Kızlar sigorta mı doğum paketi mi?? yardımm

kardelenn3434

Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2024
249
621
28
Kızlar merhaba, 2 aydır çocuk düşünüyoruz. Eğer olursa ilk gebeliğim olacak haliyle hiçbir şey bilmiyorum. Benim ilk düşündüğüm konu gebelikten sonraki süreçte hastane, doktor vs. Biliyorsunuz özel doğum sigortaları genellikle hamile kalmadan önce yapılıyor ve hiç de ucuz değiller. (Tamamlayıcı yapamıyorum) Ha deyince de hamile kalınmıyor, belki 6 ay, bir sene sürecek belki daha uzun. O nedenle henüz gebelik olmadan, bu anlamda akibetimi görmeden sigortaya yüksek paralar ödemek mantıklı gelmiyor ama hala kararsızım. Zaten bekleme süresini de inanılmaz uzun tutuyorlar mesela allianz, sigortanın yapıldığı tarihten 12 ay sonra geçerli olacağını söylüyor. Ben de araştırırken bazı özel hastanelerin doğum paketi sattığını gördüm. Şu an bildiğim kadarıyla liv hospital ve medical parkta var bu paketler. Siz daha önce bu hastaneleri ve doğum paketini deneyimlediniz mi? Sigorta mı yaptırsam yoksa gebelikten sonra bu şekilde paket mi alsam? Doğum paketi fiyatları nedir? Özellikle liv hospitalın fiyat bilgisine ulaşamıyorum. Bilgisi olan paylaşabilirse çok sevinirim🙏

Sigortayı hamilelikten sonra yaptırdığıma o kadar pişmanım ki…

Hiç faydalanmıyorum, eşim faydalanıyor…
Her kontrole her tahlile verdiğim parayla iki kere doğum yapardım…
Ben olsam sigorta yaparım.

Sigortayı hamilelikten sonra yaptırdığıma o kadar pişmanım ki…

Hiç faydalanmıyorum, eşim faydalanıyor…
Her kontrole her tahlile verdiğim parayla iki kere doğum yapardım…
Ben olsam sigorta yaparım.
Doğum hariç her alanı kapsayan bir sigortam var zaten. Sadece doğum teminatı eklemem gerekiyo ama hem bekleme süresi çok hem de standart poliçeye göre aşırı pahalı. O yüzden kararsız kaldım

Ben özel bir hastanede doğum yapmıştım allianz sigortamız vardı doğum paketi almadım doktorum hastanenin doktoru değildi özel dışardan gelen doktordu..özel hastanelerle anlaşması vardı sadece.birkaç arkadaşım devlette doğum yaptılar hiç memnun kalmadılar bilemem ben çok memnun kaldım

Doğum sigorta ile aynı yıl olacaksa mantıklı ama diğer yıla sarkınca saçma oluyor tekrar sigorta yenileyince hastane paketinden daha da pahalıya geliyor

Neredeyse her hastanede var doğum paketi bu arada, o kadar az değil. Ben bi doktordan doğum paketi aldım, doğum dahil değil onun için hastaneye ayrı ücret ödicem. İçeriği bu, sağlık sigortası olan arkadaşlar da karşılaştırır belki

IMG_20240510_104233.jpg

Ben özel bir hastanede doğum yapmıştım allianz sigortamız vardı doğum paketi almadım doktorum hastanenin doktoru değildi özel dışardan gelen doktordu..özel hastanelerle anlaşması vardı sadece.birkaç arkadaşım devlette doğum yaptılar hiç memnun kalmadılar bilemem ben çok memnun kaldım
Canım doktoru hastaneye getirme olarak ne kadar ödediniz

Orangegreysky Orangegreysky doğum paketi, doğum sigortası yaptırmaktan farklı mı yani hastanede ekstradan doğum paketi yaptırabiliyor muyuz bunu bilmiyordum
Sigortadan farklı ya sanırım yanlış bilgilendirmiyim ama doğum sigortası tss'ye ek olarak yapılan bi şey, yani tss'niz yoksa doğum sigortası yapılıyor mu bilmiyorum. Doğum paketi ayrı evet hastanelerin direkt doğum paketleri de oluyor, 16. Haftadan önce - 16. Haftadan sonra gibi ayrılıyor

Sigortadan farklı ya sanırım yanlış bilgilendirmiyim ama doğum sigortası tss'ye ek olarak yapılan bi şey, yani tss'niz yoksa doğum sigortası yapılıyor mu bilmiyorum. Doğum paketi ayrı evet hastanelerin direkt doğum paketleri de oluyor, 16. Haftadan önce - 16. Haftadan sonra gibi ayrılıyor
Tss’nı kastettim aslında orada, hastanelerin doğum paketi varsa tss’na gerek yok o halde. Bende sonraki sene yeniletme olunca aynı hesaba geliyor diye yaptırmamıştım. Hamile kalıp kalmıycağım belli değil sonuçta diye. O zaman hastanenin doğum paketini alsam en azından doğuma kadar olan tahliller vs kapsar bu daha mantıklı geldi şuan.

