Kızlar evlilikte maddiyat fikirlerinizi alabilir miyim ? Lütfen

Yani maaş durumunu bilemem geçim kişiye göre değişir,insan her türlü geçinir de bir dar ve kısıtlı geçinmek var bir de rahat harcamak var hele de çocuk olunca... iş durumu değişkendir iyi dersin bozulur vs vs ama bence evi arabası falan olsa süper olur, madem mantık olarak bakıyorsun öyle bak güzel bir evi varsa ortalama bir işte çalışsa geçinirsinz aman ev alalım gayeniz de olmaz...benim eşim şuan çalışmıyor esnafti ortak iş şok zordu ayrıldı ordan başka birşey bakıyor şimdi ama acele etmeden bizim için uygun bir iş bakiyoruz, bu süreçte ben çalışıyorum zaten maddi sıkıntımız yok ama eşim para hesabını güzel yapar babasinn da desteği oldu tabi, çalıştığı süre içinde ev ve dükkan aldık,evlerden biri ve dükkan kirada onların rahatlığıyla geniş geniş iş bakiyoruz, kp bize her süreçte destek oldu ve oluyor açıkçası vallahi bir laf varya babanızın fakir olmasi sizin sucunuz değil ama kpnizn fakir olmasi sizin sucunuz diye 😁 öyle bence de, şimdi bile ben çalıştığım ve eşim çalışmadığı için kp eşime destek oluyor
Benim ailemden kalacak daire var onun yok canım 🥺 size de cok mutluluklar 🧡

İstediğiniz hayat şartlarına da bağlı. Ben evlendim 1 ay sonra çalışmaya başladım 3 yıllık evliyim hala çalışıyorum. Şükür evimiz arabamız var. Yani çalışmasam aslında bizi zorlayacak bir kira vs derdimiz yok. Ancak eşim evlenmeden öncede evlendikten sonrada hep şunu söyledi “ çalışmanı istiyorum, çünkü kendi kazandığın parayı özgürce harcayıp kendi ayaklarının üstünde durup güçlü olduğunu bilmeni istiyorum “ Allah var hiç maaşımı istemedi, hiç hesabını sormadı. Evin giderlerini o karşılar. Ben daha çok yemek, kıyafet veya dışardaki harcamaları karşılarım.
Tabiki ara ara işten ayrıldığımız dönemler oldu. Benim hamileliğimde ben ayrıldım 2-3 ay kadar bir süre.
Kaybettikten sonra bi süre çalışmak istemedim ama sonrasında evde bunalmaya başladım. Eşim istersen çalış dedi tekrar girdim. Çalışmadığım sürede maaş kartıda hep bendeydi. Ki hala bende.
Onun çalışmadığı bir süre oldu. 2 ay kadar. Zorunlu olarak ayrıldı, ev satma ev alma taşınma tadilat işlerimiz vardı ayrılıp evle ilgilendi işlerle ilgilendi ben çalıştım. Evden kalan para vardı tabiki ancak yine de ben hep maaşımdan yarısını ona verdim.
Diyeceğim şu ki, eş çok yüksek maaş alabilir, çalışma ihtiyacınız olmayabilir. Keza eşim benim 3,5 katımı kazanıyor nerdeyse. Önemli olan, evin huzuru, birbirinize olan anlayışınız. Ben eşten para istemeyi sevmem. İstenilmesini de sevmem/ eşim istemeden verir bende aynı şekilde az çok onu takip ederim olmadığını anlar istemesine fırsat vermeden çıkarır veririm. Sizin çalışmadığınız sürede size çalış geçinemiyoruz diyecek bir insan mı? Sizin ihtiyaçlarınızı göz ardı edebilecek bi insan mı? Bunlar çok çok önemli maalesef ki.
Ne guzel Allah mesut etsin sizi de 🧡 bana iki kişi çalışırsak bana da dededen ev kalırsa geçiniriz dendi. Güvenmedim dediğim gibi 🥺

Kızlar evlilik düşündüğümüz erkek bizim hamilelik ya da işten çıkma, çıkarılma vs durumları için bir evi tek başına zor da olsa çekip cevirebilecek maddiyatta mı olmalı? Yoksa başta saydığım ihtimalleri düşünmemeli mi ? Bu arada su miktar kazansın suyu olsun buyu olsun olarak algılamayın kızlar, kesinlikle değil de hayatın bir sürü hali var o bakımdan… Evli, nişanlı, ilişkisi olan arkadaşlarımın düşüncelerini, deneyimlerini öğrenmek istiyorum. Biz bekarlara akıl olsun 🧡 Zamane erkeklerinin ikimiz de çalışırsak geçiniriz sözü var ya… Kabul mü etmeli ?

Maalesef zaman eski zaman değil. Her erkek de çok zengin değil. Ee bu durumda kimse evlenemeyecek mi.. O yüzden evet keşke erkek tek başına ev geçindirebilse ancak relaite öyle değil çoğu zaman..

