Aile Planlaması kızlarr göğsümdeki şişlik beni çok korkutuyo

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

_zhy_

mis kokulu yalanlar x))
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2008
237
0
38
slm hepinize.. belki yanlış yere açtım bilmiyorum ama...konuya şöyle başlayımm... 1,5 ay sonra düğünm olacağı için doğum kontrol hapına başlamaya karar verdimm.çok araştırdım korunma yöntemlerini.hem öğrenci olduğum için okul bitene kadar bebek istemediğimiz için hemde kontrolün benim elimde olmasından dolayı en uygun yöntemin bu olduğuna karar verdik.3 gün önce göğsümde hafif kızarıklık farkettim hiçbir ağrı yoktu , bi akıntı yoktu.çamaşırımı değiştirmek için banyoya her girmemde mutlaka kontrol ederdim göğsümü.baktım kıpkırmızı ve hafif ateş varr.pazartesi doktora göründümm iltihap olabilir dedi.bugün tekrar doktor ultrason çekti.2 tane kist var dedi.sana bi zararı olmaz sadece ara sıra ağrı yapar ağrı kesiciyle geçer istersen alalım ama tekarrlar yada içindeki iltihabı çekelim dedi.beni bi ağlama tuttu doktor kızım ağlama her genç kızda olur kötü huylu değil diye ama beni susturamadı..ben doğum kontrol hapına başladım 1. kutu bitti acaba ondan olur mu diye sordumm.evet o tetiklemiş olabilir dedi.herkeste vardır böle kistler ama hap seninkini tetiklemiş dedi hapı bırakman gerek dedi .ama hemen farketmen güzel erken teşhis çok önemli dedi doktor.. şimdi o kadar kafam karışık ki göğsüm hep aklımda ona mı yanayım , bi tane kist vardır diye beklrken 2 tane çıktı ona mı yanayım, korunma yöntemini değiştirmek zorundayım ona mı yanayım?düğün arefesi moralim bozuldu.eşya bakıyoruz gelinlik provam varr hepsi üst üste geldi.en güvenilir yöntem hap gibi gelirdi bana ,,, hatta başlarken böyle bişey başıma gelirse diye çok korkardımm Allah daha kötüzünü yaşatmasın. hiç bir ağrım sızım yok şuan ama psikolojik olarak çöküntüdeym 2 günde zayıfldımm yaa . sadece sizle paylaşmak istedimm...uzun oldu kusura bakmayın.korktuğum şey başıma geldi yaaa:1no2:size tavsiyem her banyoya girmenizde vücunuzun heryerini kontrol edin farklılık varsa hemen doktoraaaaaa

Son düzenleme:
canim oncelikle nasil bir korunma yontemi takip edecegine oyle nisanlinla birlikte sadece konusurak karar veremezsin.
doktora gidersin o senin hormonlarina ve gerekli kontrolleri yaptiktan sonra en uygun ilaci verir ya da pre. ile korunun der.
yani o yuzden eger doktora gitmediysen buyuk eksiklik derim..
onun haricinde kistler iyi huylu ise korkma birsey olmaz insallah.. boyle buuyuk saglik sorununa neden olaacagi icin de ilac kullanmak yerine nisanlinin korunmasini istemen en buyuk hakkin.

canımm geçmişş olsunn üzme kendini biliyorum beklenmedik bişi ister istemes canını sıkması normal ama canını sıkarak daha kötü olmasına sebep olabilirsin...bak doktorr kötü bişi olmadığını söylemiş korkmaaa ve lütfen kafanada takmamaya çalış olur mu..
inşallah düselirrsin canımm allah yardımcın olsun....

