kizlar siz ne dusunuyorsunuz?

mercan_dilara

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2008
991
2
Kizlar Kayrayi artik uyanik oldugunda oyalamakta zorlaniyorum,Mercana da almis oldugum cok guzel salincagimiz var aslinda.mercan 1 yasina kadar onda oyalanmisti ama Kayranin pek niyeti yok...Esimde su hani yurutecler varya orumcekte deniyor saniyorum,ondan alalim diye tutturdu.Mercanda ozelliklle almamistim hem ev kucuk diye hemde annem siddetle karsi cikiyordu....Nedeni onda cocuk saga sola kontrolsuzce kostugu iicn yurumeyi gec ogreniyor,ayni orda ogrendigi gibi yalpaliyor ve bacaklari ayrik ayrik yuruyor dedi....
Sizler ne dusunuyorsunuz?Aldiniz mi ,alacak miisniz?Etrafinizda kullananlarda boyle bir sey yasayan var mi?

Yürütecin zararlı olduğunu bende duymuştum ama sevmeyen çocuk yok gibi.Bizimkisi dönencesi ile baya oyalanıyor şimdilik,bakalım eğer huysuzlanırsa bende başka alternatifler düşüneceğim.Şu an çevreyi çok merak ettiğinden bir odadan diğerine bile geçince etrafı incelerken oldukça güzel vakit geçiriyor.

canım bende yürüteç düşünmüyorum çünkü doktorlarda tavsiye etmiyo kalça çıkığından dolayı yürüteçteyken bacağı geride kaıp çekmeye zorladığında zarar görebilirmiş. Bende biraz zaman geçsin hoppala almayı düşünüyorum (Ecrin'i kucağıma alıp ayaklarının üstünde tutunca başlıyo zıp zıp zıplamaya anlata bildim heralde ne yaptığını dimi) yani bu işi hoppala daha iyi yapar Ecrin onda oyalanırken bende işlerimi yaparım.
Gündüz uykuları baya bi azaldı Ecrin'in saat 1 den sonra akşama kadar minicik uyuyo hepsini toplasan 45 dak etmez bile bide uyanıkken hep yanında olmamı istiyo muhabbetten çok hoşlanıyoruz hep konuşalım istiyo bide kızım uyanıkken hiç bi iş yapmakta istemiyorum aslında bende tüm vaktimi onunla geçirmek istiyorum

valla mercancığım bende bu konu hakkında bi topik açmayı düşünüyordum sen benden önce davrandın. benim oğluşunda şimdiden ayakları yere çok kuvvetli basıyor sanki yürücek gibi. bende yürüteç düşünüyordum acaba alsammı diye vakti geldimi diye.(galiba niyetimiz biran önce yürütmek)

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=301133&productid=oyunchnorys2d
şöyle bi çeşitinede rasladım çok hoşuma gitti almayı düşünüyordum ama ne yapsam gerçekten bi zararı olurmu ilerde. benim yiğenlerim kullanmıştı bi zararını görmedik şimdilik sapa sağlam çoçuklar hepside okul çağındalar şimdi

Son düzenleme:
valla tuğbacım bende senle aynı fikirdeyim eskiden hep o vardı ben aldım arada koyuyorum ayaklarının üstüne basmayı çok seviyo ben sürekli tutamıyorum büyük oğlumuda 4 aylıkken koydum 11 aylık yürüdü eşimin bi akrabasıda geç yürür diye koymadı çocuk yürüyo ama sadece yürüyo 16 mı 18 aylıkmı ne harektei yok düştüğü yewrden kalkamıyo bilmiyorum valla fazka uzun tutamıyorum ama çok acil işimde koyuyorum abiis rahatlık vermiyo ama bakalım napcaz ...

mahmudda bi kaç ay kullanmıştık 3 ay belki unuttum ama bence daha erken yaaa ne bilim 9-10 aylık olsun ondan sonra koyarım örümceğe sanırm

bende yürüteç düşünmüyom salıncak aldım içine koyuyom azcık oyalanıyo sonra tüm gün kucağımda yada yatakta kuduruyoruz
ya bide benim oğlum ayağını yere tam basmıyo basıncada ço az dururyo dik olarakya hiç şimdiye kadar dik tuttmadım o şekil ondan olabilirmi
annem diyo bunun popsu ağır geç yürüryecek:)

Gizemcim ayni sey bizde de var kayra da kucagima alip bastirdigimda ayaklarini basamiyor..Benim esiminde bir hareketi var cocuklarini daha 4 aylikken ayaklarinin altinadn tutup havaya kladiriyor.Sadece ayaginin altindan dusunun.Oglula da mercanlada resmi var ama kayaraya yapamiyor ..Birde oglunu da mercani da daha 4- 5 aylikken banyo kuvetinin perdesinin demirinde sallandiriyordu.Cocuklar demiri kavrayinca birakiyordu elleri altinda acik dusmesinler diye bekliyordu,ben ne kadar kizsamda ama bunun faydasi hem bacak kaslari hemde kal kaslari acaip kuvvetli ve gelisti.Mercana simdi kapi araligina demir taktirdim yuksekce ona atilip sallaniyor ve kendi yukari asagi uzun sure cekiyor.Boyu belki de o yuzden bayagi bi uzun..
Ama kinumuza donecek olursak hala kararsizim...Su yuruteclerin ici hoppala gibi olanlari var kenarlari yayli cocugun agirligiyla cokup ayagini vurmasiyla zipliyor.Ismine ne deniyor bilmiyorum da ondan kullanan ve memnun olan var mi hic..Ev kucuk olunca bosuna alip daginiklik yapsin istemiyorum

