Erkek İnfertilitesi kızlar yorum yapar mısısnız?doktor morfoloji önemli değil dedi...

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

demet_eylul

Guru
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2009
138
6
abs.süresi 3 gün
vizk. normal
likefaksiyon süresi 20 dk
ph 7,2
volüm 2,7 ml
lökosit < 1 milyon ml
eritrosit ratlanmadı
immatür germ hücre < 5 milyon ml
konsanttrasyon 72 milyon
total sayı 194 milyon
motilite % 62
ileri doğru hızlı %6
yavaş doğrusal hareket %31
yerinde hareketli %25
TPMSS(x milyon) 71,928

Morfoloji(kruger)
normal % <1
baş anomalisi % 63 boyun anamolisi %22 kuyruk anomalisi %14

eşimin 3 ay önceki spermiogram sonuçları böyleydi arkadaşlar.sayı çok iyi fakat morfoloji ve ileri hareket kötü.tanınmış bi doktora gittik 3 ay proxeed plus ve vitamin kullanıp tekrar gelin dedi ve keçi boynuzu kürü,pekmezi kullandı.sonuçta sayı 40 milyon daha arttı ama morfoluji ve hareket değişmedi.doktora gösterdiğimizde morfoloji önemli değil tüp bebek yaparken baktığımız bir sonuç o dedi.%6 hareketlilik doğal yoldan olmaya yeterli bekleyin dedi..kafam çok karıştı forumda okuduklarımdan sonra..yaşım 30 ve 1 yılı geçti sizce ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun kızlar :KK43:

Sayidan dolayi morfoljiyi onemsememistir.
Yoksa onemli. Niye cunku normal yapida olmayan spermler iseyaramiyor.
esimde 1 mlde 7 milyon cikti morfoloji %60.
7 milyonun %60 i ne yapar? 4.2 milyon.
sizin sonuclarda 1 mlde 74 milyon sperm var ama %1 i normal.
Yani mlde 1 milyondan az saglikli sperm var.
doktor onemsememis olabilir ama bence baska doktorada gosterin. Onemli bence.
Yukaridaki hesaba bakin. 7 milyonun icinde 74 miyondakinden daha fazla sayida saglikli sperm var.
biz 7-8 ay denedik 8. Ayda hamile kaldim. Dogal yoldan tabi esim ilacta kullanmadi.
Zaten sorun oldugunu yeni ogrendik.
sonra 2 aylikken dusuk yaptim.
simdi 5 aydir deniyoruz yine gebelik yok.
esim bir aydir Proxeed plus ve evicap e vitamini kullaniyor.
Suan kendi evimizde olmadigimiz icin keciboynuzunu pek kullanamiyorruz ama
Ramazandan sonra onada baslicaz.
Degerler duzelmesse esim zincoda kullanacam diyor. Bakalim hayirlisi olsun.
bide esim lustral antidepresan kullaniyordu sperm test sonuclarini gorunce hemen birakti.
arastirmis lustral sperm sayinda azalmaya ve hizinda azalmaya sebep oluyormus.
doktorlar hain etkilemez diyorlar ama atiyorlar. Esim bi tane makale buldu. Bi tane bilimsel deney sonucu buldu.
orada net bir sekilde etkiledigi yaziyor.
Sebebi de lustral dopamini baskiliyormus. Ve dopamin baskilaninca prolaktin degerleri olmasi gerekenin uzerine ciiyo

Tel.den yaziyorum yarim kaldi.
bu prolaktin arttiginda sperm uretimi de azaliyormus

Her neyse lustrali hemen birakti. Simdi bekliyoruz.
bir ay sonra insallah bir test daha yaptiracak.
umarim duzelir. Hic olmassa biraz daha normal sayiya yaklassa umidimiz cok artacak.
cunku daha once dogal yoldan hamile kalmistim.
Siz bence baska bikac doktorada gosterin sonucunuzu.
morfoloji onemli. Nasil onemsemez sasirdim dogrusu.