canim oncelikle nasil bir korunma yontemi takip edecegine oyle nisanlinla birlikte sadece konusurak karar veremezsin.
doktora gidersin o senin hormonlarina ve gerekli kontrolleri yaptiktan sonra en uygun ilaci verir ya da pre. ile korunun der.
yani o yuzden eger doktora gitmediysen buyuk eksiklik derim..
onun haricinde kistler iyi huylu ise korkma birsey olmaz insallah.. boyle buuyuk saglik sorununa neden olaacagi icin de ilac kullanmak yerine nisanlinin korunmasini istemen en buyuk hakkin.

canım doktorla görüştükten sonra hapa başladım zatenn.test yaptı öle verdi ilacı.hatta senin hap kullanmaman için bi sebep yok dedi.içim öle rahattı kii.artık prezervatif olacak mecburenn.hormon içeren hiç birşeyi istemiyorum artık

canım doktorla görüştükten sonra hapa başladım zatenn.test yaptı öle verdi ilacı.hatta senin hap kullanmaman için bi sebep yok dedi.içim öle rahattı kii.artık prezervatif olacak mecburenn.hormon içeren hiç birşeyi istemiyorum artık
git o doktorun kapisina sor bunun hesabini canim ne demek ya senin sagliginla oynamis resmen.

canımm geçmişş olsunn üzme kendini biliyorum beklenmedik bişi ister istemes canını sıkması normal ama canını sıkarak daha kötü olmasına sebep olabilirsin...bak doktorr kötü bişi olmadığını söylemiş korkmaaa ve lütfen kafanada takmamaya çalış olur mu..
inşallah düselirrsin canımm allah yardımcın olsun....

çok teşekkür edrimm.2 gündür aklıma geldikçe ağlıyorum .ayrıca hasteneye yılda 1 kere bile giden insan değildim.babam hep der en sağlıklımız sensin der ama başımıza ne geleceğini bilemiyoruz.iyi tarafı kötü huylu olaması.insan paylaşmak istiyo sanki sıkıntı azalacak gibi geliyoo.

git o doktorun kapisina sor bunun hesabini canim ne demek ya senin sagliginla oynamis resmen.

ya öle şaşkınım ki.1. kutuda böle olursa.daha dün de içtim bi tane unutmayım diye.bugünden itibaren içmiyorummmm

ya öle şaşkınım ki.1. kutuda böle olursa.daha dün de içtim bi tane unutmayım diye.bugünden itibaren içmiyorummmm

uzme tatlim kendini.. daha yolun basindasin.. nisanlina anlat durumu o korunsun hem emin ol bu daha saglikli..

daha ayın 23 üne başka bi hastane gün verdi.ona da gözükecemm.kaç hafta var daha .ölsem yada daha ilerlese nolacaksa.yinede ultrasaon tekrar çektirecemm

uzme tatlim kendini.. daha yolun basindasin.. nisanlina anlat durumu o korunsun hem emin ol bu daha saglikli..

sağol canımm yaa.onu zaten zor ikna etmiştim.bu en iyisi.korkacak bişey yok diye. oda aşkım sana zararı olacksa sakın içmee. iyice araştır demişti canımm yaaa.çünkü başkalırndan duyduğu şeyler onu çok korkutuyodu.zar zor ikna etmiştimmm.

henüz nişanlıma söylemedim biliyor musunuz?arıyo ama sesim kötü açamıyorumm.bide ne diyecemm.keşke hapa başlamsaydın diyecek .o da beni düşünüyo.ben korunurm sen düşünme bunu demişti.ama benimde okulum var bitmesine daha varr yaaa

çok teşekkür edrimm.2 gündür aklıma geldikçe ağlıyorum .ayrıca hasteneye yılda 1 kere bile giden insan değildim.babam hep der en sağlıklımız sensin der ama başımıza ne geleceğini bilemiyoruz.iyi tarafı kötü huylu olaması.insan paylaşmak istiyo sanki sıkıntı azalacak gibi geliyoo.

