kızlar bi bakarmısınız lütfennnnnn

PembePanter

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2007
1.565
16
40
slm kızlar.ben 17 haftalık hamileyim.ve sol tarafımda ince ince sızı şeklinde ağrım sancım oluyor.tarif etmem gerekirse hani böle öksürür yada hapşırırsınızda sol kasığınıza kramp girer işte benzerini ben ara ara yaşıyorum.acaba sizdede avrmı yaşayan bu sorunu.yada benmi yaşıyorum????

bu durum normal olabilir...
bebek o tarafa daha yakındır ve basınç yapıyordur...
birde her geçen gün büyüyor annesi kendine yer açıyordur...
ama tabi çok sıklaşırsa dr unla paylaşmanda yarar var....

Canım benimde oluyordu ama bir problem çıkmadı hatta sol tarafımdan kasığıma vuruyordu.Doktorum ciddi bişey yok dedi.Bebeğin büyüyo.....

Kızlar ben de bişey sormak istiyorum sizlere...

Sizin hamilelik belirtileriniz hala devam ediyormu? Yani bulantı, halsizlik, iştahsızlık vs. Benim neredeyse hepsi düzene girdi. Hatta göğüslerdeki hassasiyet bile azaldı. Ve 10/09/08 de tan 4 aylık oluyoruz ama ben hala hiçbir hareket kıpırtı felan hissetmiyorum:KK43: bu normalmi sizce? İnşallah bebeğim hala sağlıklı ve hareketlidir. Kontrolüme 2 hafta var daha :KK43:

o haftalarımda bende de öyle garip sızılar olmuştu ama şükür ki şimdi kalmadı
sanırım o döneme has bi olay
bu arada ben zaten magnezyum kullanımına başlamıştım tabi herşeyi drlarımıza danışmakta fayda var

belirtiler genel olarak zaten 3. ay dolduğunda kaybolurmuş bunlara sebep olan beta hcg nin yükselmesi
3. aydan itibaren beta hcg değerleri düştüğünden belirtiler de azalıyormuş
hissetmek için bence 17-18. haftayı bekle bazı ilk defa hamile olanlarda 24. haftayı dahi bulabiliyormuş hissetmeleri

belirtiler genel olarak zaten 3. ay dolduğunda kaybolurmuş bunlara sebep olan beta hcg nin yükselmesi
3. aydan itibaren beta hcg değerleri düştüğünden belirtiler de azalıyormuş
hissetmek için bence 17-18. haftayı bekle bazı ilk defa hamile olanlarda 24. haftayı dahi bulabiliyormuş hissetmeleri

Cevabın için teşekkürler canım. Aslında Hastanemden bana verilen kitapta da hemen hemen aynı şeyler yazıyor ama ben gebelik bölümünde bebeğini kaybedenleri okudum sanırım ondan endişelendim. Gerçi onların haftalaı daha erkenmiş ama hepsinde genellikle göğüs dolgunluğu geçti, bulantılarım bitti ama biz anlayamadık gibi ifadeler vardı. Artık böyle olumsuz konuları okumamaya karar verdim. Dediğin gibi bu ilk hamileliğim ve doğal olarak herşeyi fazla arabartıyorum sanırım:) Tekrar teşekkürler canım

kızlar teşekkür ederim cevaplarınıza.nurderr evet canım bende okudum o konuyu.ve etkilenmemek mümkün değil malesef :KK43: allah bebişlerimizi bize bağışlasın.allaha emanet.benim canım hala bulantılarım devam ediyor.tam geçti diyorum yine başlıyor.bakalım ne zaman biticek.dr bazı kişilerde doğuma kadar dahi sürebilir dedi.inşallah o kadar uzamaz.çünkü çok yorucu birşey.....

Canımm Allah yardımcın olsun hakaten zor. Benim 2. ayda başladı 3. ayda bitti bulantılarım geçtikjten sonra bende şüpelenmiştim yine acaba normalmı diye ama geçen haftalarda gittiğimde herşey yolundaydı şükürler olsun. Ama bu muayene araları bana göre çok uzun ayda bir en erken 20 günde bir çağırıyor doktor:) keşke her hafta olsa da aklımada bişey kalmasa... Hayırlısıyla hepimiz için kızlar allah kucağımıza almayıda nasip etsin inşallahhh

Kızlar ben de bişey sormak istiyorum sizlere...

Sizin hamilelik belirtileriniz hala devam ediyormu? Yani bulantı, halsizlik, iştahsızlık vs. Benim neredeyse hepsi düzene girdi. Hatta göğüslerdeki hassasiyet bile azaldı. Ve 10/09/08 de tan 4 aylık oluyoruz ama ben hala hiçbir hareket kıpırtı felan hissetmiyorum:KK43: bu normalmi sizce? İnşallah bebeğim hala sağlıklı ve hareketlidir. Kontrolüme 2 hafta var daha :KK43:

mrb cnm benim aşırı bulantılarım vardı 2 haftadır düzene girdi allaha şükür.. 18-20 haftadan itibaren hareketlerini gerçekten hissetmeye başlicaksın ben iyice hissetmeye başladım üzülme, normal 4. aya girip hala kıpırdamaları hissetmeyen arkadaşlarımız var gayet normal bi durum bende kontrolüme 1 hafta sonra gidicem inşallah cinsiyetinide gösterir bebişim haftayı iple çekiyorum..

slm kızlar.ben 17 haftalık hamileyim.ve sol tarafımda ince ince sızı şeklinde ağrım sancım oluyor.tarif etmem gerekirse hani böle öksürür yada hapşırırsınızda sol kasığınıza kramp girer işte benzerini ben ara ara yaşıyorum.acaba sizdede avrmı yaşayan bu sorunu.yada benmi yaşıyorum????

canım benimde bebeğimin kafası sağ tarafta oturup kalkınca arada sancı giriyor kimi 10-15 saniye yürüyemiyorum idrar kesesine ve damarlara baskı yapıyomuş önemli bişey değil dikkat et ani hareket yapmamaya çalış geçecek merak etme..

pembe panter ağrın nasıl oldu, bugün aynı ağrıyı ben de yaşıyorum, 17. haftamdayım, doktora gittin mi, olmazsa ben gideceğim bugün acile, çok kötü beee, sağ tarafım çatlayacak şimdi,,,

pembe panter ağrın nasıl oldu, bugün aynı ağrıyı ben de yaşıyorum, 17. haftamdayım, doktora gittin mi, olmazsa ben gideceğim bugün acile, çok kötü beee, sağ tarafım çatlayacak şimdi,,,

canım ben geçti gibi sancılarım.ama tabi ani hareket ani hapşırma kahkaha felan atarsam yine oluyor :) daha dikkatli olmaya çalışıyorum hayatım bende.merak etme hayatım geçiyor bu tür sancılar.sanırsam bu 17 haftalarda gelişen bi durum.çoğu anne adayı yaşıyormuş bunu.eğer dr gidersen banada bilgi ver hayatım çok geçmiş olsun.ani hareketler yapmamaya çalış....

X