kizlar yardim edin

FidanAzeri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2008
195
4
kizlar lutfen yardim edin,benim adetim gecikeli 10 gun oldu,kac kez test yaptim negatif cikti.benim kafamda 2 soru olusuyor ya hamileyim yada ciddi bir rahatsizligim var,rahatsizlik oldugunu sanmiyorum cunki daha bir ay deyil doktora gitmisdim her sey normal cikmisti,hic bir rahatsizligim yoktu.o zaman hamileyim diyorum ama hamileyimse neden testte cikmiyor,bu sorularla icim icimi yiyor,ama yine de kafaya takmamaya calisiyorum kendimi oyaliyorum.simdilik doktora gitmeyi dusunmuyorum,hayal kirikligina ugramak istemiyorum,gitsem cok umutlanicam o yyuzden bir kac gun daha beklemek istiyorum.sizden sormak istediyim sudur testlerde hamilelik kac gunden sonra belli oluyor,cunki eger hamileysem adetimden 2,3 gun once kaldigimi dusunuyorum o yuzden soruyorum.bir de hamislere sorum sizde testle kac gunde belli oldu.bir de benim durumumuda olan varmi diye soracaktim.amma da cok sey sordum ben,ne yapiyim merak ediyorum:çok üzgünüm::yardimci olursaniz sevinirim.

kanda gebelik testi yaptır bence..kesin sonuç belli olur.böyle beklemek zordur bilirim:KK43:inşallah hamilesindir

Canım bildiğim şu ki eczaneden aldığımız ucuz testlerde adet tarihinden 7-10 gün sonra sonuç çıkıyor.İnşallah hamilesindir ama bu ay mevsim değişikliğinden olsa gerek çoğunuzun adeti gecikti.Fakat 10 gün çok ciddi bir süre.Bence kendini olumlu yada olumsuz ne çıkarsa hayırlısı olsun diye ikna edip kan testi yaptır.Kan testinde kesin sonuç alırsın.Ama sonuç olumsuz da olsa umutsuzluğa kapılma.Umudunu Mayısa taşı..Olumluysa da bu sevinci yaşamak için bir an önce git yaptır testini.Bize da haber ver emi canım.Allah gönlüne göre versin...

yaaaa kızlar banada yardım edin biz korunmayı yeni bıraktık ve şu ovulsayon günlerine göre beraber olduk şimdi merak ediyorum tuttumu tutmadımı ama adetimin gecikmesini beklemek istemiyorum çünkü o zamanda kadar dayanamam kan testi yaptırıcam ama acaba onu ne zaman yaptırmam gerekiyo yani ne kadarda çıkar acaba hemen öğrenmek istiyorum çünkü spora falan gidiyorum onu bırakmam gerekiyo ama en çokta merak ettiğimden hemen öğrenmek istiyorum yoksada tekrar gün sayacağım için

kizlar lutfen yardim edin,benim adetim gecikeli 10 gun oldu,kac kez test yaptim negatif cikti.benim kafamda 2 soru olusuyor ya hamileyim yada ciddi bir rahatsizligim var,rahatsizlik oldugunu sanmiyorum cunki daha bir ay deyil doktora gitmisdim her sey normal cikmisti,hic bir rahatsizligim yoktu.o zaman hamileyim diyorum ama hamileyimse neden testte cikmiyor,bu sorularla icim icimi yiyor,ama yine de kafaya takmamaya calisiyorum kendimi oyaliyorum.simdilik doktora gitmeyi dusunmuyorum,hayal kirikligina ugramak istemiyorum,gitsem cok umutlanicam o yyuzden bir kac gun daha beklemek istiyorum.sizden sormak istediyim sudur testlerde hamilelik kac gunden sonra belli oluyor,cunki eger hamileysem adetimden 2,3 gun once kaldigimi dusunuyorum o yuzden soruyorum.bir de hamislere sorum sizde testle kac gunde belli oldu.bir de benim durumumuda olan varmi diye soracaktim.amma da cok sey sordum ben,ne yapiyim merak ediyorum:çok üzgünüm::yardimci olursaniz sevinirim.

