kızlar kürtaj düşük neler yaşadınız :(

gul785

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2020
35
16
27
kızlar merhaba yeni yılınız öncelikle sağlık huzur mutlulukla dolsun.çok sıkı takip ediyorum fakat bir gün kendim konu açacağım aklıma gelmezdi. kızlar ben şuan 22 yaşındayım 19 yaşında iken evlendim :KK200:eşimle 2011 den beri tanışıyoruz çocukluk aşkı diyelim . 2017 ocak 28 de evlendik ilk ayımda hamile kaldım.:anneadayı: (kendiliğinden) bu bebeğimiz malesef ki 15.ci hafta da iken karnımda ölmüş :KK43: bayram sabahı öğrendik ve İstanbul Zeynep kamilde ilk kürtajı mı oldum. ve göğsümde kitle vardı onun ameliyatı ve kürtaj falan derken 1 sene yi geçkin korunduk ve tekrar istedik bebek 7-8 ay uğraştık olmadı tüm tahlillerim temizdi rahim film vb şeyler hepsi normal fakat yumurtalarım fazla idi . hafif de olsa polikistik over dediler :KK76:. aynı anda sıkışık oldukları için gelişmiyormuş . özel bir hastanede Prof. Ümit Özekici ye gittik ve muayene olduk biz tüp bebek istedik açıkcası ama yaşım gereği ve tahlillerin temiz olması sebebi ile doktor önermedi birkaç ay ilaç tedavisi olmazsa tüp bebek dedi.bizde heveslendik ve tamam dedik. bana gonal f iğnesini verdiler yumurtalarım gelişti ve çatladı eşimle birlikte oldum ve hamile kaldım ilk ayımda :emir_bebek:sonra herşey yolunda göründü bir sorun yoktu . ara ara lekelenmeler oldu buda bebeğin tutunması demekmiş. bana progestan falan verdiler yani bu süre zarfında bir şey yoktu. normalde çalışıyorum ön muhasebe bölümünde işe bile gitmedim 1 buçuk ay evde yattım ne olur ne olmaz diye. 12.ci haftaya girdik hastaneye gittik kontrolüm vardı bu arada ümit hocama giderken pendik yüzyıl hastanesinde doç doktor Serap simavlı ya da gidiyordum :KK25:. en son ümit hocama gittim önce asistanı baktı sonra ümit hoca ile beraber 5 kişi odaya geldiler annemde kameraya çekiyordu eşimde bende mutlu haber vericek diye bakıyorduk . doktorumuz bir şey diyemedi. odaya çağırdı bebeğinizin kalbi durmuş dedi :110:şuan bile yazarken titriyorum . elim ayağımız boşaldı bi anda isyan etmedim elimi açtım sadece sabır istedim . kürtaj yapıcaz dedi. ondan önce de bu 2.ci oldu dedi genetik ve pıhtı testleri istedi zeynep kamilde verdik kanlarımızı sonuçları bekliyoruz .. şükrediyorum diğer bebek te çok kötü idim ama bunda da öyle idik ama şükür ettik başka çaresi yoktu . çünkü alanda verende ALLAH . 09.12.2019 da kürtaj oldum serap hanım yaptı kürtaj ı böyle olay yaşayan arkadaşlar neler yaşadınız bu süreçte paylaşır mısınız? şimdikten teşekkür ederim ALLAH kimseye yaşatmasın .

Son düzenleme:
rabbim sifa versin öncelikle Konu ile pek bir birlgim yok pco luyum bende fakat bi yakinimiz da da böyle oluyordu anlattigin gibi yurtdisindaki doktorlar hemen tüp bebek hormontedavisine baslamiyorlar

ona doktorlar gluteni tamamen kesmesi gerektigini söylemislerdi cok dikkat etti ve bi oglu oldu sapasaglam ve 40 yas üstündeydi kadin

