kızlar içim içimi yiyor.

cachymyn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2007
158
3
40
kızım doğduğunda topuk kanı alınmıstı ve bı sorun olmadığı surece bana gerı donulmeyeceğı soylenmıstı.az once sağlık ocağından aradılar bır kez daha alınması gerekuıyormus.sbebını sordum prosedur boyle sıze soylemedılermı dedı kadın.ama bu cvp benı tatmın etmedı.ıcım ıcımı yıyor ya kotu bısey varsa.naparım ben.kıyamam yawruma.

canım niye kötü düşünüyorsunnn ben iki kere alındığını duymadımmm ama olabilir de ayrıca belki kanları karıştırmışlardır belki kazara dökmüşlerdir bence böyle olma olasılığı daha yüksek.çünkü suçu kabullenmeyip hemen prosüdür böyle diolarrryerimseniben

Canım sağlık ocaklarında sırf sen telaş yapmayasın üzülmeyesin diye prosüdür böyle diyerek sorunlu bir durum var diye kan alacaklarını hiç zannetmem, sorun varsa açık açık söylerler, kızımdda da bir hafta sonra kan tekrar alınmıştı...

canım hiç üzülme tecrübeli bi anne olarak anlatacaklarımı dinlee.aynı sekilde bizede aynı sey sölendi.üniversite hastanesinden mektup geldi tekrar yapılması gerekior diee.oğlum 3 aylıktı ozaman . arayıp sorduğumdada bilemioruzz gelmeniz gerekli denildi defalarca.o gece sabaha kadar ağladım ,eşimde aynıs ekilde oflayıp pufladık.bebeğimizin gözüne bakıorduk bişi varmı diye,neyse ertesi gün verdik kanı ama 10 gün beklettiler sonuçç için tabii biz aynı sıkıntıda..sonucu almaya gitik tamam sonuç ii denildi tekrar dr orduğumda peki neden öncesinde böle söylenildi gerek duyuldu diye sordumm,ya yeteri kadar kan alınmadığını eksik alındığını yada kanın zarara uğradığını söledilerr.

birtek kişi bile ilgilenmedi öncesinde bizim cektiğimiz sıkıntıyı kimse bilemezdi tabiii ama üzülme sonrasında bi akrabamızada aynı öğüdü verdim onlarında bebişi temizdi yani bunuu hep yapıolar sadece biz şansız olanlarız kurbanları.......

canım üzülme benim bir arkadaşımın oğlununda doğduğu hastaneden almışlardı sonra sağlık ocağındanda aldılar üzülme bişeyde çıkmamıştı takma kafana...

kızım doğduğunda topuk kanı alınmıstı ve bı sorun olmadığı surece bana gerı donulmeyeceğı soylenmıstı.az once sağlık ocağından aradılar bır kez daha alınması gerekuıyormus.sbebını sordum prosedur boyle sıze soylemedılermı dedı kadın.ama bu cvp benı tatmın etmedı.ıcım ıcımı yıyor ya kotu bısey varsa.naparım ben.kıyamam yawruma.

tatlım stres yapma yaaaa. hemen negatif düşün me.....herhangi bi sebepten geri çağırmış olabilirler... burası türkiyeee....unutma;o testleri yapan ,kanı alan , da insan hataya açık yani ....üzme canını .... iiiyi düşün iii olsun....bizi haberdar et olurmu takip edicem....

Canim Hiç Telaslanma.benim Kizimdan Da Ilk Dogurdumda 1 Kere Kan Aldilar Topugundan.bir De 1 Hafta Snra Sağlik Ocagindan Kan Verdik.normal Yan Telaslanacak Bişey Yok.iki Kere Aliniyor Zaten...

kızlar ınsallah dedığınız gıbıdır.benım anlayamadığım ben ozel hastanede doğum yaptım ve kanıda orda aldılar.pekı benı bugun neden sağlık ocağından aradılar.ne alaka ben anlayamadım.

canım sakın üzülme.doğrusu o.ben şu anda hamileyim bi akrabamda çocuk dr.u bana özellikle tembihledi.yopuktan alınan kan bi doğar doğmaz bebek beslenmeden aldır ve sonra ilerleyen zamnlrda bi kere daha aldır bunu ihmal etme dedi.sakın merak etme.

benimde yengemin oglundan hastanede aldılar sonra birde saglık ocagından aldılar aradan biraz zaman gecti saglık ocagından cagırdılar tekrar almamız gerekiyo diye tabi yengem cok telaş yaptı saglık ocagında sonucu 1 ay beklemesi gerekiyodu o yüzden dayanamadı ve özel hastanede yaptırdı sonuc iyi cıktı şükür. ve bu bi cok kişinin basına gelmiş kanı gec yolloyolarmıs o zaman olmuyomuymus neymiş yani telas yapma arkadasım

kızlar ınsallah dedığınız gıbıdır.benım anlayamadığım ben ozel hastanede doğum yaptım ve kanıda orda aldılar.pekı benı bugun neden sağlık ocağından aradılar.ne alaka ben anlayamadım.

desene be cnm niye biliyormusun
devlet özel has. asla güvenmiyor
ve bazı şeyleri kayıt altına almak vede takip ettikleri her hamileden dolayı devletten ödenek alıyorlar
geçen yıl eltim doğum yaptı hast. aldılar ama sağlık ocağı kabul etmedi yeniden aldı
ben 6 yıl önce doğum yaptım direk s. ocağından aldılar

evet katılıyorum arkadaşlara sorun yok emıj oloabılırsın.benımde goromcemın aynı şey oldu.hastanede aldılar sonra 1 hafta kadar sonra sağlık ocağına gidip tekrar yaptırmaları gerektiğini söyledi. ben kendı kulaklarımla duydum..endişelenme.

