Aile Planlaması kızlar nasıl korunuyoruz??

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

doğum kontrolünde hangi yöntemi kullanıyorsunuz?

• takvim yöntemi

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    38

papatyass

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2009
220
4
kızlar nasıl korunuyorsunuz? aile planlamasına katkınız nasıl? bakalım en çok hangi yöntem işe yarıyo? eski kullandığınız yöntemi ve neden değiştirdiğinizi de yazmayı unutmayın.şikayetleriniz neydi?hadi paylaşalım...unuttuğum yöntemler varsa onları da yazın. kaydirigubbakcemile5

En basta hap ile korunuyordum..Fakat bende cok stres,cinsel isteksizlik ve mide bulantisi yapti.

Ayrica bide tiroid hastasiyim dolayisi ile hormonlarimi daha da altüst etmek istemiyorum.

Prezervatif'e gectik mecburen..

ben de hap kullandım 2-3 ay kadar. ama sonra hormonlarımla oynamak istemedim ve geri çekme yöntemine geçtik. tehlikeli ama zaten istiyorduk bebek olursa olur dedim. çoğunda işe yaramaz ama bende işe yaradı ve bi kaza yaşamadık.sonra oğlum oldu. tabi şimdi geri çekmeyi göze alamıyorum veeee son durak prezervatif. yasakkelime

ben de hap kullandım ayy çok kötü hap ama ... mahvetti beni... o ara kanamalar, kahverengi lekeler, şişlik, sinir, baş ağrısı vs... bütün yanetkileri hissettim... bi de hergün aynı saatte atma derdi... bi de üzerine çocuk... şimdi implant taktırdım... çok memnunum tak ve unut gerisini düşünme...

ben de prezervatifle korunanlardanim ancak bu artik erkek arkadasimda hissizlik yaratmaya basladi. o yüzden hap kullanacagim sanirim. hapin da yan etkileri beni biraz korkutuyor..

evliligimin ilk zamanlari hapla korunuyordum.6 ay boyle devam etti.hic bir yan etkisini gormedim.sonra bende hormonlarimla oynamak istemedigim icin biraktim ve prezervatife gectik.1 yilda oyle korunduk suan hamileyim..

ben de hap kullandım ayy çok kötü hap ama ... mahvetti beni... o ara kanamalar, kahverengi lekeler, şişlik, sinir, baş ağrısı vs... bütün yanetkileri hissettim... bi de hergün aynı saatte atma derdi... bi de üzerine çocuk... şimdi implant taktırdım... çok memnunum tak ve unut gerisiniüşünme...[/QUOT

canım sana bişi sormak istiyorum bende yeni doğum yaptım şuanda nasıl korunacağımı kara kara düşünüyorum ilk önce spiral dedim ama taktırması dert bide kayıyomuş duyunca vazgeçtim 3 aylık iğne diye düşündüm oda kilo yapıyomuş zaten kiloluyum yani oda olmaz şimdi senin yazını okudum ve implant taktırmaya karar verdim sağlık ocağındaki doktor 40ın çıkınca gel bi yöntem belirleyelim dedi sana bi kaç sorum olacak sen implantı kime taktırdın sağlık ocağı takıyomu yoksa hastaneye gitmemmi gerekir. kaç sene kullanılır. takarken çok acırmı. yan etkileri neler. tekrar çocuk düşündümüzde hemen hamile kalabilirmiyim. hormanlara etkisi varmı. maliyeti ne kadar ? cevaplarsan sevinirim..

4 ay hapla korundum ama vücudum o hapa alışamadı. Şimdi 2 ay ara verdim mecburen prezervatif kullanıyorum ve nefret ediyorum. Bu ay başında dr başka ilaç yazacak. Yani ben haptan memnunum...

bende doğumdan önce 8 ay hapkullandım şimdi ise spiral takdırdım çok rahat senede bir kez kontrole gidiyorum hiçbir şikayetım yok...

evlendıgım de ılk ay hapla korundum ,doktorum önerdı ..ama ben sevmedım ,içimde böyle sey olusunu ıgrenc geldı yürürken fılan ay ne kötüydü..

sonra eşim korundu prezervatif ile ,sonra bır de gerı çekmeyi deneyelım dedık..

geri çekme yöntemınde kaldık..

1 yıldır bu yöntemı kullanıyoruz ,hiç bir kaza yasamadık daha ..:kedi:

Geri çekme yöntemi bir korunma değil fakat biz şimdilik bu şekilde korunuyoruz zaten bayağı önce çıkıyor eşim geçen mayısta evlendik ve o günden beri bir şey olmadı olursada zaten çok istiyoruz sadece gezelim tozalım die şuan düşünmüyoruz.

X