Kizlar yardimci olur musunuz polikistikover

Canım bende polikistik over var son adet tarihim 31 Temmuz. eylülün 20si oldu hala adet olmadım öncesinde bi tarlusal kullandım 10 gün geçti yine gelmedi. En sonunda gittim bi test aldım eczaneden bi baktım çift çizgi. Gidip kan verdik pozitif. Ertesi gün muayene gittik son adet tarihiyle uyumlu değil meğer 3 hafta geç yumurtlamışım polikistik overden dolayı. Yani sende de durum olmucak şey değil bi kaç gün daha bekle tarlusala rağmen hala gelmezse evde test yap inşallah çift çizgiyi görürsün 😍
Merhaba bir şey sorabilirmiyim? Acaba bu adet düzensizliğiniz nezamandan beri vardı ? Benim adetlerim İnositol ile düzeldi inofolic kombiye benzer başka bir takviye kullandım uzun süre

Canim ben 33 gunde adet oluyorum pco ultrason goruntusu var hormonlar kilo normal 1 yil oldu bebek olmadi her ay regl oluyorum ya yumurtladigim icin mi regl oluyorum
Evet canım yumurtladığın için adet oluyorsun hafif pko olabilir yerinde olsam ovulasyon testiyle takip ederim pik yaptığı zamanları değerlendiririm

Merhaba bir şey sorabilirmiyim? Acaba bu adet düzensizliğiniz nezamandan beri vardı ? Benim adetlerim İnositol ile düzeldi inofolic kombiye benzer başka bir takviye kullandım uzun süre
Benim 14-15 yaşından beri var hep düzensizdi çocukken de bekarken de doktora gittim ozamana söylemişlerdi polikistik over var diye. İnofolic kullanmıştım bi dönem çok önceden. Düzensiz kullandığımdanmıdır pek fayda etmemişti

Canim ben 33 gunde adet oluyorum pco ultrason goruntusu var hormonlar kilo normal 1 yil oldu bebek olmadi her ay regl oluyorum ya yumurtladigim icin mi regl oluyorum
Evet yumurta oluşuyor hatta çatlıyor ama döllenme olmuyor. Sonra döllenmeyen yumurta 14 gün sonra akıp gidiyor. Benimde seninle aynı 32 günde bir oluyorum ömrüm boyunca çok düzgündür. Beslenme diyetim ömrüme entegre etmiş biriyim. Kilo almaktan korktuğum için yıllarca on senedir falan hazır yoğurt dahi yemem her şeyiyle tam beslenirim. Ama bana da ultrason da bakıldı pcoos denildi. Nasıl olur dedim inanamadm ama adetim düzenli dedim. Velhasıl pcosun da aşamaları varmış kimisinin ağır kimisi hafif. Smdide bir sene oldu gebelik bnmde olmadı üstelik 7 ay ovulasyon kiti kullandım. İlk korunmayı bıraktığımde bnmde adetim düzensiz oldu. 50 güne çıktı hatta 60 güne bende doktora gittim. Tarlusal kullandım teyzem bırak belki gebesindir deyince bıraktım. Ama yine çift çizgi göremedim. Sonra adetlerim yavaşça önce 45 güne sonra 40 sonrada 32 geri döndü. 6 ay düzenli şekilde 32 günde oluyorum. Ama dediğim gibi ovulasyon kitiyle de hamile kalmadım aşılama yaptıracağım hayırlısı

X