kızlar varikosel ameliyatı sonrası HAMİLEYİMMM :)

rengarenk34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2010
342
0
Bu durumu yaşayan ve çok sıkıntı çekenler olduğunu biliyorum aramızda.. sakın canınızı sıkmayın diye yazmak istiyorum.. ben mutlu haberi birkaç gün önce aldım hamileyimmm...
En başından anlatayım.4 ay denedik ama bebek olmayınca doktora gittim. sonuçlarım çok iyi çıktı hiç sorun yoktu. doktorum eşimden sperm testi istedi. test sonucu varikosel olduğunu öğrendik. yıkıldık tabi. çok büyüttük gözümüzde.. Eşim çift taraflı varikosel ameliyatı oldu. Doktorumuz çok iyi geçtiğini söyledi. ama bebek için en az 3 ay beklemelisiniz hemen olması büyük şans olur dedi. bizde olmayacak nasılsa diye hiç stres yapmadık. 2 ay oldu ameliyat olalı ve ben bu ay 22sinde regl olmam gerekirken olmadım. normal bi gecikmedir diyodum. 26 nisada evde idrar testi yaptım ikinci çizgi silik çıktı. heyecandan sabaha kadar uyuyamadık :) sabah kan testi yaptırdım değer 1.091.. hayırlısı olsun dedi doktorumuz. halaaa şoktayım.. çarşamba günü tekrar doktora gidicem. ultrasonda bakıcaz ama ben daha fazla beklemek istemedim paylaştım sizinle..

ne olursa olsun kızlar umudunuzu yitirmeyin.. allahım hepimize kucağımıza almayı nasip etsin.. darısı başınıza...:nazar:

Bu durumu yaşayan ve çok sıkıntı çekenler olduğunu biliyorum aramızda.. sakın canınızı sıkmayın diye yazmak istiyorum.. ben mutlu haberi birkaç gün önce aldım hamileyimmm...
En başından anlatayım.4 ay denedik ama bebek olmayınca doktora gittim. sonuçlarım çok iyi çıktı hiç sorun yoktu. doktorum eşimden sperm testi istedi. test sonucu varikosel olduğunu öğrendik. yıkıldık tabi. çok büyüttük gözümüzde.. Eşim çift taraflı varikosel ameliyatı oldu. Doktorumuz çok iyi geçtiğini söyledi. ama bebek için en az 3 ay beklemelisiniz hemen olması büyük şans olur dedi. bizde olmayacak nasılsa diye hiç stres yapmadık. 2 ay oldu ameliyat olalı ve ben bu ay 22sinde regl olmam gerekirken olmadım. normal bi gecikmedir diyodum. 26 nisada evde idrar testi yaptım ikinci çizgi silik çıktı. heyecandan sabaha kadar uyuyamadık :) sabah kan testi yaptırdım değer 1.091.. hayırlısı olsun dedi doktorumuz. halaaa şoktayım.. çarşamba günü tekrar doktora gidicem. ultrasonda bakıcaz ama ben daha fazla beklemek istemedim paylaştım sizinle..

ne olursa olsun kızlar umudunuzu yitirmeyin.. allahım hepimize kucağımıza almayı nasip etsin.. darısı başınıza...:nazar:

maşallhh:nazar::nazar: rabim hayırlısını versin..gönlüne göre versinnn inş canımm..:KK49:eşinde ailende çok sevinmişlerdir:))

saol canım.. eşim nerdeyse yerimden kaldırmayacak beni bişey olmasın diye :) herkes çok mutlu.. sonu güzel olsun, kucağımıza alabilelim inşallah..

:nazar::nazar::nazar::nazar: ayyyyyyyyy canim cok sevindim senin adina... :KK19::KK19::KK19::KK19: adi gecen rahatsizligin ne oldugunu bilmiyorum daha yeni okudum ama ne olursa olsun bebegin tutunmus ya sana o önemli olan..demek ki stres olmayinca neler oluyo... darisi basima insallah... Allah anali babali büyütsün...:KK64::KK64::KK64:

amin canım aminnn:KK3: darısı isteyen herkesin başına..

varikosel; kısaca testislerde damarın kalınlaşıp sperm kalitesini düşürmesi diyelim. aman duymamış karşılaşmamış ol böyle bir rahatsızlıkla canım..