peki ordaki görüş ne bunun için bi dra sorsan gittiğinde ama bence azcık zorluğa dayanalım nolcak zaten bi dk durmuyom gece gündüz alıştım artık:)
elif canım ya arda daha 40 ı çıkmadan hatta 20 günlğkken ayağını sıkı sıksı basıyodu bende korktum daha bi kaç gübne kadar kucağımda ayakta tutmuyodum ama şimdşde tutmaya çalışıyom durmuyo bakalım ne zaman duracak
bide ben kucağımda oturtmuyorum 5. ayı dolamdan destekli oturtmayı düşünmüyom ve ek gıdayada geçmiyom yani ekimin 1i nden sonra siz ne diyonuzzzz

ben yürütece 5 aylıkken binmişim,hiçte birşey olmadı ...şimdi herkes birşeyler söylüyor,erken olmasın omuriliğe baskı olur vs diyorlar..bende anlamadım..
murgizciğim benim kız da ayağını hala tam yere basamıyor..birde ayakta tutarken sol bacağını öne atıyor sağ ayakta hareket yok..anlamadım gitti..bir ayağı hareketli diğer ayak sürünüyor:))..yere yatırdığımda ayağının ikisinide oynatıyor ama anlamadım..biraz daha zamana ihtiyacı var sanırım..

Bizim ufaklıkta öyle dönmeye başladı solundan kuvvet alarak, önce sol elini uzatıo iki dedemizde solak torunlarda solak olur sorun deil.

kafam karışıyo bu yürüteç meselesine bende şimdi çok kararsız kaldım gerçi bizim ufaklar için daha erken değilmi yürüteç?

Canacim tam zamani aslinda...Buradakiler ici sirti falan destekli,ama turkiyedekileri bilmiyorum...Ama arkadaslar bebisler yurusun diye aman acele etmeyin suan en guzel animiz.Yurumeye basladilar mi tehlike basliyor.

O zaman koştur peşinden nereye gitti neyi devirdi neyi kırdı amannınnn ben çok yaramazmışım elime ne geçerse camdan aşağı atarmışım bi gün annemin cüzdanını atmışım allahtan komşu görmüş ortadan kaybolurmuşum etrafta bi sessizlik canan yok bi muzurluk peşinde annemin odasının çekmecelerini indirmişim örtüleri çekmişim daha bunun gibi niceee örnekler var ben anneme bunları yaptım sanırım acısını çekicem Ecrin çok hareketli bi bebek yandım ben yok ben kesin karar verdim almıcam yürüteçç

bilmiyorum ben aldım bile yürüteci yukarda verdiğim linktekini. bekliyorum gelicek. şimdi hemen koymam ama koysam bile azar azar koyarım heralde çok beğendim dayanamadım:))) valla ben yaramaz değildim ondan benden acı çıkartık hali yok heralde varsın yürüsün:))))))

Ayperincim cocuklar once sol uzuvlarini kullanmaya baliyor sanirim..Mercanda yururken hep solbacagini ceke ceke yurudu,sol elini kullandi hep,topa solla vururdu ama simdi sag elini daha fazla kullaniyor...Daha cok zamanlari var

buğrada başlarda hep sola yelteniyordu ama ben devamlı sağ tarafını kullanıyorum. herşeye sağından başlıyorum mesela giysi giydirirken sağdan giydiriyoru, eline bişey vericeksem sağından veriyorum. yapa yapa şimdiden bakıyorumki artık oda sağını kullanıyor. solaklık hem zor hemde dini açıdanda sakıncalı biliyorum. tahret edildiği için soldan yemek yemek solla işleri yapmak iyi değilmiş. hatta yemek yemenin solla haram olduğunu bile duymuştum. heryere camiye filan sağla girileceğinini ve sadece wc girerken solla girileceğini biliyorum. yani solak olan için bişey diyemem artık ama daha küçükler onları düzeltmek bizim elimizde oyüzden boşvermeyin rahatlıkları için sağlarını çalıştırın bence. tedbirimizi alalım da biz gerisi Allah kerim:)))

Kizlar bu topigi acali uzun zamn olmustu.Kayarnin gelisimini incelerken girdigim bu sitede( www.cocukgelisim.com/bebekgelisim.) Ilginc seylere rastladim belki goz atmak istersiniz dedim.6 aylik bebekjleri anlatirken yurutecin cocugun yurumesine yardim olmadigi tam tersine yurumeyi geciktirdigi,cunku yurumek icin gerekli olan kalca kaslarinin gelismesini geciktirdigi yaziyor....
Bu topigi sanirim biraz erken actim su siralar bunu konusuyor olmamiz lazimdi.Belki aranizad orumcek almayi dusunen veya alamk uzere olan arkadaslar vardi,goz atmak ve fikir sahibi olmak istersiniz diye dusundum.Ben alamktan vazgectim sanirim

Bebekler yürüteçle yürümeye çalışırken kalçalarını kullanamıyorlarmış.Bu yüzden bizde almadık.Aslında kızımız yürümek için can atıyor.Ayaklarını tam basıyor ve çok hareketli.Emeklemeden yürüyecek galiba.:)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…