canım benimm ağlama diyemicem :S bende ağlayan ve ağlayarak rahatlayan bi insan olduğum için..ama yinede kafana çok takıp canını sıkmaman gerek..
bak en asından olaya iyi tarafındanda bakabiliyosun bu çok iyi bişiii bunu herkes başaramas..
acılar payşaştıkça dost sesi duydukça asalıyo qerçekten laf olsun die sölemiyorum :teselli:

canım benimm ağlama diyemicem :S bende ağlayan ve ağlayarak rahatlayan bi insan olduğum için..ama yinede kafana çok takıp canını sıkmaman gerek..
bak en asından olaya iyi tarafındanda bakabiliyosun bu çok iyi bişiii bunu herkes başaramas..
acılar payşaştıkça dost sesi duydukça asalıyo qerçekten laf olsun die sölemiyorum :teselli:

çok haklısın insan içinden düşündükçe daha bi zorlaşıyo herşeyy. bide nişanlıma da söyleyemedim ya ondan da sıkıntı bastı.Allahtan daha kötü bişey çıkmadı kısa yoldan döndükk umarımmm.çok teşekkür edrim biraz rahatladım yaaa

canım bak böle yapma bu şekilde onu da çok üzersin..
belki sana ben demiştim diyebilir amaa nolursa olsun o senin nişanlın ve tabikii yanında olucak
birbirinise destek olmaktan başka ne yapabilirsiniski atlatıcaksınıs allahın isniyle

a.s. rica ederim canım ne demek ama dediğim qibi bi an önce nişanlınla konuş ve içindeki o sıkıntıyıda at olurmu

sana göğüs kanseri atlatmış biri olarak büyük geçmiş olsun diyorum,seni nekadar teseli eder bilmiyorum ama bu kistlerden çevremde ki herkezde var ve hiç bir zararıda yok sadece düzenli kontrol mutlaka olmalı.en önemliside bunu kafana takıp gerçek bir sorunu davet etmemendir.Bu arada şimdiden tebrikler uzun yıllar mutlu olmanız dileği ile...

canım bak böle yapma bu şekilde onu da çok üzersin..
belki sana ben demiştim diyebilir amaa nolursa olsun o senin nişanlın ve tabikii yanında olucak
birbirinise destek olmaktan başka ne yapabilirsiniski atlatıcaksınıs allahın isniyle

birazdan söleyecem.bide aynı şehirde değiliz telefonla sölemek bi kötü ki...bende düne kadar mikrop faln kaptım diye düşünüyodum.desem orda perişan olacak.bana sakın hastalanma yoksa bende hastalanırım dedi giderken. her hafta sonu geliyo.artık daha detaylı anlatırım.paylaşırsam daha çok rahatlayacam.

sana göğüs kanseri atlatmış biri olarak büyük geçmiş olsun diyorum,seni nekadar teseli eder bilmiyorum ama bu kistlerden çevremde ki herkezde var ve hiç bir zararıda yok sadece düzenli kontrol mutlaka olmalı.en önemliside bunu kafana takıp gerçek bir sorunu davet etmemendir.Bu arada şimdiden tebrikler uzun yıllar mutlu olmanız dileği ile...

çok geçmiş olsunn.vallah rahatladımm yaa birazz.zaten doktor 6 ayda bir gel kontrol edlim dedi.iyi dileklerin için çok çok teşekkür edrim.herşey üst üste geldi ama ben zayıf biri değilim moralim yarın daha düzgün olur inşallah tekrar teşekkürlerr

canım çok qeçmiş olsun allahım tekrar yaşatmasın ..

birazdan söleyecem.bide aynı şehirde değiliz telefonla sölemek bi kötü ki...bende düne kadar mikrop faln kaptım diye düşünüyodum.desem orda perişan olacak.bana sakın hastalanma yoksa bende hastalanırım dedi giderken. her hafta sonu geliyo.artık daha detaylı anlatırım.paylaşırsam daha çok rahatlayacam.

anladım canım öyle yap o zaman..ama sakın içinde tutma

X