benimde adeti neredeyse 2 ay gecikmişti ve senin gibi çok endişelenmiştim, ciddi bi rahatsızlığım mı var diye. doktora gittim ve gayet sağlıklı olduğumu, stresten dolayı gecikebileceğini söylemişti. hatta adet olduğumda hiç bu kadar mutlu bir adet dönemi geçirmemiştim:1rolleyes:
bu arada hamile kaldığınızdan itibaren 15 gün sonrasında hamile olup olmadığınızı öğrenebiliyormuşsunuz. fidanazeri kan testi yaptırırsan kesin sonuç şimdi çıkar zaten...

yaaaa kızlar banada yardım edin biz korunmayı yeni bıraktık ve şu ovulsayon günlerine göre beraber olduk şimdi merak ediyorum tuttumu tutmadımı ama adetimin gecikmesini beklemek istemiyorum çünkü o zamanda kadar dayanamam kan testi yaptırıcam ama acaba onu ne zaman yaptırmam gerekiyo yani ne kadarda çıkar acaba hemen öğrenmek istiyorum çünkü spora falan gidiyorum onu bırakmam gerekiyo ama en çokta merak ettiğimden hemen öğrenmek istiyorum yoksada tekrar gün sayacağım için

yumurtlamadan ortalama 8, 9,10 gün sonra kan testi yaptırabilirsin canım.Çünkü ancak HCG hormonu o zaman salgılanıyor.Madem ki yumurtlama tarihini biliyorsun 10 gün geçtiyse yaptır..

fidan sonuç noldu canım?gelişmeleri bize de haber ver..merak ettim adet tarihin geçti.inşallah hamilesindir..

merhaba kızlar aynı sorun bendede var 6 gün gecti adetim ama bu ay testyapmak istemiyorum hep aynı stresi yaşamak istemiyorum ocak ayında düşünk yapmıştım ben şimdi hamile olabilirmiyim diye düşünüyorum ama hiçbi belirtide yok oyüzden beklicem biraz

arkadaşlarım inanmazsınız benim adetimden 15 gün geçti test yine negatf çıktı. Üstelik 4 haftalık hamileydim. Ve böyle hamile olupta testde çıkmayan çok kişi var ben 2 aylık haileyken meraktan yine test yaptım yine çıkmadı. O 15lük geçikmede de kaç tane test yaptığımı Allah bilir en son kasık ağrılarımdan kist şüphesiyle doktora gittiğimde kan testi yaptırdı orda çıktı bebeğimin varlığı. Siz yinede dikkat edin hamiş olabilirsin.

peki ksmt hiç aklına kan testi gelmedi yada hemen doktora gitmek yani az değil 15 gün

yaa ben doğum kontrol hapını bırakalı 2 ay olmuştu ilk ayda 9 gün geçti hiç umursamadım birde ben de kist vardı oda temizlenmişti ama doktor 4 içinde hamile kalman lazım demişti bana biraz zor dedi bende hiç ihtimal vermiyordum kist yeniledi sandım aynı onun sancısına benziyordu eeee testlerde de çıkmayınca

demekki işte böle oluruna bırakmak ve amaaan bu ayda olmaz diyip sürpriz olmasını beklemek gerekiyo :)

