Kızlar, dayanacak gücüm yok, artık yeter!!!

eee tekrar okudum yazını,sen top demişsin hocaya??
geziye gelmediği için öyle değil mi?
daha neyin tantanasını yapıyorsunuz ki?
başkomiser,polisi döver,sen de ona buna top demeye devam edersin..
ilkokul ya burası..?

birde şu var acaba sizin babanınızın başkomser olması ve o yaşlı kişinin polis olması..........
sizin daha rahat konuşmaya yada sert bir şekilde konuşmanıza yol açmış olmasın hani mevki ve yüksek yerde tanıdıklar var hesabı.............

saol cnm kimsede konuyu bilmeden dalgasına yazıyor anlayıpta halimi bana teseeli verenler çok sağolsun çok ihiyacım var soruştumaya gelincede aileme hakaret eden polis polisse haddini bilecek!

Canım benim, bak ailene hakaret etti diye polise haddini bildirmek istiyorsun iyi hoş güzel..

Ya sen hocana Top derken ne yapmış oluyorsun?
Hoca bunu duymadı diye hakaret olmuyor mu senin söylediğin?
Sana haddini kim bildirmeli bu durumda?

Ne güzel çifte standart bu ya.
Lütfen biraz da kendi hatalarımızı görüp kabullenelim...

Olay milli güvenlik güçlerimiz devreye girince büyümüş bence...
Hadi yaşlı polis beye kibarca afedersiniz, yanlış anlaşılma olmuş demedin..
Seni gidip rektöre söyledi... Bu kadar büyümezdi, inan.. Hakaret ettiğini söyledikleri Hoca da hakaret davası açmadıktan sonra hiççç başın ağrımazdı.
Bence de bundan sora büyütmeyin bari. Git ılk önce Hocanla,sonra Rektörünle konuş canım. Benim oğlum ilkokulda. Bir olay olduğunda önce sen hallet, olmazsa sonra babanla ben diyorum...

öğrenciler arasında bu tür muhabbetler olur hepimiz ama dinleyici olarak ama konuşmacı olarak mutlaka dahil olmuşuzdur.bu tür esprilere.. burda sizin hatanız yaşlı amca ile "siz işinize bakın"gibi bir cümle kurmak olmuş..olan olmuş şimdiden sonra okulda ne yapsanız göe batar umarım okulunuzun bitmesine az kalmıştır

Kızlar, dayanak gücüm yok artık yeter!!!

Başlığı gördüğümde gerçekten Allah Allah dedim birden
ama girdim baktım hiçte öyle dayanılmayacak birşey değil sizin elinizde saygı sevgi vs olursa artık yeterlik bir durumda olmayacak kanımca:nazar:

melis yapman gereken en doğru şey bu işi "benim babam senin babanı döver" kulvarından çıkarip o yaşlı polisten özür dilemek ve olayı tatlıya bağlamak
yüzde yüz haklı bile olsan bırak büyüklük sende kalsın
sidik yarişina döndürmeyin işi
sen büyüklük yap özür dile gerisi polis amcamıza kalmış hihoyyyt

Canım bende gurbaa prensesin yazdıklarına katılıyorum yaşlı polisten özür dile ve olay daha fazla büyümesin

Baslıgı okuyan herkes gıbı bende nasıl bır dert edındım dıye dusundum..
Yarın obur gun okulu bıtırırıp ıse baslayacaksınız..
sıze bır tavsıye

Söz ola kese savaşı

soz ola kestıre başı..

Bazen agzımızdan cıkan kelımeler bıze gore cok basıt olabılır ama karsıdakıne gore buyuk olabılır..

Bu dil varya bu dil...Insani vezirde eder rezilde...
Bosuna dememis atalarmiz eline beline ve diline sahip cik diye.:nazar:

Umarim bu sana bir ders olmustur meliscim...böyle bir ortamda oldugun zaman daha dikkatli konusursun:kahve:

bende okulda hep ne yazıkki erkek öğretmenlerim tarafından tacize uğrardım özellikle rehberlik hocası.. o yüzden okuldan soğumuştum üniversiteden bile okul dönemim bi kabus gibiydi kimseye söyleyemedim okul hayatım bitmesin diye çünkü bunu yapan terbiyesiz yakışıklığı beş para etmez afadersiniz şerefsiz diyeceğim işte o insanlar beni sürekli iftiralara maruz bırakıyorlardı bu yüzden katlandım bana pis elleriyle dokunmalarına erkeklerden soğudum hatta psikoloğa gittim allahım kimseye yaşatmasın inşallahh dünya çok bozulduu nereye gidiyoruz belli değill:kızgın::çok üzgünüm:

tatlım önceki msjlarına baktımda nüfuzlu ailen bu hakarette adama soruşturma açmaya kalkıyo da şu msjında niye bişey yapamıyo:1rolleyes:

MLS!
Bak, olayı kıdem yarışına sokman hiç doğru değil. Bu çok büyük bir hata olur...

Kafanı biraz dinlemeye çalış, daha sonra güzel bir şekilde halletmeye çalış...

Kurbik'in dediği gibi, önce özür dileyip olayı anlatmalısın... Sana ilk düşen görev bu, şu anda...
Eğer halledemezsen, ne gibi çözümler bulacağımızı tekrar konuşuruz...

Ayrıca babanın da ( o yaşlı polis hakkında soruşturma açması çok büyük bir hata; çok büyük bir yanlış olur... Hemen babanı arayıp, bu yanlışı yapmasına engel olmalısın bence... )

Senin sözünü, o polis için söylemediğini anladım.
Sana kızması da, yanlış anlamasından ötürü olmuş...

