kızlar hamile olduğunu söyleyince nazar değer mi?

sevim35

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2008
50
35
kızlar aralık ayında korunmayı bıraktım ve hemen hamile kaldım.3 aylıkken karnımda öldü ve aldırdım şimdi korunma sürem bitti ve tekrar korunmayı bıraktım ve inşallah gene istiyoruz.1.gebeliğimde hemen herkese söylemiştim . diyorum ki acaba nazar mı değdi de böyle oldu.Allah nasip eder de tekrar gebe kalırsam bu sefer kimseye söylemeyeyim mi ? en azından düşük tehdidi olan 12.haftayı atlatana kadar.ne dersiniz bu konuda nazar diye bişey var mıdır?çok teşekkürler...inşallah bu sitedeki herkes en yakın zamanda gebe kalır şakkıdı

yani eğer için rahat edecekse söyleme canım bu sana bağlı ben inanırım nazara. eğer bi korkun varsa ve nazar olmasından şüphelenosan söyleme zate kime ne senin hamileliğinden belli olana kadar bişi deme hadi inşallah hayırlısıyla tez vakitte olur

arkadaşım söyleme derken kadınlar kulübüne bile de mi yazmayayım sence ...ya korkuyorum 1.si öyle olunca anneme bile dememeye karar verdim drye de eşimle gitcez bekalım hayırlısıyla...yerimseniben

valla canım kimileri hemen söylemeyin diyor kimileride farketmez diyor.ben hamile olduğum anda söledim.pişmanda değilim ama bu korku hep var içimde ya bebeğime nazar değerse diye.allah korusun.allah sanada aynı acıyı yaşatmasın.ama sanmıyorumki herkese söledin diye bebeğini kaybettiğini.bu allahın taktiri demekki senin için hayırlı olan buymuş diyelim.allah inşallah en kısa zamanda sana ve isteyen herkese sağlıklı hayırlı evlatlar verir....

ya aslında aynı şeyi bende düşünüyorum artık.nazardan korkmaktan ziyade acele edip söylememek en iyisi galiba.sonradan bi sorun çıkınca herkes doğal olarak geçmiş olsun diyor. her defasında aynı üzüntü tazeleniyo.bende öyle oluyo şu an.ama söylemedende durulmuyoki.gene hamiş kalsam gene sölerim galiba.dayanamam heralde.bilemiyorum.geçmiş olsun diyen tüm arkadaşlarım,dostlarım,akrabalarım sağolsunlar.acıma ortak olamak istiyolar elbette ama bi anda hamileyken bebişini kaybedip artık değilim demekte çok acıtıyo canını.doğal olarak insan sevincini paylaşmak istiyo.sabırlıysan bekle bebiş iyice yerleşsin.sonra sölersin.ama allah nasip ettiyse yaşamayı bebişimize hiç bişey engel olamaz canım bence..

Son düzenleme:
bence söledikten sonra biyerini kasi o zaman degmio. Bide masallah fln de icinden

Canım nazar diye birşey var ama içini ferah tut ve bol bol bildiğin bütün duaları inanarak oku. O zaman hiç birşey olmaz. Ama söyleyip söylememek senin kişisel tercihindir. Allah hepimizin hakkında en hayırlısını verir inş!

arkadaşım söyleme derken kadınlar kulübüne bile de mi yazmayayım sence ...ya korkuyorum 1.si öyle olunca anneme bile dememeye karar verdim drye de eşimle gitcez bekalım hayırlısıyla...yerimseniben

kesınlıkle kımseye soyleme eger kendıne nazar degdıgını hıssedıyorsan kk olsa bıle soyleme

Nazar kesinlikle var. Buna inan bu birinicisi. Bir insan digerini bakisi ile bile oldurebilir. O yuzden, begendigimiz bir sey gordugumuzde maasallah demek lazimdir.

Ikincisi ise, istersen 12 haftayi atlat istersen 25 i.. Allah alnina yazdiysa o yine gider. O yuzden sana tavsiyem bol bol Ayetel Kursi oku ve herseyin Allahtan geldigine kesin bir sekilde inan ve Allahin takdirine boyun ey ve o sekilde Rabbimizden hayirli bir evlat dile.

Bir kısım müfessirlerin beyanına göre, müşrikler, peygamberimiz tiz. Muhammed (s.a.v.) Efendimize olan kin ve hasedlerinden dolayı onu gözleri ile öldürmek istiyorlardı. Yani, gözleri ile ona nazar ediyorlar ve onu kıskanıyorlardı.
Eğer Allah (c.c.)'ın koruması olmasaydı, ona fenalık yapacaklardı.
Yüce Allah (c. c.), hasedcinin şerrinden kendisine sığınmamızı emretmektedir:
"De ki: (Karanlığı yarıp sabahı ortaya çıkaran) sabahın Rabbine sığınırım.
Yarattığı şeylerin şerrinden,
(Karanlık çöktüğü zaman) bastıran gecenin şerrinden,
Sihir yapmak için düğümlere üfleyen büyücülerin şerrinden,
Ve kıskandığı zaman kıskanç kişinin hasedinden (Allah'a sığınırım.)" (Felâk Suresi, 113/1-5)

