kızlar yardım!

aslihanxx

Canım oğlum
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2007
577
2
43
kızlar oğlum 7 buçuk aylık oldu bugün ilk defa tavuk eti aldım biraz geç oldu galiba
şimdi size sormak istediğim baget aldım bunları ikiye üçe bölüp buzdolabı poşetlerine koyup buzluğa koyacağım ve tek tek çorbalarına koymak istiyorum olur mu?

birde bebek ekmeği hangi marka oluyo ben bulamadım yumaşakmı sert mi oluyor

valla bende öyle yapıyorum tavuk göğsünü bebeğin bir öğününe yetecek kadar küçük parçalara ayırıp
derin dondurucuda saklıyorum.
genelde her hafta markete gittiğimizden 1 2 hafta yetecek kadar yapıyorum çok fazla yapmıyorum.
aynı şekilde kıymayıda 100 200 gr kadar kasapta 3 4 defa çektiriyorum
bebek yiyecek deyince onlar 3 4 kere çekiyor zaten
onlarıda bir köftelik parça parça saklıyorum
bazen çorbalara katıyorum
bazende ekmek içiyle yoğurup köfte yapıyorum
köfte yapınca biraz sert oluyo
yağsız tavada alt üst yaptıktan sonra domates püresiyle az bişey pişirip yumuşatıyorum
bebek ekmeği etinin var canım
bildiğimiz etimek gibi sert oluyo
ufalayıp çorbalarına katabilirsin.
ben bazen tam buğday ekmeğinide ufalayıp katıyorum çorbalara

ben kahvaltısını şu şekil yaptırıyorum kahvaltı mamasının içine yumurta sarısı peynir pekmez koyuyorum bana daha tecrübeli anneler dediki karıştırma ekmek al normal sen nasıl kahvaltı yapıyorsan o şekil ver dediler
unonun büyümek diye ekmeği var ondan kullanan varmı acaba

canım ek gıda topiğine bakarsan orda Tüm yazdıklarınla ilgili bilgi bulabilirsin , ben kahvaltısını bulamaç yapmıyorum öyle yemiyo , herşeyi ayrı ayrı yediriyorum , tavuğu da dedğin gibi yapıyorum
Bu ve bundan çok daha fazla bilgiyi ek gıda başlıklı konuda takip edebilirsin canım

canım bende göğüs etini alıp iki üç parçaya ayırıyorum ve çorbalarına katıyorum tavuğu yine yiyorda kıymayı hiç sevmedi köfte yaptım küçücük yediririm diye ama yiyemedi ve boğazına takıldı kustu bende bi dahaki sefere izmir köfte gibi yapıp yedirmeye çalışayım inşallah yer

teşekkür ederim canım ek gıda konusuna bakıcaktımda zamanım yoktu halen daha yok mutfaktaydım yemek yapıyordum geldim kk ya baktım şimdi yine mutfağa
işe başlayıncada insan evin kıymetini anlıyor evde hiç iş bitmiyor

bende gogus etı alıyorum baget bıraz daha yaglı oluyor gogus etıne gore cunku. onları kucuk parcalara ayırıp buzluga atıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…