kızlar yeni hamişim ve kilom fazla

meldek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2007
142
3
42
kızlar bildiğiniz gibi hamile olduğumu 4 gün önce öğrendim evlendiğimde 60 kilo idim şimdi 69 kilo,buay kilo vermekiçin rejime başlicaktım ki hamile olduğumu öğredim. şimdi bebeğim için dikkatli beslenmem lazım, süt,meyva bunları günlük olarak çoğalttım, daha fazla külo almak istemiyorum ne yapmalıyım:teselli:

tebrik ederim canım Allah kucağına almayı nasip etsin...
hamilelikte rejim yapma derim sadece hamurişi az tüket birde oturmak kilo aldırıyor bol ılık su iç...
doğumdan sonra verirsin zaten

benim doktorum tatlının bebeğe hiç bir faydası olmadığını söylemişti, ben de tüketmiyorum çok fazla, ama çok canın isterse sütlü tatlıları tercih edebilirsin.
aburcubur yemeden az ve sık yiyerek bir düzen oluşturabilirsin kendine.
akşam en geç saat 19:00'da akşam yemeğimi yemiş olmaya dikkat ediyorum.
kızartmalardan uzak duruyorum.
inşallah çok fazla iştahım açılmaz bu şekilde devam ederim.:)))

cnm bende 67 kiloyum daha kilo almadım ama mide bulantılarımdan dolayı oldu oda ..gerci bu hafta yeme kapasitem arttı ama et tavuk ve balıktan hala tiksindigim icin kuru ve yaş meyveler bol süt ve yoğurt , sebze ve baklagil yiyorum.. canımm pasta borek çörek çekiyo ama yapıcak bişey yok.. yoksa dogumda odalara sığmıcam gibi fisfisfis

bu tavuk ve balıktan bende tiksiniyorum halaa..
hamilelikten önce ne kadar çok seviyodum halbuki:)
ilginç, hamilelikte insanın huyu değişiyo gerçekten:)

bu tavuk ve balıktan bende tiksiniyorum halaa..
hamilelikten önce ne kadar çok seviyodum halbuki:)
ilginç, hamilelikte insanın huyu değişiyo gerçekten:)

ayneenn nefret ediyorum hayvansal olan herseyden ki önceden kebap insanı fln dım .) balıga bayılırdım ama artık yemek yapmıyorum bile mumkunse hersey hep hazır onume gelsin diyorum en güzelii .)

sağolun arkadaşlar tavsiyeleriniz için , ilk 3 ay bu kilomu korusam o bile yetecek

ayneenn nefret ediyorum hayvansal olan herseyden ki önceden kebap insanı fln dım .) balıga bayılırdım ama artık yemek yapmıyorum bile mumkunse hersey hep hazır onume gelsin diyorum en güzelii .)

canım bende 2 hafta önceye kadar kendi yaptığım yemekleri yiyemiyordum:))
psikolojik olmaz öyle şey diyorum, yok mümkün deil yiyemiyorum:)
anneme gidiyoruz bizde akşamları süper oluyo:)

Ben hamileyim iki kişilik beslenmem lazım diye her şeyi yemezsen, benim gibi bir kavanoz nutellanın içine gömülmezsen, bol bol su içersen, her çeşit meyve sebzeden az az yersen akrep nalan misali olmazsın canım.:icecream:

Bu kadar dert etme eğer dengeli beslenerek kilo alırsan bebeğini beslersin ve alıdğın kilolar doğumla birlikte hızlıca gideryerimseniben

sağolun arkadaşlar tavsiyeleriniz için , ilk 3 ay bu kilomu korusam o bile yetecek

canım bende senın gıbı kılolu hamıle kaldım
70le kaldım suan 81 im
evet ilk 3 ay almasan o bile yeter sana
ben kiloları ilk 3 ayda hızlıca aldım sımdıde her ay 2 alıyorum
dr um bana günde 1 saat mutlaka yürümem gerektiğini söyledi
hamur işi ve tatlıdanda kesınlıkle uzak dur dedi
bol su iç ben suda ıcemıyorum
abur cubur yeme
azar azar sık sık ye aksam yatmadan bişey yeme
meyve sebze tüket
eti balıgı tavugu haslama veya ızgara olarak tüket
inşallah fazla almazsın