Tamam bana kızmayın 🥹😂 bekarım ve daha çok büyük sayılmam 🥲 sizden akıl alıyorum. Haklısınız günümüzde ihtiyaçlar da lüks oldu artık bu açıdan düşünmemiştim. Ne zormuş ya valla, hayırlısı 🧡
Önce insan evladı olsun, vicdanı, merhameti, saygısı, sevgisi olsun..Hayat arkadaşı, dost olsun. Sorumluluk sahibi, iş güç sahibi, çalışkan olsun.. Beklenmedik durumlarda pratik zekalı olsun, cevval olsun...Parası çok olur da insanlıkla alakası olmaz.. Hayat artık zor, ihtiyaçlar da lükse dönüştü. Bir de kendi paranı kazanması gibisi yok.. Varsın 2 kişi çalışın ama insanca,sevgiyle yaşayın. Ortak müşterekte buluşabileceğiniz, mutlu olacağınıza inandığınız biriyle yola çıkın. Ben eşimle tanıştığımda maaşlı çalışıyordu, ay sonu oluyordu elimizdeki azaliyordu, senin paran benim param yapmadık o zamanlardan beri. Ama eşim de çalışkandır, eşini çocuğunu düşünür, zor durumda kalacak olsak eminim kendini paralardı. Gün geldi rahatsızlığı oluştu. 3 yıl civarı evi ben gecindirdim sonra toparladı, çalışmaya başladı. Ben hastalansam o da elinden geleni yapardı..Ama iki kişi,2 maaşla daha rahat yaşadık, kimselere muhtaç olmadık. Sevgi, saygı, insanlık dolu bir evliliğimiz var şükür..Çok zengin biriyle evlenebilirdim belki ama bu kadar huzur ve güven içinde olmazdım. Yani diyorum ki birçok kriter var mutlu evlilik için, geniş çerçeveden bakın..

Kızlar evlilik düşündüğümüz erkek bizim hamilelik ya da işten çıkma, çıkarılma vs durumları için bir evi tek başına zor da olsa çekip cevirebilecek maddiyatta mı olmalı? Yoksa başta saydığım ihtimalleri düşünmemeli mi ? Bu arada su miktar kazansın suyu olsun buyu olsun olarak algılamayın kızlar, kesinlikle değil de hayatın bir sürü hali var o bakımdan… Evli, nişanlı, ilişkisi olan arkadaşlarımın düşüncelerini, deneyimlerini öğrenmek istiyorum. Biz bekarlara akıl olsun 🧡 Zamane erkeklerinin ikimiz de çalışırsak geçiniriz sözü var ya… Kabul mü etmeli ?
Elbette maddiyat önemli.Fakat en az onun kadar önemli olan karşılıklı saygı, sevgi ve destek. Şöyle ki çok parası olupta tabiri caizse cebinde akrep olan birinden hayır gelmez.
Bir diğer önemli konuda, olabilecek bütün durumlara karşı birlik içinde olabilmek. Hayat bu, zenginlik içinde yaşarken birden her şey tersine döndüğünde sizin vereceginiz manevi destek, eşinizin durumu düzeltmek için göstereceği çaba bunlar da çok önemli. Onun dışında sizinde en azından çocuk olana kadar çalışmanız hem sizin için hem de maddi anlamda gecinebilmek ve birikim yapabilmek için çok daha iyi olur. Çocuğunuz olduktan sonra da yine gelir giderleri eşiniz ile birlikte takip edersiniz, ona göre harcalamalarınızı planlarsiniz. İşin özü her şey birlikte iş birliği içinde yapıldığı takdirde rayında devam eder.

Önce insan evladı olsun, vicdanı, merhameti, saygısı, sevgisi olsun..Hayat arkadaşı, dost olsun. Sorumluluk sahibi, iş güç sahibi, çalışkan olsun.. Beklenmedik durumlarda pratik zekalı olsun, cevval olsun...Parası çok olur da insanlıkla alakası olmaz.. Hayat artık zor, ihtiyaçlar da lükse dönüştü. Bir de kendi paranı kazanması gibisi yok.. Varsın 2 kişi çalışın ama insanca,sevgiyle yaşayın. Ortak müşterekte buluşabileceğiniz, mutlu olacağınıza inandığınız biriyle yola çıkın. Ben eşimle tanıştığımda maaşlı çalışıyordu, ay sonu oluyordu elimizdeki azaliyordu, senin paran benim param yapmadık o zamanlardan beri. Ama eşim de çalışkandır, eşini çocuğunu düşünür, zor durumda kalacak olsak eminim kendini paralardı. Gün geldi rahatsızlığı oluştu. 3 yıl civarı evi ben gecindirdim sonra toparladı, çalışmaya başladı. Ben hastalansam o da elinden geleni yapardı..Ama iki kişi,2 maaşla daha rahat yaşadık, kimselere muhtaç olmadık. Sevgi, saygı, insanlık dolu bir evliliğimiz var şükür..Çok zengin biriyle evlenebilirdim belki ama bu kadar huzur ve güven içinde olmazdım. Yani diyorum ki birçok kriter var mutlu evlilik için, geniş çerçeveden bakın..
Ne güzel anlattınız 🥹🧡 çok mutluluklar 🧿

X