Tss’nı kastettim aslında orada, hastanelerin doğum paketi varsa tss’na gerek yok o halde. Bende sonraki sene yeniletme olunca aynı hesaba geliyor diye yaptırmamıştım. Hamile kalıp kalmıycağım belli değil sonuçta diye. O zaman hastanenin doğum paketini alsam en azından doğuma kadar olan tahliller vs kapsar bu daha mantıklı geldi şuan.
Paketlerin hepsinde benimkiler var galiba, bana kârlı gelmişti açıkçası. Bi kan idrar zaten olmuş 3 bin, muayene olmuş 2 bin, her muayene her tahlili hesaplayınca parasını çıkarıyor bence

Paketlerin hepsinde benimkiler var galiba, bana kârlı gelmişti açıkçası. Bi kan idrar zaten olmuş 3 bin, muayene olmuş 2 bin, her muayene her tahlili hesaplayınca parasını çıkarıyor bence
Neyse iyi oldu bu bilgi en azındanshamile kalırsam hastanede böyle bir d. paketi varmı diye sorgularım? Yoksa ben tss’da yaptırmadığımdan ödeycektim hepsini

Neyse iyi oldu bu bilgi en azındanshamile kalırsam hastanede böyle bir d. paketi varmı diye sorgularım? Yoksa ben tss’da yaptırmadığımdan ödeycektim hepsini
Evet evet bi sorarsınız, benim gittiğim her hastanede vardı doğum paketi, hastane paketlerinde doğum da dahil oluyor bu arada en son (Ankara için konuşuyorum) 40-70 bin arası fiyatlar konuşulmuştu

Arkadaşımın özel sigortası var, hangi sigorta bilmiyorum. Bulunduğum şehirde tek bir özel hastane var doğum yapılabilen, medikalpark. Muayeneye ben 1000₺ öderken o 300₺ falan ödüyor. Kan tahlillerinin hepsini karşılamıyormuş, çoğu şeyi sağlık ocağında yaptırıyor. Sağlık ocağında bakılmayanları hastanede paralı baktırıyor (veya devlet hastanesine gidebilir), doğuma para ödemeyecek. Ben her tahlili sağlık ocağı veya tıp fakültesinde yaptırıyorum. Fiyatlardan az çok haberim var eğer yaptırır mıydın özellikle doğum için derseniz, yaptırmazdım. Sigorta ücreti ve şuan benim ödediğim/doğumda ödeyeceğim rakam neredeyse aynıya denk geliyor. O zaman hamile kalabilir miydim sigortaya uygun şekilde ve zaten bu durum 9 aya özel bir durum. O yüzden gitmeyi düşündüğünüz hastaneye göre sigorta mantıklı veya mantıksız olabilir. Pakette aynı şekilde, bazen gereksiz şişiriyorlar.

Evet evet bi sorarsınız, benim gittiğim her hastanede vardı doğum paketi, hastane paketlerinde doğum da dahil oluyor bu arada en son (Ankara için konuşuyorum) 40-70 bin arası fiyatlar konuşulmuştu
Aa doğumuda mı kapsıyo ben kapsamıyor sadece tahlilleri kapsıyor sandım e o zaman süpermiş sigortayla uğraşıp o riski almaktansa..

Aa doğumuda mı kapsıyo ben kapsamıyor sadece tahlilleri kapsıyor sandım e o zaman süpermiş sigortayla uğraşıp o riski almaktansa..
Benim doktorumun özel muayenehanesi var bi hastaneye bağlı değil, ondan dahil değil doğum. Yoksa doğum da dahil oluyor evet. Ben 23 bin verdim pakete mayısta yaptırdım galiba, o zamanın parasıyla doğum da 9 bindi hastanede. Şimdi kaç olmuştur bilmem 😅

X