Bende Biraz Fazla Kilo Ile Hamile Kaldim Eğer Bulantilarin Olursa Istesende Kilo Alamazsin Ben 2 Kilo Verdim. Dr. çok Fazla Kilo Almana Izin Vermez Zaten Sebze Meyve Tüketmeye Gayret Etmelisin.

ÇALIŞTIĞIM İÇİN fazla dikkat edemiyorum, sürekli oturmak zorundayım ve beslenme imkanlarım sınırlı yani her istediğimi bulup yeeme şansım yok, dikkat ediyorum ama bakalım ne olacak

ÇALIŞTIĞIM İÇİN fazla dikkat edemiyorum, sürekli oturmak zorundayım ve beslenme imkanlarım sınırlı yani her istediğimi bulup yeeme şansım yok, dikkat ediyorum ama bakalım ne olacak

canım bende oturarak calısıyuorum
o yuzden bırazda bukadar kılo olustu
ve kalcalarım asırı büyüdü
dr bana günde 1 saat yürüyeceksın dedı
ama ben yürüyemiyorum

şeker,un Ve Pirinçten Uzak Dur,haaa Aen önemlisi Bide Tuzdan Kesinlikle Uzak Dur şişlik Yapar Vücudunda.genelde Kizarmiş Ekmek Yemeye çaliş.sabah 2 Dilim Kizarmiş Ekmek,1 Yumurta ,peynir Sinirsiz Domates Salata Yee....
öğlen:izgara Veya Haşlama Tavuk,1 Kase çorba Ve Bol Salata Yeeee
Akşamlarida Bol Salata Ve Sebze Yemeyi Yeeeeee
Bu Aralarda Bol Bol Meyve Ye Su Iç Ve En Azindan Akşamlari Yürüyüş Yap.bu Beslenme Düzenini Alişkanlik Haline Getir Inşallah Herşey Gönlünce Olsun.gerekirse Diyetisyenden Yardim Alabilirsin.

Canim Dert Etme Bence Hamileliğin Kurallarindan Biride Kilo Almak Arkadaşlarinda Dediği Gibi Hamur Işlerinden Tatlilardan Abur Cuburlardan Biraz Uzak Durur Bol Bol Su Içer Ve Hareketsiz Kalmazsan çok Almazsin Boşver Alirsanda Doğumdan Sonra Yavaş Yavaş Verirsin.bende 57 Kiloyum şuan Ve Zar Zor Sporla Gelmiştim Bu Kiloya 1 Senedir 56-57 Falanim Ve Yapimda Kilo Almaya çok Müsait Ama Fazla Iştahim Yok Bu Aralar Inşallah çok Kilo Almam Bide Kendime Yemek Listesi Gibi Bişey Yaptim Burdaki Arkadaşlardan Kopya çekerek Sebze Meyve Ve Süt ürünleri Ağirlikli Sende öyle Yap Bol Bol Vitamin Al Canim.umarim Güzel Bir Hamilelik Dönemi Geçiririz.sevgiyle Kal.

haklısın canım, hamileliğin kuralı bu, inşallah seninde hamileliğin sorunsuz gecer,aynı zamanda öğrendik seninle hamiş olduğumuzu, muhtemelende aynı zamanda doğuracazinşallah sağlıkla gelsinler

Ben hormon rahatsızlıklarımdan ötürü 80 kiloydum hamile kaldığımda şuan 1,5 aylık ve 85 kiloyum.. Ama daha kötü durmuyor bozum uzun çünkü.. İleride napıcam diye kara kara düşünüyorum açıkcası :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…