Kızlar smear testim ascus geldi bakarmisiniz?😔

sevvalllllll

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2020
209
93
26
Kızlar smear testin ascus geldi önemi belli olmayan atipik hücreler doktor bu smear testini alırken benim bayaga akıntım vardı bende kendi doktoruma özele gittim bugün o kontrol etti dediki enfeksiyon kaynaklı da böyle çıkıyor dedi kontrol etti normal de bugün smear almicakti ama alttan muayene de akıntı görmeyince smear aldı yine de çok endişeliyim başına böyle birşey gelen varmı ? Hpv istedi pahalı diye özel de yaptiramadim sağlık ocağı yapar mı acaba

Enfeksiyon sonucu hatalı çıkartır. enfeksiyon tedaviniz bittikten sonra aile hekimliğinizdeki ebe smear alabilir yada ketemlerde de ücretsiz yaptırabilirsiniz.

23 yaşında olduğunuz yazıyor, 30 yaş altındakilere hpv testi yapılmıyor ketem'de ve sağlık ocağında. belki araştırma veya üniversite hastanelerinde yaparlar, arayarak öğrenebilirsiniz

Kızlar smear testin ascus geldi önemi belli olmayan atipik hücreler doktor bu smear testini alırken benim bayaga akıntım vardı bende kendi doktoruma özele gittim bugün o kontrol etti dediki enfeksiyon kaynaklı da böyle çıkıyor dedi kontrol etti normal de bugün smear almicakti ama alttan muayene de akıntı görmeyince smear aldı yine de çok endişeliyim başına böyle birşey gelen varmı ? Hpv istedi pahalı diye özel de yaptiramadim sağlık ocağı yapar mı acaba
Sonuç ne oldu

X