benım esımde de cıft taraflı varıkosel var.. hemde uzun zamandır..doktor sperm sayısının cok dusuk oldugunu ve hemen cocuk yapmamızı onerdı.cunku gun gun sprem sayısı ve kalıtesı dusuyordu kı zaten cok dusuktü.bende nasılsa cocuk olmaz dıye hıc korunmadım.ılk denemede cocuk oldu.. alsında nasılsa olmaz dıye cokta ısteklı deyıldım ama nasıp boyleymıs..allah kımseyı uzmesın boyle bır sebepten .

amin canım aminnn:KK3: darısı isteyen herkesin başına..

varikosel; kısaca testislerde damarın kalınlaşıp sperm kalitesini düşürmesi diyelim. aman duymamış karşılaşmamış ol böyle bir rahatsızlıkla canım..

sevgli rengaheng34,

acaba eşinizin ameliyat öncesi değerleri nasıldı? benim eşimde çift tarfalı oldu 4 ay önce. bizde beklemedeyiz.

canim oncelikle gecmis olsun haklisin hersey beyinde bitiyor allah anali babali buyutsun canim cok mutlu oldum senin adina allah herkeze nasip etsin annelik duygusunu

tebrikler:nazar::nazar::nazar: allahım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah. kaç haftalık bebişiniz? allahım güzel kader yazsın hayırlı insanlarla karşılaştırsın ömrü boyunca. yüzünüzü hep güldürsün inşallah. çok sevindim gerçekten. darısı diğer arkadaşların başına. allahım herkesin evini kucağını doldursun inşallah

sevgli rengaheng34,

acaba eşinizin ameliyat öncesi değerleri nasıldı? benim eşimde çift tarfalı oldu 4 ay önce. bizde beklemedeyiz.

canım bak değerlerinin hepsini yazayım sana..
sperm sayısı 1 ml de :4.400.000
toplam :7.920.000

normal morfoloji :%55
anormal morfoloji :%45
baş anamolisi :%5
boyun annamolisi :%20
kuyruk anamolisi :%20

mikroskop :7-8 lökosit hücresi görüldü.
hareketli :55
az hareketli :20
hareketsiz :25

viskozite : normal

ameliyat sonrası iki tane hap verdi doktorumuz. biri klomen diğeride virgenia gibi bişeydi.. hala kullanıyo eşim.. netten neler neler okudum kürler falan ama bizim doktorumuz hiçbirine izin vermedi.. sigarayı bıraktırdı yalnızca canım..

inşallah seninde yüzün güler biran önce...

hayırlı olsun bebişiniz inş. sağlıklı bi sekilde alırsınız kucagınıza benimde eşimde varikosel çıktı 1 yıllık evliyiz yarın sperm testi yaptıracaz inş. hayırlısı olur ben çok isityorum dua edin lütfen

hayırlı olsun bebişiniz inş. sağlıklı bi sekilde alırsınız kucagınıza benimde eşimde varikosel çıktı 1 yıllık evliyiz yarın sperm testi yaptıracaz inş. hayırlısı olur ben çok isityorum dua edin lütfen

sakın korkma ve umutsuzluğa kapılma canım.. nekadar pozitif bakarsan okadar kolaylaşıyo işler :KK16: eşin biraz agresif olabilir, sorunun kendisinde olduğunu kabul etmek istemeyebilir ne olursa olsun yanında ol onun.. çünkü benim eşim ilk duyduğumuzda ki bizimkisi ikinci dereceden çift taraflı varikoseldi, boşanmayı bile düşündü..:KK43: ama hersey geride kalıyo.. inşallah biran önce hmile kalırsın canım allah kolaylık versin..

amin çok tşk ederim allah herkese nasip etsin ama şükür eşim sorun yapmadı fazla ama bizim test sonrası çok farklı bi sonuç çıktı bende anlamadım kafam çok karışık

volum3.5
ph 8.0
likefaksiyon süresi 25
sperm sayısı 37.6
total sperm131.6
motilite 65
sonuçlar böyle doktor sperm sayısı fazla dedi ondan hareketlilik az dedi varikosel ameliyatı yapılırsa daha da artar dedi testin yapıldığı yerde de ölü çok hareket az dediler nasıl iş anlamadım

X