KIZLAR YARDIM EDİN.YENİ EVLİYİM VE EŞIMLE HALÂ TAM İLİŞKİYE GİREMİYORUZ

Hayır alışamiyorum hem birlikte olmayı istiyorum hemde vücudum engel oluyor girmesine
Kızlar evleneli 1 sene oldu. İlk 3 ay ben de sizin gibiydim. Dediğiniz gibi alt kısımda yırtılma oluyordu ve her ilişkide kanamam oluyordu ve sürüntü şeklinde de değil bildiğiniz bir yeriniz kesilirse kan akarya öyle. Tam birleşme de olmuyordu sanki içerde bir şey var gibi hissediyordum. Eşim girmeye çalışınca resmen o yırtılan yerin pıt diye açıldığını hissediyordum ve sonra hemen peçeteye koşuyorduk. Çok ağladım çok üzüldüm. Ben yapamıyorum ben bu işi başaramıyorum diye. Eşim sağ olsun çok destek oldu hiç üzerime gelmedi hep beni düşündü, anladı. Kendi kendime hırs yaptım bu durumu. Kanasada acısada her gece denedim resmen. Çoğu gece hüsranla bitti. Bedenime savaş açtım ama bir şekilde çözmem gerekiyordu sabrettim dayandım sonunda kanamamaya başladı ama acımaya devam ediyordu. 7. aya kadar ağrı acı azalarak devam etti ve sonra bitti. Yeterli ıslaklık olduğu sürece ağrı acı hissetmiyorum artık.

Hiçbir şey kullanmadıniz mi bebek yağı falan genelde kullananlar oluyor ve doktora gittiniz mi yırtılma olduğu zaman

Hiçbir şey kullanmadıniz mi bebek yağı falan genelde kullananlar oluyor ve doktora gittiniz mi yırtılma olduğu zaman
Canım bebe yağı değilde marketlerdeki o çilekli kayganlaştırıcılardan kullandım. Doktora gitmeye çok korktum. Aynı şey ablamın da başına gelmişti ilk evlendiği dönemler o doktora gitmişti. Ablamla görüştüm bu konuyu doktor ona kendini sıktığın için oluyor zamanla alışırsın. Normal doğum yaptığın zaman bu şikayetlerin geçecek diyerek sadece yırtık için bir krem vermiş. Ben zaten çok korkuyordum birde bunu duyunca hiç gitmedim. Evde antibiyotik krem vardı zaman zaman onu kullandım. İdrarımı yaparken sızlıyordu tabi temizliğime çok önem gösterdim enfeksiyon kapmadan atlattım bu dönemi. Kendimi kasmadığımı sanarken bile çok kasıyormuşum eşimin uyarılarıyla fark ediyordum. Tamamen zamanla düzeldi. Bir yandan acaba vajinismusa bozar mı bu durum diye korkuyordum kendi kendime teşhis koyuyordum. Bir yandan da kendimi gaza getiriyordum. Herkes yapıyor. Herkes bu işin keyifli olduğunu söylüyor ben niye kendime zehir ediyorum. Ben vajinismus falan değilim diye kendimi şartlıyordum. Olayın güzelliğine değilde acıyacak mı, aman acıdı mı, kanadı mı, oldu mu diye düşünerek kendimi daha çok kastığımı fark ettim. Eşime, yaşadığımız ana, sevdiğim insanla evlenmiş olmaya odaklandım ve bir gün bir bakıverdim olmuş bitmiş.

Kimse söylememiş ben söyleyeyim. Alkol öneririm. Arkadaşım yeni evlenmişti ve 4/5 aydır eşiyle birlikte olamadı korktuğu için. Denemeler de başarısız oldu. Doktoru da psikolojik olduğunu söyleyip alkol önerdi. Ve hemen işe yaradı. Açıkçası ben de alkol sonrası birlikte olmayı daha çok seviyorum. Kafa ve beden inanılmaz rahat oluyor. Ayrıca daha istekli oluyor insan. Benim önerebileceğim bir bu var.

Siz yırtılma olduğu halde beraber olmaya devam ettiniz mi yoksa iyileşti tekrardan mı birliktelik oldu birde kayganlastirici çok işe yarıyor mu kullanmaya değer mi ıslanma olmayan biri için

Siz yırtılma olduğu halde beraber olmaya devam ettiniz mi yoksa iyileşti tekrardan mı birliktelik oldu birde kayganlastirici çok işe yarıyor mu kullanmaya değer mi ıslanma olmayan biri için
Ben devam ettim. Sanırım normali devam etmemek. Ama benim psikolojim tamamen gitmişti o dönem zombi gibi olmuştum kendimi çok suçluyordum. Acı eşiğimde yüksektir bir yerden sonra acıyı umursamamaya başladım ve acımasına alıştım. Kayganlaştırıcı bende işe yaradı. 2 tane aldım bitirdim sonra zaten geçmişti sorunum bidaha almadım.

Haftada kaç defa birleşme oldu da siz bu sorundan kurtuldunuz ben 2 gündür doğru düzgün oturamıyorum kanamam yok ama sızlama çok var

Haftada kaç defa birleşme oldu da siz bu sorundan kurtuldunuz ben 2 gündür doğru düzgün oturamıyorum kanamam yok ama sızlama çok var
Haftada 4 diyebilirim ben bu sorunun çok üzerine gittim. Yırtılma oluyordu, kanama da o an baya oluyordu ama uzun sürmüyordu. Yataktan kalktığımda durmuş oluyordu zaman zaman iç çamaşırımda çok minik sürüntüler görüyordum.Akşamları yürüyüşe çıkıyorduk kafam dağılsın diye adım atarken sızlama batma oluyordu. Oturup kalkarken de oluyordu evet. Özellikle idrarımı yaparken çok sızlıyordu.

