda risk nedir :)) Yarın 2 adet yapacağımda .)))
İkimizde yarını sağlıkla atlatcaz inşalah....İyi düşün iyi olsunn....Her şey gönlüne göre olsun sağlıkla keyifle mutlulukla dolu bir ömür geçir burnuşunla...Şimdiden geçmiş olsun......a.s.Fotoğraflarını bekliyorum...vereliniortak

Oranlara inanma bence o kadar, demirden korksak trene binmezdik zemuszemus coook guzel olcak burunlarimiz onu dusun :)) ben de pazartesi ameliyat oluyorum cok stresliydim ama yerini su an rahatliga birakti :)) cikan sesleri duysam da sorun degil :))

Tam olarak anlatmak istediğim buydu işte ...:) Korkarak yaşanmaz...Türkiyede trafiğe çıkmak bile çok daha büyük risk...Oranlara kafa yormadan keyfini çıkarmak lazım....
Bu arada sanada şimdiden geçmiş olsun...Yeni burunlarınızn fotoğraflarını bekliyoruz...Herşey gönlünüzce olsun....)

o filmi izlemiştim sonra benim de cok aklımı karıstırmıstı bu..ama arastırdım böyle bişi genelde sezeryanda oluyomuş bebeğe zarar vermemek için narkozu biraz daha verdikleri için ve hasta acıyı hissetmiyomuş yine ama dışardan gelen sesleri duyabiliyomuş ama cvp veremiomuş falan..yine de psikolojik olark agır bisi tabi..ben de burun ameliyatı oldum 1.5 sene önce valla ne zaman uyudum ne zaman uyandım hatırlamıyorum sadece tampon kısmı zorladı beni biraz..

ameliyatt oldumm bugün 2. günümm .. yüzümm sistii... ve ağrım çok... hiç bisey göremiyorum yeni burnm hakkımda fikrim yok.. uyudm uyandım hala hiç bisey hatırlamıyorumm...

ameliyatt oldumm bugün 2. günümm .. yüzümm sistii... ve ağrım çok... hiç bisey göremiyorum yeni burnm hakkımda fikrim yok.. uyudm uyandım hala hiç bisey hatırlamıyorumm...

Canım geçmiş olsuunnn....buz uyguluyomusun düzenli....ağrı için ilaç almıyomusun....?

"Ameliyat"çok soğuk bi kelime o anı bilmeyip hissetmesende ve herzaman çok merak ederim,anestezi nasıl bişeydirki insana hiç bi acı,his vermiyor.Birde öncesinde insan muhakkak çok heyecanlı,kaygılı olur,anestesi yapılmıısna nasıl göz yumabiliyo;acaba sakinleştirici yapılıyo mu?
Ameliyat öncesi hakkında bilgi verir misin Canım?

İstersen sakinleşitirici veriyolar. Yada yatağında bayıltıp götürüyolar. Ben ayılırken çok acıyla uyandım çok ağlamışım.

sanırım benim ağrı eşiğim çok yüksek(çok düşükmü denir yoksa) bende hiç ağrı olmadı nedense.....uyudum uyandım :) Aynaya koştum ...uzun ucu kaybolmuştu...ilk an aklımda kalanlar sadece bunlar...birde 20 dk da bir uygulanan buzla uyanıp hemen uykuya dalışlarım....

hayatım boyunca 20den fazla kez anastezi aldım..20 desek 35 de 1 e çıkar ihtimal...:) Üstelik oğlumun doğumu ve burun ameliyatımı saymazsak pekde iç açıcı konular değildi :))
Yanılmıyorsam yarın ameliyat olacaktın..Boşver böyle düşünceleri at kafandan....:nazar: Güzel şeyler düşün....Altı üstü uyuyup uyanacaksın..Her gece yaptığın gibi.....
Kalktığında hayatında yepyeni bir sayfa başlıyacak...Aynaya her baktığında daha keyifli olacaksın...Hata işi şımarıklığa vurup eski halleri unutup yeni burnuşunda kusurlar arıyacaksın..

Ben yeniden valizimi toplamaya dönüyorum....Uçak yolculuğunda risk nedir :)) Yarın 2 adet yapacağımda .)))
İkimizde yarını sağlıkla atlatcaz inşalah....İyi düşün iyi olsunn....Her şey gönlüne göre olsun sağlıkla keyifle mutlulukla dolu bir ömür geçir burnuşunla...Şimdiden geçmiş olsun......a.s.Fotoğraflarını bekliyorum...vereliniortak

20defadan fazla mı :1shok::1shok:ANAM GIII M JACSON GİBİ BAGIMLISI OLMA SAKIN aLLAH MUHAFAZA NE KADAR ŞAHANE UYUTUYO DİYEEE

20defadan fazla mı :1shok::1shok:ANAM GIII M JACSON GİBİ BAGIMLISI OLMA SAKIN aLLAH MUHAFAZA NE KADAR ŞAHANE UYUTUYO DİYEEE

delikafaduldenkafamçokkarıştı hiç sorma bu gidişle öyle olacak...:)) Aman Allah hepimize sağlık versinde...:))
Bu arada Allahtan oğlum benim gibi yaramaz olmadı ...Kolumda tığ bile kırmıştım haa..:)))

X