capslocksmıth cok ıyı anlatmışsın arkadaşa sonuçlarını :) goruyorum kı ıyıce bılgılısın bu konuda bende yazsam esımın sonuçlarını benı de aydınlatırmısın?

capslocksmıth cok ıyı anlatmışsın arkadaşa sonuçlarını :) goruyorum kı ıyıce bılgılısın bu konuda bende yazsam esımın sonuçlarını benı de aydınlatırmısın?

sürekli araştırdık bisürüşey öğrendk . bildiğimiz herşeyi paylaşırız inşallah.

belki bir kişi fayda görür de bu derttn kurtulur diye. allah kimseye vermesn çok kötü bi dert.

işin kötüsü tam bir sebep söyleyemiyorlar:KK43:

abs.süresi 3 gün
vizk. normal
likefaksiyon süresi 20 dk
ph 7,2
volüm 2,7 ml
lökosit < 1 milyon ml
eritrosit ratlanmadı
immatür germ hücre < 5 milyon ml
konsanttrasyon 72 milyon
total sayı 194 milyon
motilite % 62
ileri doğru hızlı %6
yavaş doğrusal hareket %31
yerinde hareketli %25
TPMSS(x milyon) 71,928

Morfoloji(kruger)
normal % <1
baş anomalisi % 63 boyun anamolisi %22 kuyruk anomalisi %14

eşimin 3 ay önceki spermiogram sonuçları böyleydi arkadaşlar.sayı çok iyi fakat morfoloji ve ileri hareket kötü.tanınmış bi doktora gittik 3 ay proxeed plus ve vitamin kullanıp tekrar gelin dedi ve keçi boynuzu kürü,pekmezi kullandı.sonuçta sayı 40 milyon daha arttı ama morfoluji ve hareket değişmedi.doktora gösterdiğimizde morfoloji önemli değil tüp bebek yaparken baktığımız bir sonuç o dedi.%6 hareketlilik doğal yoldan olmaya yeterli bekleyin dedi..kafam çok karıştı forumda okuduklarımdan sonra..yaşım 30 ve 1 yılı geçti sizce ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun kızlar :KK43:

canım morfoloji nasıl önemli olmaz sağlıklı sperm yokken nasıl sağlıklı bi bebek olucak hemen başka bi dr git derim benim eşim varikoseldi ameliyat oldu hamile kaldım ama düştü 3ay korunmanın ardından tekrar hamile kaldım bu sefer yine düştü bebeğim testlerimizi yaptırdık bu seferde eşimde morfoloji bozukluğu çıktı &1 arkadaşların dediği ilaçlardan vitaminden kullandı 1ay gittik bidaha test yaptırdık %3olmuş dr 2ay daha kullanıp bırakabilirsin dedi ama bidaha test için falan çağırmadı &3görünce ama bana pek yeterli gibi gelmedi hem bazen morfolojisi düzgün olsabile dna hasarı oluyomuş o zamanda düşüyomuş bebekler o yüzden şimdi güzel bi yere gidip bütün herşeyi yaptırıcam bidaha aynı şeyi yaşamak istemiyorum çünkü:KK43:(

öncelikle allah herkese şifa versin en yakın zamanda mutlu haberleri bizlerde alalım inşallah. Bende 26 yaşındayım arkadaşlar 2 yıldır evliyim. 1 yıldırda bebek isteyip olmayınca doktora gittik. eşimin sonuçlarını size olduğu gibi gönderiyorum yarın Emre beye gidicez ama sizden de yorum almak istedim arkadaşlar gördüğüm kadarıyla herkes oldukça bilgi sahibi olmuş bu konuda şimdiden çok teşekkür ederim

miktarı(ml) :1 ml >2 ml
görünüm :eek:pelesan
likefaksiyon süresi :60 dk.
ph :8.0
viskozite :normal
sperm konsantrasyonu :tüm sahalarda yapılan incelemede ölü yada canlı sperm hücresi görülmedi.

