kızlar rahim filmim bir bakar mısınız?????

3MELEKANNESI

ikinci çiçeğimiz yolda. .sağlıkla gel inşallah♥
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2008
6.511
59
doktor sağolsun pek konuşkan değildi.asık suratlı birşeydi.ama inanın bir gıdım acı çekmedim film çekilirken.hatta bitti mi ki diye sordum başta korkmuştum buradan okuduklarımdan.işte neyse asık suratlı doktor raporu gönderdi bana bişi demedi ben de yanına gittim.sonuç ne doktor bey dedim.normal normal dedi.korkumdan açıklama isteyemedim.gerçi sonuç belli yazılanda ama orda yazan bişi var o ne demek anlamadım bir okur musunuz.

elde olunan tetkikte;uterus normal büyüklükte,normal şekildedir.tüpler uç kesimlerde minimal hidrosalpenks görünümü mevcut olup(işte burayı anlamadım bu ne demek),bilateral açıktır.İntra abdominal ilaç dağılımı bilateral normaldir.bu arada bilateral heriki taraflı demek.

Son düzenleme:
cnm tüplerin uç kısımlarımı kapalı acaba? ne demek bende anlamadım. sen bence fuat beye mutlaka göster sonucu. hani söylemiştim ya sana burdan bi arkadaşım fuat beyi övdi diye hatta ben de bi gideyim diye düşünmüştüm. işte o arkadaş rahim filmi çektirmişti daha önceki doktoruna. o da tüplerin açık demiş ama salak anlamamış olmalıki fuat beye gittiğinde "ya hocanım bu senin filmi çeken doktor tüplerinin ucunun kapalı olduğunu söylemedimi sana demiş" kadın 6-7 ay bekledi gebe kalmayı boşu boşuna. neyse fuat bey laparoskopiyle tüplerini açtı ve ondan sonra hamiş kaldı. yani inşallah böle bi durumun yoktur ama varsada üzülme laparoskopiyle açılıyo cnm

canım bak internetten şöle bişi buldum:

Hidrosalpenks nedir?

Hidropenks, tüplerin tıkanıklığı sonucu olşan, tüpün içi sıvı dolu şişkin olan kısımlarına verilen isimdir. Hidropenks genellikle rahim filmi ile ve bazen de ultrason muayenesi sırasında tespit edilmektedir. Hidropenks varlığında tüp bebek tedavilerine geçilmesi birtakım riskler taşımaktadır. Tüpün içi sıvı dolu şiş kısımlarının içindeki sıvı, geri kaçış ile rahim içine geçerek tüp bebek tedavisi sonunda rahime transfer edilen embriyoların tutunmalarını zorlaştırabilmektedir. Bu sepeple özellikle büyük çaptaki ve ultrason ile de gözlenebilen Hidropenkslerin tedavi öncesi çıkarılması önerilmektedir. Ultrason ile görülmeyen fakat rahim filmi ile Hidropenks olduğu ortaya konan hastalarda ise, önce laparoskopi yapılarak bu yapılar hakkında kesin fikir edilinebilir veya direkt tedaviye geçilebilir. Bu yapıların çıkarılması açık ameliyat yerine genellikle laparoskopi denilen ameliyat ile yaklaşım daha çok tercih edilmektedir. Laparoskopide göbekten bir fiberoptik bir cihazla aneztezi altında karın içine girilerek özel aletlerle bu yapılar çıkarılabilmektedir. Karın içinde çok yapışıklık olan hastalarda ise bu yapıların rahim ile olan ilişkisi laparoskopi sırasında kesilebilmektedir.

evet canım aynı yazıyı ben de okudum yarın randevu aldım zaten fuat beyden.inşallah hayal kırıklığına uğramam

senacım herşeyin çaresi var artık. tıp çok ilerledi bende son zamanlarda bu fikir vardı inan bi rahatlık vardı üzerimde etrafımda çok bebeği olmayanlar var ama hepsi birer birer hamiş kalıyo yumurtan varsa eşinde 1 tane bile sperm olsa bebiş olur cnm. hem senin doktorunda iyi bi doktor telaş yapma rahat ol cnm

kızlar günaydın .doktorun adını soyadını ve hangi hastnde oldnu yazarmısınz .fuat bey .cevabınızı bekliyorum.bu arada fuat bey e laparoskopi yaptıran ve ardından hamile kalan arkadaş ne kadar süre sonra hamiş kalmış.bunuda yazarsanız( hangi arkadaştı adını hatırlıyamadım.) teşekkürler ....

kızlar günaydın .doktorun adını soyadını ve hangi hastnde oldnu yazarmısınz .fuat bey .cevabınızı bekliyorum.bu arada fuat bey e laparoskopi yaptıran ve ardından hamile kalan arkadaş ne kadar süre sonra hamiş kalmış.bunuda yazarsanız( hangi arkadaştı adını hatırlıyamadım.) teşekkürler ....

ali fuat şengör (bucak devlet hastanesi/burdur)

HİDROSALPENKS NEDİR?

Hidrosalpenks fallop tüpü içerisinde sıvı birikmesidir. Tüp içinde akışkanlığı ve ıslaklığı sağlayan sıvı çoğunlukla tüpün açık ucundan karın boşluğuna dökülür. Eğer uç kısımda bir tıkanıklık oluşursa sıvı akışı engellenir ve tüp içerisinde biriken sıvı hidrosalpenks taployu oluşturur.

cnm doktorun adını vermiş sena
fuat beye lap. yaptıran arkadaş benim eskişehirden bi arkadaşım siteden değil cnm. lap.dan sonra 6. ayında hamiş kaldı. senindemi lap. oldun cnm????

slm bende burdurdayım arkadaşım rahim filmi benimde olacak ama korkuyorum, yani konuştuğum insanlar ve duyduklarım inşallah acısız bir şekilde benimde olur, allah hepimizn kucaklarını doldursun inşalah arkadaşlar

Canım benim kafam karıştı şimdi ya...
Bende geçen ay hsg çektirdim,bu tarz yazılar olan bi kağıt verilmedi bana...
Filmden hemen sonra dktorum baktı sonuçlara herşey normal bi sorun yok dedi...

slm bende burdurdayım arkadaşım rahim filmi benimde olacak ama korkuyorum, yani konuştuğum insanlar ve duyduklarım inşallah acısız bir şekilde benimde olur, allah hepimizn kucaklarını doldursun inşalah arkadaşlar

hiç korkma canım kendini kasma sadece sinek ısırsa daha çok acıtırdı inan.benim öyle oldu yani.bir de yarım saat öncesinden ağrı kesici içtim ben.geçmiş olsun gülüm

bana da bişi varmediler cnm. sena ya sordum bakalım neymiş o yazılar

canım bana 3 tane film bir de yazılı rapor verdiler.bilmiyorum belki de bu hastane daha 1 yıl olmuş açılalı belki farklılık yaratmak için yapıyolar.bu yazılanlar da o raporda yazıyor

bana da 3 tane film verdiler biri ilk çekilen rahm filmi, biri 2. çekilen rahm filmi diğeri de karından çekilen film. başka da bişi yok sadece doktorun sözleri var sözlü:)
senindemi 3 tane filmin var 2 keremi çekti cnm senide

bana da 3 tane film verdiler biri ilk çekilen rahm filmi, biri 2. çekilen rahm filmi diğeri de karından çekilen film. başka da bişi yok sadece doktorun sözleri var sözlü:)
senindemi 3 tane filmin var 2 keremi çekti cnm senide
yani ben ilk defa dün çektirdim işte bir seferde 3 tane film verdiler bir de raporu.daha önce hiç yaptırmadım yani.

X