Saç Bakım Ürünleri Kızlar saçlarım kazık gibi oldu yardım:(

AylakMadam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2010
240
0
Dün zaten bakır kızıl yani tarçın bakır olan saçalrımı salak gibi forumda okudgum bişeyi yapmak geldi aklıma gece gece kaşındım resmen:KK43:
dün biraz tarçın bakırla garnierin extra açık sarısını karıştırp boyadım aman allahım boyar boyamaz çok igrenç bi koku olup saçalrım birbirine girmeye başladı bende hemen yıkıkadım tabi ama saçlarımın rengi mat kuru cansız ve en önemli sorunda semsert olmasıydı allahtan yanmadı ama saçalrım kazık gibi oldu sinirden bi türlü yatamadım pskolojim bozuldu resmen:KK43:
sanırım iki farklı boyanın karışımı saçlarıma zarar verdi çok açık bi bakır saarısı oldu hiç semedim

şimdi kızlar mutlaka benım gıbı bı duurumda olan vardır lütfen yardım nasıl kurtulucam bu semsert mat saçlardan:KK43:

Son düzenleme:
Dün zaten bakır kızıl yani tarçın bakır olan saçalrımı salak gibi forumda okudgum bişeyi yapmak geldi aklıma gece gece kaşındım resmen:KK43:
dün biraz tarçın bakırla garnierin extra açık sarısını karıştırp boyadım aman allahım boyar boyamaz çok igrenç bi koku olup saçalrım birbirine girmeye başladı bende hemen yıkıkadım tabi ama saçlarımın rengi mat kuru cansız ve en önemli sorunda semsert olmasıydı allahtan yanmadı ama saçalrım kazık gibi oldu sinirden bi türlü yatamadım pskolojim bozuldu resmen:KK43:
sanırım iki farklı boyanın karışımı saçlarıma zarar verdi çok açık bi bakır saarısı oldu hiç semedim

şimdi kızlar mutlaka benım gıbı bı duurumda olan vardır lütfen yardım nasıl kurtulucam bu semsert mat saçlardan:KK43:

iki farklı marka boya karıştırdın sanırım. asla 2 farklı marka boya karıştırılmaz içerikleri başkadır çünkü. artık bol bol bakım maskesi yaptırıp kestircen saçlarını. geçmiş olsun

saol cnm ama kestirmekte istemyorum ilk defa bu kadar uzattım saçalrımı çok kötü olmadı saçlarım sadece çok sert ve mat neden böyle oldu anlamadım daha önce altın sarısı karıştırmıştım kolestonun böle olmamıştı:S

suan içina cil bir bakım lazım ama ne yapmalıyım yumuşaması için:KK43:

bide bakır boyada en güzel tarçın bakırmı yoksa daha canlı bakır varmı?

bence bakır tonlarından vazgeç tatlım. doguştan kızıl değilsen o renler zaten tutmaz sana. bir şekilde saçın yıpranır.
saçının sertleşmesi konusuna gelince. daha önce kerastase in saç bakımını kullanmıştım. gerçekten iyi geliyor ama pahalı. ondan sonra da günlük kullandıgım pantene banyo sonrası durulanmıyan kremime geçtim. saçlarım 58 cm doğal küllü koyu kumral a yakın bir rengi var ve düz. ben saçımı su arkası kısa önü uzun modellerden kestirmiştim 2 yıl öncesine kadar. saçım 1 yılda eski haline döndü. saçının gerçekten uzamasını istiyorsan bırak bakımlı olsun. saçının uzamayacagını eğilde sürekli bakımlı oldugunu düşün beslenmene dikkat et zaten uzar sçın kendiliğinden. ben düzenli olarak yıkıyordum saçımı sonrada o pantene in kremini taraga sıkıp uçlarına sürüyordum iyice tarıyordum saçımı daa sonra havluu saçıma sarıp 5 dk bekledikten sonra hafif havluyla kurutp fön makinasıyla kurutuyordum. saçının ilk kullanımda bile çok yumusadıgını görüceksin ama sana tavsiyem saçını 2 ayda uclarından düzenli kestir. saçın canlanmaya ihtiyacı var heleki boya kullanıyosan. saçında saç kırılması imkanını yaratma ve kremi düzenli kullan en azından 1 ay. çokfaydasını görüceksin =)

saol canım aslında bakır bana gidiyor diger renklerden çok çok fazla çünkü beyaz ten ve yeşil gözlüyüm gözlerime en giden renk diyebilirim sana çevremdekilerde öyle söylüyorlar ama dedigin gibi gerçektende yıpratıcı bişey bu...
benim saçlarım kabarık dalgalı mat ve kuru hangi pantene rengini öneririsin?
önerilerin için çok saol cnm acaba çikolata kahvemi yapsam saçımı valla bilseydim en baştan saçımı hiç ama hiç boyamazdım:2:

zeytinyağı sür saçlarına tatlım yumusacık yapıyo saçı bi de yıpranmıs saçı en cok onaran avonun boyalı saclar için onarıcı maskesi var mutlaka denemelisin ben cok memnun kaldım ondan yanan saçlarımı bile onardı ayrıca sık sık zeytin yagı sürüyorum ben gerçekten ii geliyor...

canim zeytinyagi cok iyi geliyor gercekten ve badem yagi sana hemen kendi kullandigim tarifi yazayim ben yapiyorum bu karisimi haftada bir kere sacima ve her yikamadan sonrada saclarimin ucuna badem yagi sürüyorum ama durulamiyorum banyodan ciktiktan sonra havluyla sacimin islakligini aliyorum sonra uclarina badem yagi sürüp tarayip havluya sariyorum saclarimi inan yumusasik oluyor birde her banyoda elma sirkesi döküyorum saclarima hemen yazayim sana:

zeytinyagi maskem:

2 yumurta,5 cay kasigi zeytinyagi,bir tatli kasigi bal bir saat bekletiyorum yikiyorum.

elma sirkeli suyuda en son sacima döküyorum durulama suyu yani ama elmasirkeli sudan sonra sacimi durulamiyorum islakken kokuyor sac ama kurutunca koku kalmiyor merak etme onuda yazayim sana hemen.

bir cay bardagi sirke , bir litre soguk su...

benim isime yariyor umarim seninde isine yarar,birde ben gliss sampuani kullaniyorum 19 yaziyor üstünde onarici sampuan ve sac kremini insallah faydasi olur o kadar islem yapmama ragmen saclarima yumusasik saclarim nazar degmesin :KK1::nazar:umarim yardimci olmusumdur .

saol canım aslında bakır bana gidiyor diger renklerden çok çok fazla çünkü beyaz ten ve yeşil gözlüyüm gözlerime en giden renk diyebilirim sana çevremdekilerde öyle söylüyorlar ama dedigin gibi gerçektende yıpratıcı bişey bu...
benim saçlarım kabarık dalgalı mat ve kuru hangi pantene rengini öneririsin?
önerilerin için çok saol cnm acaba çikolata kahvemi yapsam saçımı valla bilseydim en baştan saçımı hiç ama hiç boyamazdım:2:

canımm sakın zeytinyagı deneme saç çok kötü kokuyor sonra.. kabark ve dalgalı saçlar için olanını alabilirsin. çikolata kahveden ziyade düşünürsen siyah saç sana süper gider aslında. yada bal rengi =) tavsiyem.

X