(makler sayım kamerası ille
total sperm sayısı : -
morfoloji (özel boyama yöntemi ile)
-normal :KK43:%) - >%30
-baş anomalisi :KK43:%) -
-boyun anomolisi : (%) -

hareket
(makler sayım kamerası ile)
-ileri hızlı hareketli :KK43:%)- >%25
-yavas hareketli :KK43:%)- <%25
-yerinde hareketli :KK43:%)- <%25
-hareketsiz :KK43:%)- <%25
lökasit :300.000 <1.000.000
aglütinasyon :KK43:-)
direk mikroskopi :4x10 luk büyütmede her mikroskop sahasında 1-2 lökasit görüldü.

canım morfoloji nasıl önemli olmaz sağlıklı sperm yokken nasıl sağlıklı bi bebek olucak hemen başka bi dr git derim benim eşim varikoseldi ameliyat oldu hamile kaldım ama düştü 3ay korunmanın ardından tekrar hamile kaldım bu sefer yine düştü bebeğim testlerimizi yaptırdık bu seferde eşimde morfoloji bozukluğu çıktı &1 arkadaşların dediği ilaçlardan vitaminden kullandı 1ay gittik bidaha test yaptırdık %3olmuş dr 2ay daha kullanıp bırakabilirsin dedi ama bidaha test için falan çağırmadı &3görünce ama bana pek yeterli gibi gelmedi hem bazen morfolojisi düzgün olsabile dna hasarı oluyomuş o zamanda düşüyomuş bebekler o yüzden şimdi güzel bi yere gidip bütün herşeyi yaptırıcam bidaha aynı şeyi yaşamak istemiyorum çünkü:KK43:(

anlamadım ki işte öyle dedi çok takılma sadece tüp bebek yaparken seçmek için baktığımız bir değer dedi.hemde baya tanınmış bir isim kariyeri olan bir doktor bunu diyen..3 ay proxed keçi boynuzu kürü pekmezi vitamin kullandı ama değişmemiş sayı artmış sadece..belkide dna da problem vardır dediğin gibi..çok teşekkürler yorumun için..en kısa zamanda sen de bebeşine kavuşursun inşallah.

merhaba Arkadaşlar.konuyu görünce dayanamadım yazmak istedim.aynı süreçlerden ben de gectim.benim eşimin morfolojisi 0 dı..sayı da en fazla 89 milyon çıkıyordu.bir çok doktor morfoloji önemsiz diyordu ben inanmıyordum.tüp bebek harici asla olmaz diyordum.zaten tüp bebek merkezine başvurduk.hatta ilaçlarımı da aldım.adet olmayı bekliyordum kiiiiiii DOĞAL yoldan hamile kaldım.morfoloji sıfırken mümkün degil gibi duruyor demi?olay ne biliyormusunuz?morfolojiye bakarken rasgele 100 sperm seciliyor.o rasgele 100 spermden 6 tanesi de normal çıkabilir hiç biri de...bunu bize embriyolog söledi.yukarıda bir arkadaş hesap yapmış..%2 ise şöle böle diye...o kesinlikle yanlış bir teori.bizzat embrioyologtan dinledim çünkü. mesela 89 milyon spermden sadece rasgele 100 tane secilip çok sıkı kriterlere tabi tutuluyorr.sonuç olarak diyecegim şu..sperm sayısı yüksekse morfoloji gerçekten önemli degil. bizzat örnegi benim. inşallah Rabbim size de nasip eder.. haa bu arada bebegim şükürler olsun ki gayet sağlıklı..