Ama sen de "Sen kendi işine bak." dememeliymişsin be canım...
Sonuçta karışındaki senden hayli büyük bir insan ve de yaşlı...
Daha saygı serçevesinde cevap vermeliydin...

Bu hatayı düzeltmelisin bence... Hadi koş Kurbik'in dediğini yap...
Hemen git, güzel bir şekilde özrünü dile..

Aslında sözü kendisi için sarfetmediğini, kendisine karşı bir saygısızlığın olduysa, özür dilediğini söyle... Üzgün olduğunu belirt.. :sm_confused:​

Son düzenleme:
Canım benim, bak ailene hakaret etti diye polise haddini bildirmek istiyorsun iyi hoş güzel..

Ya sen hocana Top derken ne yapmış oluyorsun?
Hoca bunu duymadı diye hakaret olmuyor mu senin söylediğin?
Sana haddini kim bildirmeli bu durumda?

Ne güzel çifte standart bu ya.
Lütfen biraz da kendi hatalarımızı görüp kabullenelim...
bak işte oda hocaya öyle dediğimi anladıı demedim sadece zincirleme oldu hocayı görünce aaaa x hoca dedik sonra o lafı arkadaşlar söyledi bende dedim zaten şimdi görüştük rektörle konuyu anlattık polisin yanlış anlaması olduğu ispatlandı arkadaşlarla babamda peki dedi kızım sende artık böyle konuşan arkaşalarının lafını tekrar etme dedi

ya biraz yazdığınız mesajlara göz gezdirdim de
sizin karakterinizde ciddi sorunlar olduğunu fark ettim
evli insanlara aşık olmalar filan..
ve dediklerinizde tutarsızlıklar var
biraz şımarık ve umarsız yetiştirilmişsiniz sanırım

yine diyorum o polisin de biraz haddini aştığı, olayı gereksiz büyüttüğü doğru ama siz olayları iyice garip ve yanlış hale getirmekten başka bir şey yapmıyorsunuz.

neyse hayatınızda başarılı olursunuz umarım

nasıl olacaksa bu mentaliteyle..:kahve:

çerim çiçeğim ama bi de olayı polis amcadan dinlemek lazım değil mi :nazar:
bir polis hele hele yaşını başını almiş emekli bir polis ileri derecede kompleks sahibi değilse şayet böylesi bir olayı bu denli büyütmez gibi geliyor bana
görmüş geçirmiştir neticede....
toy değil ki incir cekirdeğini doldurmayacak bi mevzudan ötürü taa rektöre çıksın...
eksik aktarılan bişiyler var gibi geliyi baa şu an da :nazar:

bende başlıkla hiç uymayan bi yazı okudum bence sizde biraz büyütmüşsünüz çok basit gibi görünen bi olay nerelere gitmiş ne gerek var bu kadar baş ağrısına yaşlı adam neden sizi şikayet edecek kadar coşmuş yada sen neden soruşturma açtırıyorsun son zamanlarda mevkisi olanlardan daha çok korkmamız gerektiğiniz bi kez daha anladım siz bunu yaptırıyorsanız babanıza...şaşırdımm

ya biraz yazdığınız mesajlara göz gezdirdim de
sizin karakterinizde ciddi sorunlar olduğunu fark ettim
evli insanlara aşık olmalar filan..
ve dediklerinizde tutarsızlıklar var
biraz şımarık ve umarsız yetiştirilmişsiniz sanırım

yine diyorum o polisin de biraz haddini aştığı, olayı gereksiz büyüttüğü doğru ama siz olayları iyice garip ve yanlış hale getirmekten başka bir şey yapmıyorsunuz.
ya aslında içimden bir ses böyle bir şey olmadı da diyor ama hadi neyse

neyse hayatınızda başarılı olursunuz umarım

nasıl olacaksa bu mentaliteyle..:kahve:

Evli bir insana aşık olmak mı?? kötükedihüso
İşte bu, asla kabul edilemez... :eek:klava:​

çerim çiçeğim ama bi de olayı polis amcadan dinlemek lazım değil mi :nazar:
bir polis hele hele yaşını başını almiş emekli bir polis ileri derecede kompleks sahibi değilse şayet böylesi bir olayı bu denli büyütmez gibi geliyor bana
görmüş geçirmiştir neticede....
toy değil ki incir cekirdeğini doldurmayacak bi mevzudan ötürü taa rektöre çıksın...
eksik aktarılan bişiyler var gibi geliyi baa şu an da :nazar:

cnm gerçekten karakterim sağlam şımarık değilim hele umursamaz değilim umursamaz olsam baba parasına güvenir susardım ben hakkımı aradım ve şimdi olay açığa kavuştu polisitiraf etti herşeyi çünkü demin üniversitedeydik rektör de herşey için özür diledi yazdığı tutanağı yırttı

Meğer ne kadar ihtiyaç varmış nüfuslu bir ailenin kızına:1shok::1shok:
Yaptığı belki büyüğüne saygısızlık ama,ben psikologluk bir durum göremedim açıkcası
Sonuçta genç,sonuçta hata yapabilir
Nerde kaldı hoşgörü :1no2:

iyi de adama ne oluyor ki..
diyelim ki gerçekten adama top denildi..
onlar top dedi diye top mu oldu şimdi o polis amca...
evet bu tarz konuşmalar hoş değil ama
arkadaş ortamında öyle bir muhabbet doğmuş konuşulmuş,söylenmiş
gerçektende adam kendi işine bakmalıydı,neden maydonoz olmuş ki konuşmalara

ya gençlikte olur böyle şeyler hangimiz yapmadık ki arkadaşlar.
garibime giden o polis kim oluyorda gidiyor böyle şikayet vari davranışta bulunuyor.
polis olması bunu yapmasını gerektirmez

X