Aile Planlaması kızlar hadi hepberaber yumurtlama günü hesaplamaya

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

evhan

bebişim sağ sağlimgel....
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2010
2.810
1
kızlar benim adetim dün başladı bu hesaplayıcılara göre bu ayın 23 ile 28 tarihini veriyor sizce doğrumudur ben 28 günde 1 adet görüyorum birde 1 saat yatmak dorumudur sizce bilmiyorumkismile

walla benim yumurtlama günümde kasıklarım ağrır bide akıntım artar ben ordan anlıyorum ama hesaplayıcılar genelde doğru bilgi veriyorlar... hamile kalmak için 10. günden 16. güne kadar gün aşırı ilişkiye girmek gerekiyor... ve yatmak da gebeliği destekleyici bir yöntem... hatta poponun altına bir yastık koyarak mümkümse ayakları da havaya kaldırarak en az yarım saat yatınca spermelerin yumurtaya ulaşması hızlanıyormuş...

benimde akıntım oluyor ordan anlıyorum birde yastık koyayım bakayım öylede denemkete yarar var ama demi peki yumurtlama günü geçtikten sonra belirtileri neler acaba

walla ondan sonra da yeni adetin belirtileri başlıyokaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3... aslında eczanelerde yumurtlama günü hesaplayan testlerde var... ben hiç denemedim ama duymuştum... sen hamilelik planlıyorsun heralde...???

evet canım çok istiyorum geçen sene bir düşük yaşadım bu ay istedik olmadı temmuz için plan yapıyoruz şimdide o bakımdan bazen yumurtlamadan sonra değişiklikler oluyomuş hamilelik belirtilerine yakın merak ediyorum acaba anlayabilirmiyim diye

anladım canım geçmiş olsun... benim de 2 düşüğüm var ve her iki hamileliğimde göğüslerim şişmeye ve kahverengisi koyulaşmaya başlamıştı... bide kasıklarımda böyle karıncalanma gibi bir his oluyodu...bazılarının lekelenme tarzında akıntısı da oluyomuş bebek rahmentutunurken... benim olmadı hiç... inşallah bu ay hamile kalırsın canım yaaa... ama kendini kasma sakın negatif etkiliyomuş yani afedersin eşinle bebek için birlikte olmayın... o zaman stres de artıyor ve olmuyor... bide dediğim gibi 10. gün 16 gün gün aşırı ilişkiye girin... tabi adet gününe kadar öğrenemeyeceğin için ağır iş de yapma derim ben bilmediğim için halı falan yıkamıştım...

canım çok güzel aydınlattın beni sana gerçekten çok teşekkür ederim canım ya benim geçen sene düşümde üstüne görme olmuştu ben de bilmiyordum hamile olduğumu ve işelnmiştim çok sanırım ondanda oldu ama bu sefer daha dikkatli olucam ya kendimi hamileymişim gibi hazırlıcam yumurtlama döneminden sonra sen nekadarlık hamilesin

ben henüz hamile değilim hayatım... 2 tane düşüğüm var... tüp yapıcaz biz...

canım inşallah ALLAH seninde gönlüne göre verir YÜCE RABBıM bizlerede o duyguyu yaşatmayı ve kucağımıza sağ sağlim almayı nasip etsin

Ben de sizdenim...Bu ay bebek çalışmalarım var. Ama yumurtlamalarım düzensiz...Normalde bu aralar yumurtlamam lazım...Belirtiler yok ama..Hoş ne gibi belirti olur kestiremiyorum..Önceden hiç dikkat etmedim çünkü...Onun için neredeyse her gün çalışıyoruz...Bu ay kaçırmak istemiyorumm...Sabırsızlanıyorumm....ıçim kıpır kıpır...Umarım isteyen herkes çift çizgiyi görür...

inşallah canım... adetlerin düzenli mi peki??? evhana da dediğim gibi stress yapma ama o zaman zor olur çünkü...

Değil(((( Ama son üç aydır biraz düzene girdi...bitki çayları kullandımm...Temmuz 5'Te olup olmadığı belli olacaktır...Ama çok heyecanlıyım. Bu arada ilişkiden sonra 1 saat kalkmıyorum. Doktorum da öyle dedi. Bir de gün aşırı değil hergün bebek yapmaya çalışıyoruz..Kaçırırım diye korkuyorummm....Siz iki günde bir mi deniyorsunuz...Sakıncası var mıdır ki?

canım ya ben folik asit kullanmadım hiç kullanmıyorumda aslında başlamam lazım demi

canım her gün yapmayın bence çünkü o zaman spermelerin kalitesi düşüyormuş... doktorlar gün aşırı 10. gün le 19. gün arası diyorlar...bu arada adetlerin için soğan kürü de yapabilirsin...aklında olsun...

canım ya ben folik asit kullanmadım hiç kullanmıyorumda aslında başlamam lazım demi

tabii canım ya folic önemli... günde 3 tane tok karnına yemekten hemen sonra içmen lazım... biraz şişkinlik yapıyo ama... hemen başla folice bebeğin ilk aylardKi gelişimi için çok önemli...

buarada yumurtlamanın en belirtisi akıntı şöyle diyeyim akıntını eline alıp lastik gibi oluyorsa yumurtlama dönemindesin ben düşük yapmadan önce o na bakarak yapmıştım hamile olduğumu öğrenmiştim inşallah bizde buay istiyoruz bakalım kısmet nasip ALLAH hepimizin gönlüne göre versin

günde 3 tanemi çok değilmi canım ya ben günde 1 tane biliyodum kullanan arkadaşlarımdan

ymurta akı gibi yani....kaydirigubbakcemile3 bende de oluyo ordan biliyorum...

günde 3 tanemi çok değilmi canım ya ben günde 1 tane biliyodum kullanan arkadaşlarımdan

walla canım banan dr um çalışmaya başlamadan 3 ay önce günde 1 taneyle başla... karar verdiğiniz ve çalışmaya başladığınız aydan itibaren 3 e yükslt demişti...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…