Kızlar şu an 6+3üm sanırım geç döllenme oldu ultrason görüntüme bakabilir misiniz

SeptembeRose

Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2022
632
530
Screenshot_20230513_113359_Instagram.jpg

Kızlar bugün doktora gittik belki bebeği görürüz kalp atışı duyarız diye ama doktor bir hafta sonra belli olur dedi biraz korkuttu da açıkçası başta bebek yok dedi sonra bu size attığım kese içindeki beyazlığı gösterdi bu olabilir dedi. Vajinal yoldan bakmak istedi şimdilik kalsın dedik 10 gün sonra gelin dedi. En son 23 martta regl oldum ona göre hesapladı doktor ama ovülasyon testi ile baktım 14 nisanda pik olmuştu yani geç döllenme oldu bende 28 ya da 29 nisan benim hamilelik tarihim tahminen.
Siz 6. haftanızda karın ultrasonunda bebeği görebildiniz mi yoksa benim gibi uzaktan beyaz nokta kadar mı gördünüz ? Bir sorun yoktur değil mi ?

Yani ultrason cihazı ile alakqlı bir durum mu yoksa daha erken mi bebeğin kalp atışını ve boyutunu görebilmek için? Geçen hafta baika hastanede yolk kesesini net görmüştüm

5+5 te sadece kese vardı içinde yolk bile yoktu
7+1 de gittik bir dahakine cihazı daha iyi olan başka doktora hem bebeği gördük hem kalp atışı duyduk bekleyin bir hafta on gün daha erken şu an herkes altıncı haftada görmüyor bebeği kalp atışını ise sekizinci haftada bile duyan var

5+5 te sadece kese vardı içinde yolk bile yoktu
7+1 de gittik bir dahakine cihazı daha iyi olan başka doktora hem bebeği gördük hem kalp atışı duyduk bekleyin bir hafta on gün daha erken şu an herkes altıncı haftada görmüyor bebeği kalp atışını ise sekizinci haftada bile duyan var
Evet ben de öyle düşünüyorum kesinlikle cihaz da önemli . Brnim doktorum 22sinde çağırdı o zamana kadar görünür inşqllah cihazı da iyi baya. Her gün bir mide bulantım var bir de kasık ağrısı tuttu sabah sabah.

6+3de gittiğimde sadece kese vardı, bebek yoktu. Belli belirsiz bir noktanın bebek olabileceğini söyledi ama emin olamadı. 8 gün sonra falan gittim tekrardan. O zaman hem bebeği hem de kalp atışını duydum. Gebeliğin başından beri de gelişimi normal ilerliyor. Geç döllenme değildi muhtemelen.

6+3de gittiğimde sadece kese vardı, bebek yoktu. Belli belirsiz bir noktanın bebek olabileceğini söyledi ama emin olamadı. 8 gün sonra falan gittim tekrardan. O zaman hem bebeği hem de kalp atışını duydum. Gebeliğin başından beri de gelişimi normal ilerliyor. Geç döllenme değildi muhtemelen.
Bilgi için teşekkür ederim. Doktor da panikletti beni başta kese var başka bir şey görünmüyor dedi o kadar ovülasyon testi yaptığımı adet döngümün uzun olduğunu söyledim hala son adet tarihimi esas aldı korkuttu beni. Geçten geç resimdekini gördüğ bu olabilir 2 hafta sonra gel dedi ama ben 22sinde başka bir doktora görüneceğim sanırım onun cihazı daha iyi birkaç gün önce onda yolk kesesini net görmüştüm.

5haftalikken kese ve yolk saç gözüküyordu.6 haftalıkken bebek gözüktü 3.5 mm di.merak etmeyin endişe etmeyin.bir daha ki randevunuzda görürsünüz ❤️folik asit kullanımına başladınız dimi ?

Eki Görüntüle 3247110

Kızlar bugün doktora gittik belki bebeği görürüz kalp atışı duyarız diye ama doktor bir hafta sonra belli olur dedi biraz korkuttu da açıkçası başta bebek yok dedi sonra bu size attığım kese içindeki beyazlığı gösterdi bu olabilir dedi. Vajinal yoldan bakmak istedi şimdilik kalsın dedik 10 gün sonra gelin dedi. En son 23 martta regl oldum ona göre hesapladı doktor ama ovülasyon testi ile baktım 14 nisanda pik olmuştu yani geç döllenme oldu bende 28 ya da 29 nisan benim hamilelik tarihim tahminen.
Siz 6. haftanızda karın ultrasonunda bebeği görebildiniz mi yoksa benim gibi uzaktan beyaz nokta kadar mı gördünüz ? Bir sorun yoktur değil mi ?
9EFA6952-8333-4DCF-BFAA-9AED963151C3.png

X