Kızlar bugün 5 mayıs hıdırellez peki neler yapıcaz?

E

EU1

Ziyaretçi
Kızlar 5 mayıs hıdırellez günü yarın akşam çalışmalara başlıycaz gül agacına bir şeyler asıcaz, bizim ev ve yakınında gül agacı yok ben pencereme bır seyler asıcam pekı abdest de almak gerekıyor mu? sonra denıze mı atmak gerekıyor bunu yeni duydum.

Neler yapıyorsunuz yapıp da oldu dediklerınızı yazar mısınız? Kolay gelsın hepımıze :)

:lepi:

bende atesş yakcam gece
....ustunden atlıcazz

canım git gül dibine bi adam çiz koca niyetine bide ev araba çiz :Saruboceq:inşallah bu sene olurda koca ev ve araba sahibi oluruk:nazar:

Önce namzaımı kılıp duamı ediciem (önce RABBııMDEN ıSTıCEM) sonra

Ben hemen anlatim önce bi kağıda gelinle damat çizicem sonra araba ve ev çizicem kağıda kapıicam ve deniz kenarına gidip denize doğru açarak atıcam

sonra gül dalına para bağlıcam o birgün durucak orda ve ertesi günü alıp cebime koyucam birdaki hıdırıelleze kadar durucak öle bozuk para..

Önce namzaımı kılıp duamı ediciem (önce RABBııMDEN ıSTıCEM) sonra

Ben hemen anlatim önce bi kağıda gelinle damat çizicem sonra araba ve ev çizicem kağıda kapıicam ve deniz kenarına gidip denize doğru açarak atıcam

sonra gül dalına para bağlıcam o birgün durucak orda ve ertesi günü alıp cebime koyucam birdaki hıdırıelleze kadar durucak öle bozuk para..

daha yokmu anam sen herbişeyi toptan
hallediyosun seneye hiç birşey kalmadı

canım git gül dibine bi adam çiz koca niyetine bide ev araba çiz :Saruboceq:inşallah bu sene olurda koca ev ve araba sahibi oluruk:nazar:

ben çok isteyeceğim ama o zaman.. bir okul bir ev bir adam bir araba... ohhooooo olmaz benim iş...

peki duası falan var mı?

şimdi ben ne dileyeyim.koca var ev var araba var bebekte var.eşimin işlerinin açılması için ne çizeceğiz kağıda merak ettim_?

belınay ordan bısı cıksaydı oohoooo bız neler sahıbı olmuştuk

şimdi ben ne dileyeyim.koca var ev var araba var bebekte var.eşimin işlerinin açılması için ne çizeceğiz kağıda merak ettim_?

sen saglık huzur mutluluk yaz
bıde para resmı yap onları koy gul agacı varsa oraya koy
CADIARZU

biz apartman olarak her sene ateş yakarız
üstünden atlarız ve isteklerimizi söyleriz:)

Dilekler yazılır,gece gül ağacına asılır.Sabah olunca da ,denize atılır.
Tabii meraklı biri hepsini açıp,okumazsa,sabah hala adaklarınız yerinde durursa...kaydirigubbakcemile3
Evde dileklerinizi bir kağıda resmedebilirsiniz.
Koca isteyenler filinta gibi bir delikanlı,araba isteyenler araba,ev isteyenler ev...artık ne istiyorsanız çizin kızlar,çizin...:smiley-cool:
Hıdrellez her zaman keyifli geçer.ıs kokusuna rağmen ateşten bile atlayabilirim zevkle.:içelim:

hıdırellez gelince ben bi heyecanlarınırım hep seviyorum 5 mayısı:):)

bu konuda çok şey yapıoruz mesala 41 tane taş topladık daha sonra yanında parayla gülün dibine

koyucaz sonra o parayı alıcaz o gün yanımızda durucak daha sonra tekrar koyucaz

sonra hep durucak o para :)

sonra gece taşlardan ne istiosak onu şekil edicez(ayrıca biz hep yaparız ve kabul olur

gece taşla şekil veririz son bikaç sene ev yapmıştık ve ev aldık).ayrıcada dileğimi yazıp denize atıcam i

inşllah allahın izniyle böle işteee ateştende atlıcam :):)

ay ne çok şey yapıcakmışım:roflol:

6 Mayıs değilmiydi hıdırellez yahu ? fisfisfis
Yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum ?
Benimde yapacağım şeyler var bu sene,ne yapılması gerekiyorsa hepsini yapıcam valla. :1rolleyes:

Benimde yapacağım şeyler var bu sene,ne yapılması gerekiyorsa hepsini yapıcam valla. :1rolleyes:

6 mayıs ama 5 mayıs gecesi yapılıyor dilekler falan.
ben daha önce kaçırmıştım o yüzden biliyorum.
dilerim yine bir şeyler...

yok yok ayın 5ini 6 ya baglayan gece yani 5 in gecesi,
sakın kaçırma :)
kaydirigubbakcemile5

ben yıllardır hep bir şeyler yazar çizerim ama daha hiç biri olmadı,
misal son 6 yıldır hep alyans ve tek taş yüzük yaparım ellerime,
daha kendı aramda bir erkekle söz yüzüğüm bile olmadı. mirmirmirmir
var bir gaspetlik bende,
ama yine de yılmadan yapıyorum işte umut dünyası.. :nazar:

:mymeka:
çıkmayan candan, umut kesilmezmiş

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende gecen yıl kaçırmıştım.Yanı bu gece tüm bu dedıklerınızı yapacaksınız öyle mı?

Bende 10 yasındayken taş taoplayıp taşlarla ıkı katlı bı ev,bı otomobil ve doc tarzı bı kanyon resmı cızmıştım.Suanda ıkı katlı bıe vde oturuyoruz kendı evımız.Arabamızda oldu,gercı sattık sımdı ama... Doc ta babamın işyerı arabasıydı,baya bi kullandı.Hepsı oldu yani hihoyyyt

Bu akşamda taş toplayıp yıne cizicem,kendımı cizerim güler sekılde,yanıma nişanımı,yanınada dört bebiş delikafadulden bırde araba cizerim,evımız var cok şükür kaydirigubbakcemile2

Şimdiden dularınız kabul olsun canlar.

bugün hıderellez mi kızlar :)) bebeğimin sağsalim kucağıma almayı nasip etsin rabbim.hepinizin dilekleri de kabul olsun inşallah.

evet ya hıdırellez yarın benim doğum günüm yani hihoyyyt bende bu gece bütün dileklerimi yazcam gül ağacının dibine gömcem :1rolleyes: inşallah hepimizin dilekleri gerçekleşir kızlar :asigim:

X