kizlar ilgilendiyiniz icin hepinize cok tesekkur ederim.bu gun cok kotu bir gun yasadim hala kendime gelemedim.sabah yine test yaptim yine negayif cikti ben de bir doktora gideyim dedim,esim isdeydi bir de onu isden ayirmayim kendim giderim dedim,keske yalniz basima gitmeseydim,bir ay olmaz kendimi kontrol etdirdiyim icin bir sey cikacagina inanmiyordum en kotu ihtimal hamile deyilsin olacakti,kendimi de ona hazirlamisdim.doktor ultrasonda bakti bana ve sende kist var dedi,cok korkdum.eve nasil geldim hic bilmiyorum hemen esime telefon etdim o da hemen geldi,o geldiyinde artik agliyordum cok korkmusdum,ha bu arada unutdum soylemeyi doktor bana bir ayin icinde olusmus bu kist cok tehlikeli falan deyip korkuttu beni.neyse esim geldi beni boyle aglayan gorub cok korkdu,ne oldu hamile deyilmisin diyemi agliyorsun boyle dedi|telefonda hic bir sey soylememisdim hemen eve gel demisdim|hayir kist var ciddi bir sey falan dedim beni sakinlesdirdi ve baska bir doktora gitdik,doktor hic bir sey yok dedi,hamile deyilsin ama ciddi hic bir problem yoktur dedi yiginti var dedi ve ne oldugunu anlatdi adet olmadigim icin kan yigintisi olusmus adet oldugumda gidecekmis korkacak hic bir sey yokmus,sag olsun cok yardimci oldu,tabi ki biz de cok mutlu olduk,cok rahatladim.yanlis anlama yuzunden basima neler geldi,birinci gitdiyim doktor yanlis anlamis daha dogrusu ne oldugunu anlayamamis ve beni cok korkuttu.simdi bile kendime gelememisim,basim cok agriyor,bu gun gecirdiyim korkuyu ,stresi hic bir zaman gecirmemisim,genelde ben doktora gitmeye bile korkan biriyim bu gun yalniz basima doktordan bunlari duyunca cok korkdum.cok sukur her sey yoluna girdi.bu gun yasadiklarimdan sonra belki de cocukcun bu kadar cok direnmemen gerekdiyini anladim,bunu sizinle paylasmamin nedeni de budur,saglikli olalim mutlu olalim allah baska dert vermesin zamani geldiyinde insallah rabbim her isteyene cocuk da verecekdir,bu gun bunu oyrendim,bundan sonra cocuk cocuk demeyeceyim ne zaman zamanidirsa rabbim verecek insallah,her kese saglikli mutlu hayat diliyorum,elimizdekilerim deyerini bilelim ve en hayirli zamanda cocuk sahibi olacagimiza inanalim,cok da direnmeyelim,elimizdekilerle yetinmeyi bilelim.bu gun canim kocami cok korkuttum belli etmese de o benden cok korkdu.onu cok seviyorum,bunu bu gun bir daha anladim.her kese saglikli hayat nasip etsin rabbim.sizleri cok seviyorum.hepinizi opuyorum.

çok geçmiş olsun fidan azeri Allah beterinden saklasın kötü bi ders olmuş ama alman gerekeni almışın benzer bişey benimde başıma geldi daha bi aylık evliydim göğsümde kitle farkettim hemen doktora gittim aynen yalnız muayne ultrason falan bir değil bir sürüymüş iki göğsüm koltukaltalrım falan benim eliem gelen en büyüymüş doktor şöle dedi böle dedi işte hemen almamız lazım falan nasıl ağladım orda eve gittim eşim annemler falan geldi sonra daha uzman birine gittim korkma alınması bile olur ama şekil bozukluğu yapar alalım ama yeni evlisin bikaç ay geçsin alırız dedi diğer küçğklerde emzirdiğinde kaybolabilir dedi nası rahatlamıştım

fidancıgım ben 12 haftalık hamıleyım.adetım 5 gun gecıkmıstı idrar testi yaptım yarım çizgi çıktı.sonra emın olamadıgım için kan testi yaptım pozitif cıktı.o testler bazen yanlış cıkıyo sen kan testi yap arkadasım

canım umarım sende bıran once hamıle kalırsın ama kafana takma en önemlisi bu.kist dagılır kaybolur üzülme.

Canim Benim öncelikle Kan Testi Yaptir.ondada Bişi çikmazsa Doktora Gidersin.kanda Kesin Belli Olur şuan

X