Kızlar lütfen yardım.Kendimi çok yalnız hissediyorum.Bir aile olmayı hayal ederken sürekli iftiraya uğruyorum ve inanılmaz ilgisizlik var.

Deniznurrr

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2017
18
-2
29
Yazarken bile kalbim acıyarak yazıyorum.Gözyaşlarımı susturamıyorum ve bu ev huzuruma da yansıyor.Kendi ailemden uzak bir şehre gelin geldim.Daha önce depremi yaşadık.Çok zor süreçlerden geçtik.Ailemde, yakınlarımda çok kaybım oldu.Bir taraftan annem kanser hastası.Bu kadar zor sürecinde beni bir kez aramayan eltim bana kayınvalidemlerdeyken ben halamı kaybettim beni bir kez aramadın diyerek çirkefleşti.Nişanımıza da bu sebepten gelmemişti.Eşimin ailesi beni suçladı araman gerekirdi dedi ama ben eşimin abisini aradım.Kendisi kötü durumdadır gelip çocukları alayım bakayım en azından birkaç gün diye. Ama eşimin abisi aradı demedi. Sonradan abi ben seni aradım dedim unutmuşum dedi ama yine eşine söylemedi aradığımı.Nikah günümüzde nikah öncesi çay içtik nikah salonunun cafesinde.Görevli bizi çağırınca kalkıyorduk ki eltimler geldi. Konuşturup gelin odasına gittik. Nikahtan sonra öğrendik ki benim için yüzümüze bile bakmadı biz gelince kalkıp gitti demişler. İftira atıldı. Asla öyle bir niyetim yoktu. Düğünümüze bu sebepten gelmediler.Üstelik gelinlikçiyi arayıp gelinliğimi bile iptal ettirmeye çalışmış eltim. Düğünleri iptal demiş. Sonra ne aradılar sordular ne bir şey. Kayınvalidemler bizi suçlu buluyor. Kalkmamalıydınız onlar gelince kalktınız anlamışla dedi. Tamam da görevli çağırdı bizi gitmeyelim mi nikahımız var. Sıramız gelmiş. Oturalım konuşalım teklifini yaptım yeni gelinim evliliğime odaklanmam gerekirken onların nazını çekiyorum. Onlardan hiçbir adım gelmedi. Evlendik kayınvalidemlere el öpmeye gittik. Sonuçta bu şehirde kimsem yok ne kimse bizi arıyor ne bir kez olsun kapımız çalıyor. Öyle yalnız hissediyorum ki kendimi.Eşime anlatınca da sinirleniyor. Evde sürekli üzgün ağlıyor vaziyetteyim. Ne yapmalıyım bilmiyorum. Bu konuda ne önerirsiniz?

Eltiniz sizin hic birseyiniz ilk once bunu sokun kafaniza. Hem kucucuk seyden gelmiyorlarsa dugununuze gelmemek icin bahane uydurmus bence sizi bastan kiskanmis tahti sallanacak diye. Vallah sizlik bi olay yok esiniz uzulsun. Kaynananiz tabi ara bulmaya calisacak ama olmuyorsa olmuyor yani. Bence sizin en buyuk probleminiz yanlizlik esinize teklif edin bakalim sizin ailenizin yanina gitmeyi zaten hic biri kapinizi calmiyormus birazda onlarin etekleri tutussun. Olmuyacak birsey ise girin kurslara yazilin kendinize arkadas edinin ugras bulun.

Çok şanslısın elti akraba bile değildir hayatından çıkar dırek ne mal kadın ben olsam yeryüzünde ona kan kustururdum

Ayy ne kafaya takıyorsun elti kim yaa yeni evlisin sen hayatına bak kıskanç kadın belli

Sonuçta bu şehirde kimsem yok ne kimse bizi arıyor ne bir kez olsun kapımız çalıyor. Öyle yalnız hissediyorum ki kendimi.Eşime anlatınca da sinirleniyor. Evde sürekli üzgün ağlıyor vaziyetteyim
Psikolojik destek alın kocaman kadınsınız elti için ağlıyorsunuz okurken bana sinir geldi buradan he onlar gelince masadan mı kalkmışsınız evet kalktım var mı canım öyle istedi ben keyfim ve kâhyası diyeceksiniz susturacaksınız valla böyleleri bundan anlıyor kayınvalide de hep onlar haklı mı diyor gitmeyeceksin önce kendini düşün yalnizsan yalnızsın ne var yani bunda aktivite bul kendine noluyor yani yabancı şehirde yalnizsan

Başlıkta da inanılmaz ilgisizlik var yazmışsınız ne ilgisi olacak acaba kocaman kadınsınız etrafınızda pervane mi olacaklar işini yap kocanla yeni evliliğin tadını çıkar aktivite bul kahveni yap kitap oku spora yazıl yalnızım da yalnızım diyenleri anlayamıyorum başka şehire evlenmeseydin madem

Farzet ki eşin ağaç kovugundan çıktı. Konunda eşinin seni zorla gorusturdugune dair bir bilgi yok. Eğer görüş demiyorsa ne diye ağlıyorsun? Parka bahçeye çık gez dolaş keyfini çıkar. Kaynanam aramıyor diye aglanilir mi ?

Gerçekten şu hallerde kadınları okuyunca bana da sinir geliyor. Elti için ağlamak nedir?Resmen ortalığı karıştırmak için bir sürü bahane aramış ama olmamış. Normalde sizin gibi pasif birinin yuvasını çok kolay dağıtırmış ama bu defalık şans size gülmüş. Olayları sanki kendiniz yaşamışsınız gibi hala savunma psikolojisindesiniz. Bu ağlak halinizle eminim eşiniz de sıkılır sizden çok kısa süre içinde ve eltinizin söylediklerine inanmaya ve haklı görmeye başlar.

Eski konuları da okudum biraz ben böyle aile için konu açmaya dahi tenezzül etmem tek başınıza nikah yapmışsınız eş ailesi ev hazırlarken hiç ortalıkta yok ben böyle aileyle bayram gibi durumlar haricinde görüşmem ki siz böyle insanlar için hüngür hüngür ağlıyorsunuz eşim de onlardan yana çıkarsa gözünün yaşına bakmam tekmeyi basarım biraz dik durun yahu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…