Kızlar lütfen yardımm🙏🏻 5 aylık bebeğim 6 kilo

Ecepasa

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2020
9
0
26
Kızlar bebeğim 5 aylık 3 aylıkken sütüm kesildi emmeyi bıraktı 4 aylık olduğundan doktor kararı ile ek gıdaya geçtik ek gıda çok zor yiyor mama içmiyor hipp kullandım sma kullandık golden good kullandık şuan aptamil kullanıyoruz ama 3 saatte 90 zor içiyor 60 içiyor genelde zorla geceler 30 içiyor zorla ve kilo almıyor bu yüzden 6 kilo 250 gr boyuda 64 cm dönmeye başlamadı kafasını tutamıyor ne yapmam lazım böyle olan varmı lütfen yardım edin

Doktor neden ek gıdaya başlattı ki çok erken 4.ay 6 ay en az devam sütü alması gerekirdi bence Başka doktorlara da danışaydın benim doktor 6 ay süt olmazsa mama vericez demişti acaba çocuğun beslenmesinde ki değişiklikten kaynaklanıyor olabilir mi Ek gıda ne verdiniz birde Aptamil comfortline denediniz mi? 3 ay anne sütü almış bebeğin kafasını tutması gerekiyor başka bir sıkıntısı olmasın Allah korusun doktor bu duruma ne diyor

Kiloyu kafaya takma diğer konularda yardımcı olamıcam sana şunu söyleyeyim benim oğlan tam 11aylık 8 kiloo

Sebze püresi yediriyorum meyve suları vermeye çalışıyorum hepsini kendim yapıyorum doktor bir sorun yok iştahsız kilo almıyor bu yüzden 2 ay daha gözlemleyelim bir sıkıntısı yok dedi ama ben dert ediyorum 30 cc mama zor yiyor emerkende öyleydi çok emmiyordu az kilo alıyordu bu yüzden gece uykusuda hiç yok gece 7 kere kalkıyor şuan aptamil kullanıyoruz zaten olmazsa bir doktora daha götüreyim diyorum

Beslenmemsinin altında yatan sebebi araştırsın bence doktorlar reflü falan olabilir mi yada burun tıkanıklığı aklıma gelenler yani. Az besleniyor gerçekten kilosunu kafaya takma demişler ama bebek gelişim aşamasında elbette kilosunu takip edin. Mamayı sevmiyo olabilir Bebelac Gold denedinizmi genelde bebekler tadını seviyorlar biberon hangi marka kullanıyorsunuz o da çok etkili lansinoh öneririm bı deneyin bakalım belki bizdulsr değişir kilo alır kuzucuk.

Aptamil demişsin ya canım aptamilin tadı gerçekten çok iğrenç benim çocuklarım hiç içmedi ikiside. Değiştir bence mamasını.

Evet başka bir doktora daha götüreceğim bu yüzden çok mama denedik şuan aptamili deniyoruz onuda bir deneyeyim 10 tane biberon aldım lansinoh philips avent mamoji chicco wee nuk denemediğim kalmadı neredeyse ama yok aç kalmayı seviyor çocuk

Ona içirdiğim mamaları bende tadıyorum canım tadı en iyi aptamil geldi bana ama sence ne almalıyım mama

Canım ben Bebelac Gold öneririm genelde bebekler tadını çok seviyolar bı dene bakalım belli olmaz seveceği tutar peki böyle muhallebi tarzı seyleri yiyomu seviyomu.

Anladım canm beslenemediği için kas gücü zayıf olabilir o yüzden kafasını tutamıyordur başka başka doktorlara götür ben doktorumu değiştirdim mesela benim kızım çok pişik oldu doktor 3 kere krem verdi gönderdi ama bir türlü geçmedi ve iyice yayıldı tavsiye üzerine başka doktora götürdüm doktor mantar olmuş dedi ve kremleri değiştirdi çok şükür pişiği geçti bir de bebeğinin yutkunması nasıl belki zor yutkunuyor o yüzden ona acı veriyorsa içmek istemeyebilir beslenememesinin altında yatan başka bir sıkıntısı olabilir Canm tabi İnşallah yoktur bişeyi ayrıntılı bakılması gerekiyor bebeğine

Canım ben Bebelac Gold öneririm genelde bebekler tadını çok seviyolar bı dene bakalım belli olmaz seveceği tutar peki böyle muhallebi tarzı seyleri yiyomu seviyomu.
Aptamil bitince ilk iş onu deneyeceğim canım muhallebi falan veriyorum ama en fazla 10 kaşık yiyor

Aptamil bitince ilk iş onu deneyeceğim canım muhallebi falan veriyorum ama en fazla 10 kaşık yiyor

Yeter canım ondan on kaşık yese gene iyi ama böyle besleyici tarifler yap ona az da olsa yedir mamayı muhallebisine kat muzlu falan tarifler yap.

6 kilo normal zaten zorlama aptamil veriyorsun şimdi onunla devam et mama markasi ile ilgili sorunun yok bence

Kiloyu kafana takma . Kilo almıyorsa alerji olayını araştırabilirsin. GLUTEN VEYA LAKTOZ olabilir bebeklikte gelişim geriligi yapıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…