Nikah Kızlar selam

herhangibiri61

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2024
1
0
21
İlk kez böyle bir yere derdimi yazıyorum. Hızlıca yazıp bitirmek istiyorum lütfen gören beni aydınlatsın. Nişanlımla 8 aydır nişanlıyız, 2 ay sonra nikahımız vardı. Annesi özellikle bir şey alınacağı zaman çok pahalı, biraz bekle sonra alalım tarzı konuşuyor. Nişanlım ekonomik anlamda çok iyi değil, belediyede çalışıyor şuan ama yeni başladığı için biraz maddi konuda sıkıntılı. Ailesinin durumu iyi denebilecek düzeyde. Nişanda kıyafet alırken beğendiğim kıyafete fiyatı çok dediği için daha makulünü aldım. Gelinlikte de olay çıkardı ki sana yaptığım altını bozar da veririm dedi. O zaman çok kavga etmiştik. Ben de ona gelirsin nikaha oğlunu görür çıkar gidersin demiştim. Neyse gelinlik falan alınmış. 5 gün önce evi tuttuk hiçbir yardımları olmadı. Benim ailem de artık nereye kadar böyle devam edecek diye sordu. Bu şekilde yapamazsın dediler. Biz seni pazardan almadık falan dediler. Allah razı olsun hep yanımda oldular. Nişanlım tüm bu olanları görüyor ama ailesine bir şey demiyor. En son darlandım ( kına elbisesi için gönderdiği parayı geri aldı) ve nişanı 3 gün önce attım. Dayanamadım ve bugün aradım. ( dini nikahımız var yarın akşam o bozulacak) güzel düşün dedi kafam karıştı. Ailesinden bir halt olmaz ama sizce nişanlımı tekrar hayatıma almalı mıyım?

kına elbisesinin parasını neden onlar verdi?
benim için evlilik için en önemli sey maddi sebeplerle kavga etmek. eğer maddi sebeplerle tartışma çıkarıyorsam-çıkarılıyorsa o evlilikten bir cacık olmaz. benim esimin ailesi de 5 krs vermedi ikimiz gücümüz neye yetiyorsa onu yaptık. kimse kimseye kıyafet/bohça almadı kv çok ısrar ettiği halde. saçma sapan seyler bunlar. evliliği gelinlik, altınlar yürütmüyor. iki kafa yürütüyor. böyle tartışmaların çıkması da o evlilik yürümeyecek demek. ayrıca evlenen sizsiniz, aileler yardımcı olmak zorunda değil kanaatindeyim ben. madem durumunuz evlenmeye uygun değil, maddi olarak hazır olduğunuzda evlenin.

Çok haklı bi yorum

Bence ailelerin yardım ettiği zamanlar eskide kaldı. Şuan zaten yaşam oldukça zor herkes kendi masraflarını kendisi karşılıyor beklentiye girmekle hata yapmışsınız. Bence nişanlınız ile bir sorununuz yoksa devam edin onu da yıpratmayın ayrıca ailenizin tutumu da hoş değil sizi gaza getirmişler. Pazardan mi aldık vs diyerek ayrıca niye böyle devam etmesin ki ailesi size bakmakla yükümlü değil. Günümüzde şunu erkek tarafı yapacak şunu kız tarafı yapacak olayı bile gün geçtikçe bitiyor herkes her şeyi beraber yapıyor. Bence biraz düşünce yapınızı değiştirmeniz lazım

Barısma
Ay zaten maddi durumuda ıyı degılmıs
Evlenip sefil mı olcan

Bi insan rahat edemeyeceği yere gelin gitmesin

2024 yılındayız, aileler elbette ufak tefek yardım edebilirler evlilik sürecinde ama iki aklı başında olan birey olarak evleniyorsanız bu sorumluluk size ait. Elbisedir, gelinliktir bu tarz şeyleri nişanlınız ile birlikte bütçenize göre kararlaştırıp almalısınız başkalarının bütçesini kendi evlilik sürecinizde bir güvence olarak asla görmemelisiniz. Sonuç itibariyle siz nasıl kendinize bir aile kuruyorsanız nişanlınınızın ailesi de tek başına bir aile ve herkesin kendine göre sorunu, maddi sıkıntısı bulunmakta o yüzden evlilik gibi bir işe kalkıştıysanız bu sizin sorumluluğunuz, ailelerin değil yani kısaca kimse size para vermek veya altın almak zorunda değil, modern bir dünyada yaşıyoruz artık hepimiz çalışıyoruz.

Evlenmek için ikinizinde parası yoksa evlenmeyin lütfen. Ailelerden sürekli para almak çok eskilerde kaldı. İnsanların durumu var diye size yardım etmek zorunda değil nişanlınla sen evleniyorsun. Ayrıca kına kıyafetinide kız alır erkek değil. Keza nişanlığıda. Herşeyi erkek tarafına kitleme derdindesiniz durumları iyi diye anladığım kadarıyla.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…