Sayidan dolayi morfoljiyi onemsememistir.
Yoksa onemli. Niye cunku normal yapida olmayan spermler iseyaramiyor.
esimde 1 mlde 7 milyon cikti morfoloji %60.
7 milyonun %60 i ne yapar? 4.2 milyon.
sizin sonuclarda 1 mlde 74 milyon sperm var ama %1 i normal.
Yani mlde 1 milyondan az saglikli sperm var.
doktor onemsememis olabilir ama bence baska doktorada gosterin. Onemli bence.
Yukaridaki hesaba bakin. 7 milyonun icinde 74 miyondakinden daha fazla sayida saglikli sperm var.
biz 7-8 ay denedik 8. Ayda hamile kaldim. Dogal yoldan tabi esim ilacta kullanmadi.
Zaten sorun oldugunu yeni ogrendik.
sonra 2 aylikken dusuk yaptim.
simdi 5 aydir deniyoruz yine gebelik yok.
esim bir aydir Proxeed plus ve evicap e vitamini kullaniyor.
Suan kendi evimizde olmadigimiz icin keciboynuzunu pek kullanamiyorruz ama
Ramazandan sonra onada baslicaz.
Degerler duzelmesse esim zincoda kullanacam diyor. Bakalim hayirlisi olsun.
bide esim lustral antidepresan kullaniyordu sperm test sonuclarini gorunce hemen birakti.
arastirmis lustral sperm sayinda azalmaya ve hizinda azalmaya sebep oluyormus.
doktorlar hain etkilemez diyorlar ama atiyorlar. Esim bi tane makale buldu. Bi tane bilimsel deney sonucu buldu.
orada net bir sekilde etkiledigi yaziyor.
Sebebi de lustral dopamini baskiliyormus. Ve dopamin baskilaninca prolaktin degerleri olmasi gerekenin uzerine ciiyo

çok teşekkür ederim yazdıklarınıza kesinlikle katılıyorum ben şöyle düşündüm hatta bunu eşimlede paylaştım bence dedi stres yapmayalım diye böyle söylüyor çünkü en önemli şey rahat olmak kafaya takmamak yoksa sorun yoksa bile olmaya biliyor..ne güzel siz doğal yoldan hamile kalmışsınız demekki tekrar kalmazız için hiçbir sebep yok..antidepresanlar kesinlikle etkiliyor eminim sonuçlarınız giderek iyileşecek.benim eşimde de prolaktin 40 çıktı..onun için de önemli değil budeğer dediler oofff ki ne ooff..biz yine de düşük dozda başlıycaz hormon ilacı..bide aklınızda bulunsun l arginine ve l karnitin de işe yarıyor.hayırlı haberlerinizi bekliyorum inşallah:)

merhaba Arkadaşlar.konuyu görünce dayanamadım yazmak istedim.aynı süreçlerden ben de gectim.benim eşimin morfolojisi 0 dı..sayı da en fazla 89 milyon çıkıyordu.bir çok doktor morfoloji önemsiz diyordu ben inanmıyordum.tüp bebek harici asla olmaz diyordum.zaten tüp bebek merkezine başvurduk.hatta ilaçlarımı da aldım.adet olmayı bekliyordum kiiiiiii DOĞAL yoldan hamile kaldım.morfoloji sıfırken mümkün degil gibi duruyor demi?olay ne biliyormusunuz?morfolojiye bakarken rasgele 100 sperm seciliyor.o rasgele 100 spermden 6 tanesi de normal çıkabilir hiç biri de...bunu bize embriyolog söledi.yukarıda bir arkadaş hesap yapmış..%2 ise şöle böle diye...o kesinlikle yanlış bir teori.bizzat embrioyologtan dinledim çünkü. mesela 89 milyon spermden sadece rasgele 100 tane secilip çok sıkı kriterlere tabi tutuluyorr.sonuç olarak diyecegim şu..sperm sayısı yüksekse morfoloji gerçekten önemli degil. bizzat örnegi benim. inşallah Rabbim size de nasip eder.. haa bu arada bebegim şükürler olsun ki gayet sağlıklı..

ne güzel bir haber Allah tamamına erdirsin çok sevindim sizin adınıza.doktorda böyle açıkladı bize ama yine de forumda okuduklarımdan sonra kafam çok karıştı doktora dedim internette araştırdım böyle böyle diye çok takılma sen okuduklarına dediadını vermek istemiyorum ama çok ünlü bir doktor ayrıca..inşallah çok önemli değildir dediğiniz gibi..bu olasılığa daha çok inanamak istiyorummmm :)

X