Geçmiş olsun benimde kayiplarim oldu sebep kan pıhtılaşmasiydi. Hamile kalmanda sikinti yok yaşında genç tekrar gebelik olduğunda iğne ve coraspirinle bebeğini kucağına alırsın
Allah'ın izniyle

yuksek ohtimalle kan pihtilasmasi sorunu yasiyorsunjz, ben bebegimin kalbi durdugunda cok arastirmistim, ve kalbi atmaya basladiktan sonra duran insanlrda hep kan pohtilasmasi ciktigini fark ettim ve doktorum gerek gormedigi halde pihtilasma testlerini yaptirdim ki evet pohtilasma cikti. ikinci hamileligimde 9 ay igne kullandim kurbagam simdi 27 aylik:)

cok gecmis olsun, dua edin pihtilasma ciksin cunku basit bir tedavisi var, belirsiz olmasi cok saha kotu olurdu

yuksek ohtimalle kan pihtilasmasi sorunu yasiyorsunjz, ben bebegimin kalbi durdugunda cok arastirmistim, ve kalbi atmaya basladiktan sonra duran insanlrda hep kan pohtilasmasi ciktigini fark ettim ve doktorum gerek gormedigi halde pihtilasma testlerini yaptirdim ki evet pohtilasma cikti. ikinci hamileligimde 9 ay igne kullandim kurbagam simdi 27 aylik:)

cok gecmis olsun, dua edin pihtilasma ciksin cunku basit bir tedavisi var, belirsiz olmasi cok saha kotu olurdu
Ay ınsAllah bende öyle düşünüyorum öyle birşey olursa hal olur 💜

Geçmiş olsun benimde kayiplarim oldu sebep kan pıhtılaşmasiydi. Hamile kalmanda sikinti yok yaşında genç tekrar gebelik olduğunda iğne ve coraspirinle bebeğini kucağına alırsın
Allah'ın izniyle
İnşAllah ❣️ sağolun

rabbim sifa versin öncelikle Konu ile pek bir birlgim yok pco luyum bende fakat bi yakinimiz da da böyle oluyordu anlattigin gibi yurtdisindaki doktorlar hemen tüp bebek hormontedavisine baslamiyorlar

ona doktorlar gluteni tamamen kesmesi gerektigini söylemislerdi cok dikkat etti ve bi oglu oldu sapasaglam ve 40 yas üstündeydi kadin
Rabbım kimseye yaşatmasın sağolun

Pıhtılaşma faktöelrşne bakılmalı ki zaten bakılmış.
Sonuçlar çıkınca ona göre tedaviler uygulanır
Ben Ka.Pıhtılaşması sebebi ile kayıp yaşayan kadınlara hep derim bu bir nimet sizin için.
Gebelikte salgılanan progesgeron hormonu kanı koyulaştırır ve kimi kadınlar genetik olarak Pıhtışaşması yatkındır ama bu bilinmez. Ta ki gebe kalır ve bebek kayıpları başlar.
Bu kayıplar sonrası anneye kan sulandırıcı verilir.
Gebelerde kan pıhtısı sonucu ölüm oranları yüksek..
Eğer bu kayıplar olmasa ve araştırılmasa aallah korusun o pıhtı beyne kalbe akciğer atabilir ve ölümle sonuçlanabşlşr.
Evet gebelik kayıpları üzücü ama bu tür kayıplar bir yandan da anne için önlem alınmasını sağlıyor.

Pıhtılaşma faktöelrşne bakılmalı ki zaten bakılmış.
Sonuçlar çıkınca ona göre tedaviler uygulanır
Ben Ka.Pıhtılaşması sebebi ile kayıp yaşayan kadınlara hep derim bu bir nimet sizin için.
Gebelikte salgılanan progesgeron hormonu kanı koyulaştırır ve kimi kadınlar genetik olarak Pıhtışaşması yatkındır ama bu bilinmez. Ta ki gebe kalır ve bebek kayıpları başlar.
Bu kayıplar sonrası anneye kan sulandırıcı verilir.
Gebelerde kan pıhtısı sonucu ölüm oranları yüksek..
Eğer bu kayıplar olmasa ve araştırılmasa aallah korusun o pıhtı beyne kalbe akciğer atabilir ve ölümle sonuçlanabşlşr.
Evet gebelik kayıpları üzücü ama bu tür kayıplar bir yandan da anne için önlem alınmasını sağlıyor.
evet haklısınız . ilk gebelikte hiç bahsedilmedi taki 2 kayıptan sonra araştırılması gerek denildi. ilk gebelikte araştırmıyorlarmış . en azından şuan sağlığıma bakacağım sonra da inşALLAH tekrardan anne ve baba oluruz .

X