Bu surenin son ayetinde, hased eden kimsenin hasedinden Allah (c.c.)'a sığınılması açık bir şekilde emrolunmaktadır,
Hasedci, Cenab-ı Hakk'ın, kuluna verdiği nimeti çekemez ve o nimetin yok olmasını ister.
Bu, genel bir tutumdur.
Hasedcinin nazar etmesini ve daha başka musibetleri içine alır.
Yukarıda zikrolunan ayetler, gözdeğmesinin hak ve gerçek olduğuna bir delildir.
Eğer gözdeğmesi (nazar) diye bir olay olmasaydı, onun şerrinden Cenab-ı Hakk'a sığınmaya da gerek olmazdı.

NAZARDAN KORUNMA TEDBİRLERİ

Gözdeğmesi (nazar) illetine yakalanmadan önce korunmak için şu tedbirler alınmalıdır:
1) BİRİNCİ TEDBİR: Sabah ve akşam koruyucu dua, evrad ve zikirlere devam edilmelidir.
Onları okuyan kimseyi Allah (c.c.) nazardan muhafaza buyurur.
Okunacak sure ve dualar çoktur.
Bazıları şunlardır:
Fatiha Suresi,
Ayetü'l-Kürsî,
Felâk Suresi,
Nâs Suresi,
Peygamber (s.a.v.) Efendimiz'in okuduğu muhtelif dualar

Kızlar kesinlikle nazar var hele küçücük cenine çok daha çabuk etki ediyor.Bende uzun bekleyişin ardından hamile kalmıştım sevincimden herkese söyledim e tabi sevinen var sevinmeyen var.Kıskananlarda oluyor.inanırmısınız söylediğim hafta bebeğimi düşürdüm.okadar üzüldümki.Artık 4 5 ay olmadan kimseye söylemiycem diyorum.Tabi ki direk ona bağlamamak lazım başka sebeplerde oluyor ama onunda etkisi var yaniii.

Nazardan ziyade manevi korumaya önem veririm, etrafta kötü gözle bakan haset insalar var, onlardan korumak için bence bir müddet söylenmemeli...

bende kesinlikle inanıyorum nazara yaa bende herkese söyledim hatta eşimin arkadaşlarının hanımlarına bile söyledim 12 haftalıkken bütün akrabalarıma gördüklerime yüzyüze uzakta olanlara msnle kazaklara patiklere başlayın dedim ama malesef fazla uzun sürmedi 14 haftalıkken düşük nedeniyle kürtaj oldum ama kürtaj olduktan sonra kaybettiğimide kimseye söleyemedim annem söledi herkese aslında kötü bi tecrübe oldu bende allah kısmet ederse 5 aylık oluncaya kadar kimselere sölemicem

Son düzenleme:
açıkcası fikrimi ve inancımı yazmadan geçemedim..........
evet nazar vardır ve inanmakta haktır...........burada bizler sana tesir edemeyiz.aynı dertten muzdarip kullar olduğumuz için dualarımız hep iyi yönde..düşünsenize bu kadar insan hep iyiyi istiyor ve EMPATİ yapıyor birbirine............

ama yanında ve göz temasında bulunduğun eşin ailen ana baba dışında lütfen söyleme ......ben hep denedim.......sadece hamilelik için değil......ama ahmile ve lohusanın mezarı kırk gün açık olur derler.doğrudur.bilirsiniz kırklanmayı..........SÖYLEMEYİN CANLARIM KONU KOMŞUNUZA........

bende çok korkuyorum nazardan.6aylık hamileyim.ikizlerim olacak allahın izniyle.cinsiyetlerini soruyorlar kız ve erkek diyorum.herkes ay nekadar güzel diyor.ardından korkuya kapılıyorum..nazarlık taşıyorum üzerimde.allah herkesin bebişlerini korusun nazarlardan....

DDM.................hemen içinden nazar duasını oku.üstüne üfle.hiçbir şey değemez .bun yaradan vaat edi
yor canım

ben ilk hamileliğimde kimseye söylememiştim, düştü, şimdiki hamileliğimde herkese söyledim, olacak olursa oluyor..Allah korusun bebeklerimizi..

kızlar bende söyledim ama her sabah kalkarken ve her gece yatarken elimi karnıma koyup salavat getiriyorum ve bebeğimi Allah a emanet ediyorum.inşallah bir şeycik olmaz.dua edin kızlar

bnde söylememekten yanaydım arkadaşlar ama eşim dedi ki eğer o bebek doğacak yaşayacaksa Allah ona ömür verdiyse dünyaya da yaysan o bebek doğar demişti

Canim nazalik bir ise yaramaz.Ve sirktir. Nazarlik tasiyacagina dua et, Ayetel Kursi, Felak ve Nas surelerini oku. Yani dua etmeyip nazardan korunmak icin nazarlik takmak, Allaha degilde o boncuga guvenmek olur ki bu sirktir. Ben bu yuzden hic bir yere nazarlik asmamda tasimamda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…