kızlar cevap verebilirmisiniz lütfen...

beril84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2009
74
1
merhaba arkadaşlar bugün canım çok sıkkın 9 aylık evliyim üç ay doğum kontrol hapı kullandım ve bıraktım üç aydır bebek istiyorum ama henüz yok bişey aslında araştırdım biraz etkisi nedir diye haplrın bünyeye göre değişiyormuş sabah eşimde hamilelik ihtimali vermediğini söyledi haplar nedeniyle tüm umudum kırıldı bir anda araştırmış 1 sene olmayabilir dedi canım çok sıkıldı acaba doğum kontrol hapı kullandığım için mi hamile kalamıyorum oysa sadece 3 ay kullandım ama 1 ayda kendi koruyuculuğu varmış hap olarak microgynon kullandım lütfen yardımcı olabilirmisiniz morale ihtiyacım var:çok üzgünüm:

o durum kişiden kişiye degişiyo benim yengem 5 sene dogum kontrol hapı kullandı ama bırakdıgı ilk ay hamile kaldı.tabi herkezde böyle olur diye bişey yok umudunu kırma 3 ay çok kısa bi zaman bende 10 ay bekledim ve bizim normal yolla ola ihtimali %2 idi ama oldu işde dua et herşeyin hayırlısı.

Merhaba beril , bu konuyu çok duydum ve hatta kendi doktoruma danistim , dogum kontrol haplarinin etkisi birakildigi gunden itibaren gectigini bir kadinin o andan itibaren hamile kalma duzeni normallestigini söylemisti kesinlikle hapla alakali bir durum degildir demisti , yanliz sen henuz yeni evli sayilirsin ve ustelik bu durum gayet noral 3 ay daha erken bir donem doktor eger 1 yili gercerse bir sorun olabilecegini söylüyor endiselenme bence yakinda hamile kalirsin insallah eger 1 yil gecerse doktorlar zaten belli testler uygulayacaktir hem sana hem esine , ayrica önemli bir not daha doktoruna git sana acid folik verecektir acid folik kan olusmasini tetikliyor ve ayrica demir eksikliginb varmi onu kontrol ettir bunlar önemli doktorun bunu söyleyecektir sayet uzman bir doktorsa umarim güzel bir souc elde edersin

Arkadaşım bende 8 aylık evliyim hiç korunmadım,ilk 2 ay zaten vajinismusla uğraştım.Sonrasında da bebek için ama hala bişey yok..Umudumudumuzu kesmeyelim dua edelim.Hayırlısyla olur inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…