Ben normalde yarın doktora görünecektim ama şu an vazgeçtim ilişkiye girdikçe yırtılma devam etmez öyle değil mi en fazla bir iki yırtılma olur sonra durur

Vajinismus apartları al ,ilşkiden önce en büyük boyunu kendin yapp , alıştır kendini sonra eşini çağır ona bırak apartla o yapsın. Sonra kendisininkini denesin.
Eminim ozman olacaktır

Belliki kasıyorsun kendini , parmağınlada yapabiliyorsan apartlarıda yapabilirsin.
Aprtlaeı sırayla yap. Zaten sonuncuda göreceksin kendini sıkmayacaksın. O sıra eşin yaparsa. Daha kolay olur

Sürekli kanama ve bu kadar acı olması normal değil, kocanız ön sevişme yapmayanı mı bilmiyor, kuru kuru ilişkiye mi girmeye çalışıyorsunuz. ? Böyle yaralanmalar ilerde ciddi sorunlar yaratabilir, enfeksiyon , mantar gibi .

Hayır çekilmiyor. Ancak birkaç kez denemeden sonra modu düşüyor sönüyor. Çok zorlamak istemiyor.Aslında ben diyorum o an dinleme beni sen zorla yoksa olmaz diyorum.
Hafif hafif çok hızlı değil ileri geri yaparak giriş yapmaya çalışsa kolaylaşır aslında sizde kendinizi o ana bırakın ve hiç bir şey düşünmeyin yoksa olmaz

Ben normalde yarın doktora görünecektim ama şu an vazgeçtim ilişkiye girdikçe yırtılma devam etmez öyle değil mi en fazla bir iki yırtılma olur sonra durur
Siz yine de bir doktora görünün bence. Ben gitmedim ama yaptığım doğru değildi. Travmam var çocukluktan kalma. Gitme imkanınız varsa gidin bi danışın belkide çok basit bir çaresi vardır

Biz o sorunu aştık ama öncesi için cevap vereyim. Biz sevgilil döneminde de birbirbimizi çok arzulayan insanlardık fakat bir cinsellik yaşamadık. Ön sevişme ne kadar uzun olursa olsun iş ciddiye binince korktuğum için kupkuru kalıyordum ve bizde kayganlaştırıcı kullanıyorduk. Kuru kuru zorlama olmadı ben kendimi kastığım için oluyordu. Ama geçti yani uzun süredir bir sorun yaşamıyorum. Ve antibiyotik krem kullandım temizliğime dikkat ettim bir sorun yaşamadım.

Merhaba geçmiş olsun, yazdıklarınızı ben de yaşadım, 2 yıllık evliyim. Evlendikten sonra 3 gün ilişkiye giremeyince doktora gittim o da aynı şekilde vajinismus olsaydın parmağımı sokamazdım dedi. Rahatladım ama bu süreç devam etti, 3 hafta geçti, artık durumu kabullenmeye başladım ve vajinismus üzerine çalışan bir psikolojik danışmana gidip cinsel terapi almaya başladım. Onunla 5 haftalık çalışmamız sonucu bunu yendim. Eve ödev olarak aparatları veriyordu. Rahatlayıp kayganlaştırıcı sürüp aparatları içine alıyorsun. O zaman acımadığını görüyorsun. Cinsellik acı gerektiren bir eylem asla değil. Acı varsa sorun vardır. Lütfen zorlayarak kanatarak yapmayın. O zaman cinsellikten nefret edersiniz. Aparatın 3.boyunu içine aldığında artık vajinismus kabul edilmiyorsun demişti bana terapist. Bu egzersizi eşinle yapmak, eşinin yapmasına müsaade etmek bence penisi almana da yardımcı olacaktır. Bu 5 haftadan sonra ben ilk zamanlar sadece başını alabilmiştim penisin ve yine de acıdığını hissediyordum. Acımasının sebebi acıyacak beklentimiz ve kendimi çok kasmamız. Kendini kasmayı bırakmak ise bence aparatlı egzersizi eşinin yapmasına müsaade ettiğinde oluyor. Bir de cinsel istek çok önemli. Terapist bana içeri alma kısmının cinsel haz olarak 10 üzerinden 5-6 gibi bir seviyeden sonra olması gerektiğini söylemişti. Yani sevişmeye başlayın sonra sen hazır hissettiğinde -yani heyecan ile nefesin kalp atışların hızlandığında- ya egzersizi yapın ya da penis başıyla deneyin. Zaten penisin başını alabiliyorsan, yeterince kaygansa gerisi kendiliğinden geliyor ve alışmaya zevk almaya başlıyorsun. İmkanın varsa cinsel terapiyi şiddetle öneririm benim sürecimin kısa sürmesinde çok etkisi oldu. Böylece vajinismus daha yeni kurduğumuz evliliğimizi çok şükür ki fazla yıpratmamış oldu. Sormak istediğin bir şey olursa elimden geleni yaparım.

Her gün demediğinizde ekstra ne yaparak bunu aştığınızı farkettiniz acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…