Benimde bebeğimden ikinci kez topuk kanı istedi sağlık ocağı kanı aldılar şimdi sonuç bekliyoruz umarım iyi çıkar çünkü zaman geçmek bilmiyor insanın aklına hep kötü şeyler geliyor. Ama sizin konuşmalarınız biraz olsun içimi rahatlattı umarım sorun yoktur

canim hep olumlu dusun hep pozitif dusunki hersey guzel olsun.Benim bildigim birsey var ise yararmi mi bilmem.bende bir gun kal aldirmaya gitmistim neyse sonunclari beklerken bidaha aradilar birdaha kan alinacak diye.benim de ilk tepkim korku oldu ne oldu niye birdaha daha aliyorlar gibi sorular olusturdum kafamda.sonra gitigimde sordum.Bana soyle dediler kani aldiktan sonra bir madde ile karistiriyorlarmis ne oldugu tam olarak bilmiyorum vallah 'a.iste o madde tutugu an testleri yapiyorlarmis.benim kanda tutmadigini soylediler sonra birdaha aldilar yani korkulacak birsey yoktu.Bence kendileri bir hatta yapmislardir da sana prosedur geregi demislerdir eminim.Hic korkma canim tamam mi? bizi de haberdar et bekliyoruz.kendine iyi bak bebisine de kocaman opucuklerŞenizŞenizŞeniza.s.

aklınıza hiç kötü şey getirmeyin arkadaşlar halamın torununuda çağırdılar hastaneden hepsi üzüntüden perişan oldu.bizim doktorumuza anlattık durumu götürmeyin gerek yok dedi.kızda götürmedi bişeyde yok çocukta maşallah.

canım benim oğlumdan biz hastaneden çıkarken almışlardı sağlık ocağından 10 gün sonra aradılar tekrar almamız gerek diye ilk doğduğunda süt emeyen bebekler de bu testler olumsuz çıkabiliyormuş o yüzden içini freh tut bizim ikinci testimizin sonuçları iyi çıkmıştı içini ferah tut muhtemelen seninkide öyledir adacık

bir sağlık personeli olarak yazılanları hayretle okudum herkes yaptıkları hatayı prosedür diye kapatıyolar diye yazmış bu kadar kolay nasıl yargılayabiliyorsunuz evet bu kanın ikikez alınması gerekiyor çünkü o kan topuktan alınıyor ve kapiller kan ve bu kanda tsh t4 gibi önemli şeyler bakılıyor ve bu kan bebek yeterince anne sütü almadan beslenmeden alınırsa değerler yüksek çıkıyor onun için ikinci kez tekrarlanması bebeğiniz iyiliği için gerekli alınan kanlar buzdolabında belli bir ısıda bekletiliyor ve elimizde en fazla 3bekledikten sonra inceleme yapılacak yerlere sevk ediliyor eğer değerlerde bir anormallik varsa bize haber geliyor aileyi haberdar ediyoruz ve bazende kan alındıktan sonra etrafına plazma çıkıp bir halka oluşturabiliyor ve bu durumda o kanı çalışamadıkları için tekrar alınmasını istiyorlar lütfen yargılamadan önce neden ikinci kez alındığını sorun ve ereen açıklamanın yapılmasını isteyin

bir sağlık personeli olarak yazılanları hayretle okudum herkes yaptıkları hatayı prosedür diye kapatıyolar diye yazmış bu kadar kolay nasıl yargılayabiliyorsunuz evet bu kanın ikikez alınması gerekiyor çünkü o kan topuktan alınıyor ve kapiller kan ve bu kanda tsh t4 gibi önemli şeyler bakılıyor ve bu kan bebek yeterince anne sütü almadan beslenmeden alınırsa değerler yüksek çıkıyor onun için ikinci kez tekrarlanması bebeğiniz iyiliği için gerekli alınan kanlar buzdolabında belli bir ısıda bekletiliyor ve elimizde en fazla 3bekledikten sonra inceleme yapılacak yerlere sevk ediliyor eğer değerlerde bir anormallik varsa bize haber geliyor aileyi haberdar ediyoruz ve bazende kan alındıktan sonra etrafına plazma çıkıp bir halka oluşturabiliyor ve bu durumda o kanı çalışamadıkları için tekrar alınmasını istiyorlar lütfen yargılamadan önce neden ikinci kez alındığını sorun ve ereen açıklamanın yapılmasını isteyin

kusura bakmayin da eger ki bu kadar insan ayni seyi dusunuyorsa ayni seyleri yasadiysa demek ki biryerlerde anormal olan seyler var.genelde hasteneler olsun saglikla alakali her ne olursa olsun haberlerde gazetelerde hep gundemdeler hep kotuleniyorlar.bizim dusuncelerimiz bu ise hep bizleri gecistirdiginiz genel cevaplarla.herkes hatta yapabalir ama sizin gibi olan saglik personeleri hatalarini genelde itiraf etmezler.cok sik gorunulen durumlardir.bu yuzden biz bildiklerimizi yaziyoruz yargisiz infaz etmiyoruz.turkiyenin saglik konusunda daha cok calismasi lazim.Kötü Kazen

X