kızlar doğurdum...

E

EU1

Ziyaretçi
kızlar şubat annesi oldum ben...36 haftayı biraz geçmişti doğum geldi naapalım...size tavsiyem erken doğurmak istemiyorsanız 35.haftadan sonra temizlik falan yapmayın..ben ogün kendimi çok yormuştum..her tarafı temizledim..sonra gece 2 de bi sancı başladı..ama hafif..adet sancısı gibi...şiddetlendi yarım saat içinde..ve sanki kurulmuş saat gibi sonra her 5 dakikada bir gelmeye başladı ve 30 sn sürüyordu...ama hayatımda ben böyle bişey görmedim..sancı gelince bayaa bi kötü oluyosun..sonra kan geldi..sabah 5 gibi doktorumu aradım....hastaneye çağırdı...gittik..ebe vardı..kontrol etti alttan..rahmimi bulamadı ilk önce doğuruyomuş gibi bütün hastane feryadımı dinledi..doktorumsa ilk seferde buluyo..ne biçim ebeyse canımı okudu..sonra sancı odasına aldılar ama ben sancıdan havalara zıplıyorum..doktora yalvarıyorum dayanamıyorum beni bayıltın diye..bide gelen hemşireler dayanman lazım daha bu başlangıç dediler..doktora doğum ne zaman gerçekleşir dedim..akşam 4 gibi dedi.ve bunu sorduğumda saat sabah 8 ben gece ikiden beri sancı çekiyorum.bebek inmedi ama aşağıya bir türlü inmiyo..doktor şaşırdı...ebe bu doğum değil diyor..ben sancıdan duvarları parçalıyorum..galiba acıya biraz dayanıksızım ondan kaynaklanıyor..sonra doktor beni nts ye bağladı ve rahmin yumuşaması için serum takıp iğne yapıldım...sonra bişey hisettim..başladım ağlamaya bebeğim bırakıp beni gidiyo doktor bey bana bişeyler oluyo dedim..nası anladm bilmiyorum ama kızlar bebeğimin kalbi sıfırlanıyormuş o sıra..ikimizide RABBİM korumuş..o sırada doktor aslında beni nts ye bağlamıycaktı sezeryanı vardı hazırlanıyordu..ameliyathane başkası için hazırlanmıştı..öyle olunca eni doğuma aldılar normal doğuma tabi..suyumu patlattılar.ama bebek inmiyo.lağman yapıldı(yani kalınbağırsağını boşaltıyolar) .ben tuvalete girdim..doktor kapıda acele ol yoksa hiçbir işe yaramıycak dedi.kaynanam ağlıyo..bebeğim iyimi diyorum kimseden ses yok..neyse ameliyathane hazırdı zaten benden önceki sezeryan için o durduruldu ben alındım..hoşgeldiniz dendi..şimdi uyuyorsunuz..10 dakika sonra bebek çıktı yarım saat sonra ben..şimdi iyi sayılırız..bebişim sarılık oldu ama..dua edin kızlar..inşallah sizler benim çektikleerimi çekmezsiniz..ama hem doğum sancısı çektim 6 saat hemde sezeryan oldum..bence o ağrıları çekmeden sezeryan en iyisiymiş..çok zor geldi bana çünkü..pazar doğum yaptım ama yazamadım ancak kendime gelebildim..normalde sezeryanda risk taşıyor..ama bebek için en iyisi sezeryan..sağlığı için..bunu çok iyi anladım..

ne güzel bebeğine bişi olmadan doğumunun gerçekleşmesi canım ...Allah analı babalı büyütsün inşallah ...

Son düzenleme:
bu arada kızlar bebeğin inmemesinin nedeni kordon taç şeklinde bebeğin başına dolanmış..ve gerilip inmesine izin vermemiş..tabi bebek oksijensiz kalmaya başlamış...ALLAH hepimize hakkımızdan hayırlısını versin inşallah.

cok geçmiş olsun canım ya Allah analı babalı büyütsün kurtuldunuzya sonunda

gecmis olsun canim
allah korumus vallaha
bende sen gibi seyler yasadim ama sen alti saat cekmisin hemsireler beni bi seviyor bi seviyor gorceksin nasil dayaniyorsun sanciya diolar ah bi bilsem diom kendi kendime orda ben 24 saat sanci cektim 25 kadar o zaman dahe beter bak
hem bebegim tehlikeye giriyordu yorgunlukdan bi de ben sen gene iyi atlatmisin cok sukur hersey yolunda ise sevindim
insallah bende bu bebegimde cok fazla aci cekmem cunku zor anne olmak bu yoldan gecen anliyor vallaha

Canim gozunuz aydin Aanali babali buyutsun.Boyu kilosu kacti bu arada?

canımmm hayırlsıyla kucagına aldın rabbım anababalı buyutsunn

cok sevındımmm

darısı başınıza canım inşallah sizde sağlıkla kucağınıza alırsınız bebişlerinizi...
ama sezeryan sonrası şu karın nası incek bilmiyorum..bitek canımı sıkan o

Ayy Ne Guzel Martr Anneleri Yavas Yavas Doguma Basliyo Cok Sveindim Canim Allah Anali Babali Buytsun Darisi Bizlerin Basina Tam Olarak 36 Hafta Kac Gunluk Dogumunu Yaptin Canim Normalde Ne Zamn Dogum Yapman Geriykiyodu

Merak Etme Canim Karnin Iner Teyzemde Sezeryan Oldu 20 Gun Once Karni Hic Inmemisti Sanki Dogum Yapmamis Gibi Simdi Inmiss Merak Etme Bide Ameliyat Oldun Sonucta Tabi Sislik Vardir Ama Iner Moralini Bozma Bebbisler Icin Herseye Deger Kisss Yaa Bide Benimde Bebisimin Boynunda Iki Kez Dolanmiis Moralimi Bozuyooooooooooooooo

canım tebrik ederim.... allah analı babalı büyütsün inşallah.... biraz zahmet çekmişsin ama, inşallah tez zamanda ayaklanacaksın.... sağlık şifa ve mutluluk seninle olsun.... bebeğinle ve eşinle güzel anlarınız olsun daima.... selam ve sevgilerimle.....

Gecmis Olsun Canim
Gözünüz Aydın Allah Analı Babalı Büyütsün İnşallah .

Geçmiş olsun canım okurken bile kalbim duruyodu nerdeyse...Neyseki ikinizinde sağlığı yerinde...Allah bebeğini sana bağışlasın sağlık sıhhat versin canım sevgiler....

Caanımm Allah analı babalı büyütsün inşallah sevindim sağ salim kurtulduğuna darısı tüm hamilelerin başına olsun.

çok geçmiş olsun canım allah analı babalı büyütsün.Benim de büyük oğlum 36 haftalık dogmuştu sezeryanla 2500 kiloydu çok çabuk toparlanmıştı emzirirsen çabucak toparlanır.

hayırlı uğurlu olsun tahmin etmiştik zaten ve merak etmiştik şimdi bebeğe odaklan darısı başımıza(37+1)

X