kızlar oruc tutuyormusunuz

nilaylay

Guru
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2008
68
9
44
bn bes gundur nıyetlıym cok sukur fazla zorlanmıyrm ama korkuyrmda bısey olmaz ınsallah doktorada sormadım bı cok kısıde bı sorun olmayacagını soyledı ama fıkırlerınızı beklıyrm hoscakalın

şu an ilk 3 aylık dönemde olmalısınız bu dönem bebeğinizin organlarının oluştuğu dönem sorduğunuz bilir kişiler bunu da biliyor mu acaba ayrıca hamile ve emziklilerin oruçlarını kaza edebileceklerini de

bence de bebeğin sağlığıyla oynanamak gerekiyo, herne olursa olsun, siz de güçsüz kalabilirsiniz, geçen gün tv de hamileler tutmadığı oruçlarda kaza orucu tutabilirmiş. Allah sizin niyetinizi bildikten sonra insanlığınıza güvendikten sonra bebeği de düşünmek zorundasınız bence.

için rahat olsun. dinler zorluk çektirmek için olmaz sanırım:)

Hamilelikte oruc tutmak zorunlu degil diye biliyorum ..
Önemli olan bebegin sagligi ..
Yeterli beslenemezsen bebeginin sagligi tehlikeye girebilir .
Hele ki bu uzun günlerde . Vücudun su ihtiyaci hamilelikte 2 kat artiyor .
Bence orucunu daha sonra kaza yapmak üzere ertele derim .
Yine de sen bilirsin ..
Allah yadimcin olsun .. :1hug:

13. haftadayız kaza orucu tutabılecegımı elbette bılıyrm ama asırı bı aclık hıssetmedıgım ıcın oruc tutuyrm ınsallah bı sorun olmaz ve bebegımle beraber guzel bı ramazan gecırırız...beraber ılk ramazanımız bu onunda ılk orucu....canım kuzum benım

açlık hissetmemekle iş bitmiyor ama bebeğin amniyon sıvısının 3-4 saatte bir içtiğimiz sularla yenilendiğini biliyormusunuz mesela bence yaptığınız riskli ileride allah korusun bir sorun olursa pişmanlık çekmek istemezsiniz değil mi doğumdan sonra bütün zamanlar sizin istediğiniz gibi kaza edersiniz

ya ben doktoruma sordum ve fazla acıkmassan basın dönmezse sorun olmaz dedi ve ben 4 ayınmı bitirmiş bulunnmaktayım.bıakın tutabilenler tutsun.hem kac kişi hamileliginde tutmadıgı orucları ödemiş cok merak ediyorum dogrusu

elbette bırakıyoruz ,arkadaşımız endişelerini belirtmiş ben ve sanırım diğer arkadaşlar da düşüncelerini yazıyorlar tutup tutmamak yine ona kalmış bebek de onun bebeği sonuçta

bizim bırakıp bırakmamak gibi bir durumumuz olamaz buraya niye konu açmış merak ettiği için biz de bildklerimizi paylaşıyoruz karar yine kendisinin sonuçta ben karışamam ki kazasını da eden eder etmeyen etmez bize ne bana tutmuyo ki orucu kendsi için tutuyor

bn bes gundur nıyetlıym cok sukur fazla zorlanmıyrm ama korkuyrmda bısey olmaz ınsallah doktorada sormadım bı cok kısıde bı sorun olmayacagını soyledı ama fıkırlerınızı beklıyrm hoscakalın

cnm bende tutuyorum tvde izledim iftar ile sahur arası dengeli beslenildiği takdirde bol su tüketilirse ve anne zorlanmıyorsa oruç tutulabilirmiş zaten zorlanırsak bozabiliriz bizim için bir sakınca yok ben oruç tutmaya başladığımdan beri metabolizmamın güçlendiğini hissettim yatmadan önce muhakkak süt içiyorum iftar ile sahur arası 2 lt su içiyorum iftarda muhakkak sebze tüketiyorum sahur da da muhakkak çorba ile başlangıç yapıyorum bu nedenle herşey yolunda sen de kafana takma ama yinede doktorunla görüşmeni tavsiye ederim

Benim doktorum oruç kesinlikle dedi suan bebegim 12 haftalik yasakladi elbet vardir bi bildiği bence riske atma derim sonucta senden kaynaklanmiyo icinde rahat olsun yani sonradan pisman olma

Arkadaşlar 12 saatten fazla bir süre açlık çekiyorsunuz ve hamilesiniz. Hiç şüpheniz olmasın ki bebeğinizi aç bırakıyorsunuz ve organ oluşumu sırasında gerekli maddelerden yoksun bırakıyorsunuz. Kazanacağınız hiçbir sevap bebeğinizden önde değildir. Bebeğimin ilk orucu diye bir laf etmişsiniz ki iki kez okumak zorunda kaldım. Ben de bir anneyim ve sadece o minik yavruların hatrına bunları yazıyorum lütfen biraz mantıklı hareket edin. Yoksa kimsenmin orucu sevabı beni ilgilendirmez. Maalesef iletişim kuramıyorlar ki size dertlerini anlatabilsinler.

bende 14 haftalık hamileyim oruç tutmuyorum dinimiz bize tutmama hakkını vermiş sonradan kaza yapabilirz.bu dönemde kendimize iyi bakmak gibi bi sorumluluğumuz var bi can tasıyoruz çünkü.bende acıkmıyorum ama çok susuyorum.

arkadaşlar ramazan ayındayız ve hepimiz elhamdurullah müslümanız bunun bilincindeyiz ve hepimiz oruç tutmak isteriz zaten senede bir kere yapmış olduğumuz 1 aylık bi görev amaaaaaaaaa söz konusu bebek oldumu işler değişir en başta bebişlerimizin sağlığı açlığı tokluğu şu an herşeyi bizim elimizde bi oturup düşünmek lazım bennn çok uzun saatler aç kalırsam bebek içimde ne durumda olur bunu bence doktora bile sormyaa gerek yok kendi aklımız bizi bu konuda yönetebilir ben 14+3 haftalık gebeyim ve oruç tutmuyorum buna en başta bebek için yapmıorum hem sonra kendi vücut direncim için yapmıorum çünkü bebek için benim vücut direncimde önemli yapmayın gözünüzü seviyim bir can var karnımızda onun bize ihtyacı var 1 ay tutmayın eğer çok dini görevinizi yerine getirmek istiyorsanız kii hepimiz istiyoruz artık bebeğimiz mamayla beslenebilicek yemekle beslenebilicek duruma gelir sizde kaza orucunuzu tutarsınız ama şu an asla tutulmamalı benim fikrim bu ayrıca arkadaşım bebeğinin şu an tuttuğu oruç kabul olmaz öle bi cümle var orda bebeğimde ilk orucunu tutuyo die benim bunu aklım almadı açıkçası:1no2:

Bende ilk günler tuttum fakat 10 haftaların içindeydim.Daha sonra tutmamaya başladım.Allah korusun oluşma devresinde olduğu için ben korktum açıkçası ve bu sorumluluğu alamadım.Artık yavaş yavaş kazalarını tutarım.Bende acımıyordum oruçlu iken fakat benim acıkmamam bebeğin de iyi olması demek değil.ben tutmamayı tercih ettim herkezin kendi kararını kendi versin.hayırlı ramazanlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…